Profilaktyka dla gołębi

Awatar użytkownika
Antek
Kontakt:

Profilaktyka dla gołębi

Post autor: Antek » czw kwie 12, 2012 7:29 pm

Chciałem się podzielić wiedzą o profilaktyce którą zdobyłem w rozmowach z dobrymi hodowcami i przeczytałem na innych forach.
1. Marchewki należy drobno pokroić i tak karmić, ale dobrze jest ją wcześniej pokropić olejem.
Można też podać sok z marchewki wymieszany z ziarnem.
2. Składniki : 750g marchewki, 1cebula, 1seler, 1jabłko, 5 ząbków czosnku. Wszystko oczyszczone pokroić i przepuścić przez sokowirówkę. Potem do tego dodać 5 łyżek stołowych miodu rozpuszczonego w ciepłej wodzie. Wody należy tyle dodać aby wszystkiego w całości było 1litr. To jest w zasadzie 5 porcji po 200 ml soku. Taką porcję podajemy do ok. 2 litrów wody. Podajemy przez 3 kolejne dni.
Podobno rewelacja.
3. Składniki: 1 cebula, 5 ząbków czosnku, 3 łyżki stołowe octu i dodatek oleju, 2 łyżki stołowe miodu.
Tą całość zmielić na pastę. Taką pastę należy podawać wymieszaną z ziarnem. Można to jeszcze
ulepszyć dodając drożdży piwnych. Podawać przez kilka dni.
4. Podawanie słodu. Podać 1 litr jęczmienia do 6-7 litrowego garnka i zalać 5 litrami zimnej wody a
następnie odstawić do ochłodzenia. Podczas podgotowywania z ziarna wydobędzie się słód. Teraz
słód jęczmienny należy odsączyć a następnie rozcięczony podać do picia. Jęczmień należy skarmić.
5. Zupa dla gołębi.
Składniki: 5 szt. czerwonych buraków, 5 cebul, 1 główna czosnku, 1szt. selera razem z nacią.
To wszystko rozdrobnić na pastę ( najlepiej osobno ) a następnie wymieszać. Tą pastę rozcięczyć
oczek jabłkowym (ale nie za mocno ). Taką papkę można przechowywać w słoiczku w lodówce do
dwóch tygodni. Podajemy to razem z ziarnem - w ilości 1 łyżka stołówka na 10 szt. gołębi.
6. Dla kogoś komu te recepty są uciążliwe, polecam zbierać podczas spaceru: mlecz - liście i korzenie,
zieloną pokrzywę, szczypiorek, pietruszkę itd. Podawać pokrojone.

Zjak
Kontakt:

Re: Profilaktyka dla gołębi

Post autor: Zjak » pt kwie 13, 2012 10:42 am

Profilaktyka dla gołębi, ale przeciwko czemu?

To ja podam profilaktykę dla hodowcy przeciwko osłabieniu. I zaczerpniętą nie ze źródeł mówionych tylko ze źródeł pisanych.
- Miksujemy cytryny na mus,
- wkładamy do nich całe, umyte jaja,
- po trzech dniach, kwas cytrynowy rozpuści skorupę /CaC03/,
- dodajemy miód i 70% alkohol,
- wszystko miksujemy.
Użycie - pić 1 kieliszek dziennie.
Jest to mikstura wzmacniająca, opracowana przez prof. z Wrocławia.
Na zdrowie!
Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt kwie 13, 2012 12:27 pm

Brzmi zachęcająco, ale poproszę o dokładniejsze proporcje: ile czego.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt kwie 13, 2012 12:37 pm

Dużo alkoholu 70% i będzie lepsze działanie.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » pt kwie 13, 2012 3:11 pm

Antek pisze:Chciałem się podzielić wiedzą o profilaktyce którą zdobyłem w rozmowach z dobrymi hodowcami i przeczytałem na innych forach.
4. Podawanie słodu. Podać 1 litr jęczmienia do 6-7 litrowego garnka i zalać 5 litrami zimnej wody a
następnie odstawić do ochłodzenia. Podczas podgotowywania z ziarna wydobędzie się słód. Teraz
słód jęczmienny należy odsączyć a następnie rozcięczony podać do picia. Jęczmień należy skarmić.
Wypadałoby widzieć co to jest słód i jak się go otrzymuje. :mrgreen:
Dirko

emir
Kontakt:

Post autor: emir » pt kwie 13, 2012 3:43 pm

Ja też mam coś dla hodowcow [ dr-kwasniewski.pl ] Polecam.

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » sob kwie 14, 2012 1:17 am

doktor kwasniewski a moze magister?

emir
Kontakt:

Post autor: emir » sob kwie 14, 2012 10:03 am

Mnie dieta dr Kwasniewskiego pomogła w wyleczeniu kilku chorób takich jak miażdżyca nóg,arytmia serca na tej diecie niewiem co to jest grypa. Wiec proponuje sprawdż a pużniej ewentualnie krytykuj.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob kwie 14, 2012 10:46 am

Mnie dieta Kwaśniewskiego jak najbardziej odpowiada. Zwłaszcza , że zaleca jeść bez ograniczeń białe mięso i to nieco inne, niż zaleca większość lekarzy, czyli moje ulubione : golonka, boczek i inne pyszności. Dieta cud, tym bardziej, że i browarka nie odradza a i kieliszek czegoś mocniejszego jest przy tej diecie jak najbardziej wskazany. Polecam.

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » sob kwie 14, 2012 8:09 pm

,, Profilaktyka dla gołębi, ale przeciwko czemu? "

Zjak pytanie nie na miejscu. A po co dajesz gołębią zakwaszacz, czosnek itp. chyba o to samo chodzi Antkowi. Ja środków własnej produkcji nie stosuję, ale kto wie czy nie są lepsze. Olejek czosnkowy, który teraz kupujemy może być i prawdopodobnie jest robiony z chińskiego czosnku, to jakie on ma działanie? znikome albo żadne...

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » sob kwie 14, 2012 8:42 pm

Witam.O co chodzi z tym chińskim czosnkiem? coś z nim nie tak?.Pozdrawiam.

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » sob kwie 14, 2012 9:12 pm

Chiński czosnek niema żadnych właściwości po prostu nie działa i nie zabija chorobotwórczych drobnoustrojów.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob kwie 14, 2012 9:23 pm

wik76 - pytanie zadałem autorowi tematu, a nie Tobie i możesz sobie darować odpowiedź.
Nie wprowadzaj zamieszania dot. czosnku czy olejku czosnkowego skoro nie masz pewności. Czosnek chiński, amerykański czy ruski, jest czosnkiem i koniec.

Przepis na miksturę dla hodowcy przytoczyłem z artykułu zamieszczonego w GW z dnia 6.04.12. prof. Tadeusza Trziszki z UP we Wrocławiu. Profesor ten zajmuje się właściwościami odżywczymi jaj kurzych
i innymi sprawami zdrowotnymi związanymi ze spożywaniem jajek. Artykuł jest na dwie strony.
Postaram się zrobić jakieś rozpoznanie na tego profesora bo to co pisze jest ciekawe.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob kwie 14, 2012 9:28 pm

Tak jak i chiński miód jest miodem :D Tylko co Krzysiek na to bo ma ciekawe spostrzeżenia o nim :D .

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob kwie 14, 2012 9:29 pm

wik76 pisze:Chiński czosnek niema żadnych właściwości po prostu nie działa i nie zabija chorobotwórczych drobnoustrojów.
A skąd to wiesz? a niechorobotwórcze zabija? a obniża ciśnienie krwi? a ma zapach czy nie ma zapachu?
No to wspaniały czosnek.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » sob kwie 14, 2012 9:36 pm

Sory nie robię tu zamieszania i robił nie będę.
Co do chińskiego czosnku, to wiem co piszę do naszego mu daleko, ale Ty możesz żyć w przekonaniu, że jest lepszy.
Bez urazy pozdrawiam

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » sob kwie 14, 2012 9:57 pm

Wiki ale powiedz nam skąd Ty wiesz, że przy produkcji olejków czosnkowych używany jest jakiś "chiński czosnek" ? Jest wiele firm olejków czosnkowych i śmiem wątpić, że wszystkie używają chińskiego czosnku. Sam nie stosuję olejku czosnkowego (za bardzo śmierdzą po tym poidła), ale jeśli ktoś wątpi w działanie olejku to równie dobrze może kupić polski czosnek w sklepie (prosty do odróżnienia) albo samemu zasadzić co byłoby najlepszym rozwiązaniem. :)
W.K

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » sob kwie 14, 2012 10:29 pm

Garlacze- napisałem prawdopodobnie.
Wiadomo,że teraz wszędzie liczy się tylko kasa a z chińskich produktów jest dużo taniej a to, że lepsza jakość już się nie liczy widać we wszystkim. Dlatego mam prawo tak sądzić, ale Panowie dajmy sobie już spokój z tym czosnkiem. :D
p.s.
Nie dziwię się, że śmierdziały Ci poidła po olejku czosnkowym, bo go daje się do karmy a nie do pićia :lol:

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » ndz kwie 15, 2012 1:55 pm

To, że teraz liczą się tylko pieniądze to akurat prawda, ale może trafi się jakaś uczciwa firma :roll:. Oczywiście masz prawo sądzić jak Ci się tylko podoba.
Jeśli już chcesz mnie poprawić to powinieneś wiedzieć, że olejek czosnkowy można stosować zarówno na karmę jak i do picia, zależy to od tego jakiej firmy olejek masz na myśli :wink:.

Gołąb-wigor : olej czosnkowy

DAWKOWANIE:
Gołębie dorosłe - 1-2 ml/ 1 L wody przez 3-5 dni.
Gołębie młode - 1 ml/ 2 L wody przez 3-5 dni.
Zalecane powtórzenia co 7-10 dni.
Stosując na karmę: 2 ml/ 1 kg karmy
W szczególnych wypadkach można podwoić dawkę
Tutaj masz przykład :).
W.K

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » ndz kwie 15, 2012 3:34 pm

Gdyby wszystko, co jest wyprodukowane w Chinach, było złej jakości to Chińczycy nie stworzyliby takiej potęgi gospodarczej i wojskowej oraz przede wszystkim nie byłoby ich ponad miliard. :mrgreen:
Dirko

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » ndz kwie 15, 2012 4:40 pm

Witam ponownie. W dalszym ciągu nikt nie potrafi mi odpowiedzieć czym różni się czosnek chiński od sprowadzonego np. z Holandii czy od naszego?. Może zawartością allicyny na 1kg?.Może jakimiś innymi właściwościami, może dużą ilością chemi zawartą w nim ? Pytam dlatego, że sam robię mikstury dla gołebi i ostatnio użyłem do produkcji oleju czosnkowego chyba czosnku chińskiego, lub z jakiegoś innego kraju. W związku z tym mam pytanie - czy olej ten jest bezwartościową breją??? Czy mam go wylać i nie podawać gołębią? Pozdrawiam.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz kwie 15, 2012 6:28 pm

Arkad! przestań panikować. Ktoś puścił plotkę i zaczęło się.

Przede wszystkim czosnek, jak i każde inne warzywa, jeśli są sprowadzane na teren UE to podlegają kontroli fitosanitarnej bo są przeznaczone do spożycia dla ludzi. Czosnek, jako surowiec jest wykorzystywany m.in. w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym i musi odpowiadać pewnym wymogom.

Martw się lepiej o to, żeby zboże, które kupujesz na karmę było tańsze, a nie droższe, nie przenawożone chemicznie i bez obecności środków ochrony roślin.

A Jarek Siedlecki ma rację odnośnie Chin.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » ndz kwie 15, 2012 7:34 pm

Ma racje ale w innych krajach byly z tym czosnkiem afery http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /290555853

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz kwie 15, 2012 8:08 pm

Jarek Siedlecki pisze:Gdyby wszystko, co jest wyprodukowane w Chinach, było złej jakości to Chińczycy nie stworzyliby takiej potęgi gospodarczej i wojskowej oraz przede wszystkim nie byłoby ich ponad miliard. :mrgreen:
To wszystko dlatego że produkują wadliwe prezerwatywy :D

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pn kwie 16, 2012 8:19 am

Arkad2007 pisze:Witam ponownie. W dalszym ciągu nikt nie potrafi mi odpowiedzieć czym różni się czosnek chiński od sprowadzonego np. z Holandii czy od naszego?. Może zawartością allicyny na 1kg?.Może jakimiś innymi właściwościami, może dużą ilością chemi zawartą w nim ? Pytam dlatego, że sam robię mikstury dla gołebi i ostatnio użyłem do produkcji oleju czosnkowego chyba czosnku chińskiego, lub z jakiegoś innego kraju. W związku z tym mam pytanie - czy olej ten jest bezwartościową breją??? Czy mam go wylać i nie podawać gołębią? Pozdrawiam.

Akurat tak się składa, że czosnek z Chin idzie drogą handlową przez Holandię (i kilka innych krajów) aby nabyć "praw" UE... takie małe obejście przepisów.
A tak swoją drogą roczny obrót na czosnku w UE (Chińskim czosnku) to około 5 mld "ojro".

ODPOWIEDZ