Katar

syrtyr
Kontakt:

Katar

Post autor: syrtyr » sob mar 03, 2012 9:58 pm

Witam. Ostatnim czasem nie mogę poradzić sobie z katarem u swoich ptaków. Objawami jest kichanie, przyschnięta żółtawa wydzielina w nosie, nie ma żadnego nalotu na podniebieniu po naciśnięciu nosa ptaka, brak jakiegokolwiek nie przyjemnego zapachu, nie zauważyłem łzawienia, zatkana szczelina.Ptaki trochę spadły na wadze i są osowiałe.Nie które nie chętnie fruwają, pióra trochę nastroszone. Ciężko im się oddycha, widać to jak siedzą wieczorem spokojnie w celach całe ciało się porusza. Kał nie jest rozrzedzony. Myślę że nie zapomniałem o niczym. Były robione badania.Wymaz z wola - znikomy rzęsistek .wet mi powiedział żeby podać tricho jak ptaki zniosą 2 jajko wcześniej nie. Badanie kału - wyszła również kokcydioza również w znikomych ilościach i robaki chociaż nie wiem skąd się wzieły odrobaczałem początkiem stycznia ale cóż Podawałem levamol 10 do wody więc może nie wszystkie piły równo,Zakupiłem lewamisan a na kokcy... podałem sulfatyw. Został ten katar. Nie mam pojęcia co podać i co pierwsze podać- na robaki? czy katar i jaki preparat na ten chol.katar.

Wentylacje poprawiałem. Myśle że jest ok ponieważ na siatce zrobiła się już niewielka pajęczynka i widać na niej gdzie nie gdzie puch przylepiony.

griszaa-1975v
Kontakt:

Re: Katar

Post autor: griszaa-1975v » ndz mar 04, 2012 8:09 am

Witam.Nie pakuj w te gołębie tyle tych leków bo to guzik da.jak ma znikome ilości kokcydi to niech se mają,to samo jajo robaka jak znajdziesz jedno w kale to nie powód by od razu całe stado faszerować,znikome ilości tak bardzo nie szkodzą gołębią.A odnośnie tego kataru u Ciebie to ja przy takich objawach u siebie [sprawdzam jak nie mają rzęsistka] to podaję Ornymico z DAC w tabletkach[przepraszam jak zle napisałem] i na 100% zawsze pomaga,tylko by przeciągu tę gołębie nie miały bo to najgorsze przy takim czymś.

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » ndz mar 04, 2012 11:15 am

Zastosowałem się do zaleceń lekarza.Sam tego nie dawałem.Na dzięń dzisiejszy podałem do wody czosnek i na karme jogurt rozpylam w gołębniku i celach Mentowet bardzo miły zapach. Nie chce je znów faszerować. Być może naturalne środki zdziałają więcej niż antybiotyk. Na drogi zrobiłem misture z cebuli i cukru jutro do wody też podam na przemian z czosnkiem. Kał jest troche zielony ale nie rozrzedzony ale myśle że to z powodu grochu w karmie.Mam nadzieje że się nie mylę.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » ndz mar 04, 2012 7:20 pm

Podawać czosnek w płynie, witaminy, miód, glukozę i probiotyk. W ciężkich przypadkach u pojedyńczych ptaków podawaliśmy ornisol lub linco spectin.
Należy zlikwidować przeciągi.
Nie faszerować ptaków chemią w ciemno bo można je jeszcze osłabić.

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » ndz mar 04, 2012 10:40 pm

wszystkie otwory znajdują się na frontowej ścianie.Wloty powietrza 2 kratki takie jak sie montuje w drzwiach łazienkowych jedynie wylot na środku sufitu pas ok 55cm przez cały sufit , w szczycie dachu (dach jednospadowy) otwory po całej długości pod blachą na wysokość krokiewek i na bokach również w szczycie po kratce. Drzwi i okienko na bocznych ścianach cały czas zamknięte. Podczas dużego wiatru sufit jest przysłaniany troche bo wiadomo czasami wdmuchuje powietrze. Myśle że nie ma przeciągu. Jak sprawdzić czy jest dobra wentylacja , na co zwracać uwagę. Może tu jest problem.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pn mar 05, 2012 8:11 am

kokcydioza w stadzie gołębi jest zawsze chodzi tylko o to żeby nie przybrała na sile tak samo z niektórymi odmianami salmonelli.

king95
Kontakt:

Post autor: king95 » śr mar 07, 2012 7:36 pm

Witam
Ja ma podobne objawy u gołebia co kolega syrtyr i nie wiem jak wyleczyć tego gołębia zacząłem podawać mu antubiotyk Enflocyna-sol ,a ale slyszałem że lepsza jest doxicyjanina.( niewiem czy dobrze napisałem nazwe leków)

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » śr mar 07, 2012 7:59 pm

Doksycyklina kolego to antybiotyk z górnej pułki . Ja na dzień dzisiejszy podałem Orni specjal (http://www.frufru.pl/sklep2/orni-special-p-31.html) bo już było kiepsko. Troche widzę pomaga po ptaki przybrały na wadze i są żywsze, szczelina się u niektórych prawie otworzyła, zmniejszyło się kichanie ale nie zapeszam, poczekam. Jeden tylko jeszcze nie bardzo,ale dopiero 2 dzień podaje więc cudów nie ma co oczekiwać.

king95
Kontakt:

Post autor: king95 » śr mar 07, 2012 8:15 pm

ale jeżeli ja teraz podaje swój antybiotyk który nhie pomaga to mogę podać inny czy mysze poczekać jakiś czas.
Ps. A jeżeli mój gołąb choruje już ponad miesiąc i nie moge go wyleczyć to mioze doxicyklina pomoże , jak myślicie.

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » śr mar 07, 2012 8:43 pm

Jeżeli zaczołeś podawać Enflocyne i widać poprawe to nie przerywaj tej kuracji tylko ja dokończ . Takie skakanie z jednego leku na drugi nic nie pomoże. Bez potrzeby nie podawaj następnego bo osłabisz ptaka. Po kuracji probiotyk, coś na wątrobę i witaminy z animokwasami.Takie moje zdanie.

Zibi
Kontakt:

Post autor: Zibi » śr mar 07, 2012 8:58 pm

Probiotyk podaje się w czasie kuracji i długo, długo po jej zakończeniu. :)

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » śr mar 07, 2012 9:14 pm

Zibi jaki sens ma podawanie probiotyku (żywe kultury bakterii) podczas kuracji antybiotykowej ?
W.K

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » śr mar 07, 2012 10:21 pm

Ja podaje Duolac zawsze po przez 7 dni . Wiele się mówi by w 4 dniu kuracji dołączyć coś na wątrobę np. Silivet . Tego troche nie łapie . W jaki sposób dołączyć ,do leku w poidle? Podobno nie łączy się preparatów tylko podaje kolejno.

Zibi
Kontakt:

Post autor: Zibi » czw mar 08, 2012 8:31 am

Garłacze :) pisze:Zibi jaki sens ma podawanie probiotyku (żywe kultury bakterii) podczas kuracji antybiotykowej ?
Garłacze uważam Cię za inteligentnego chłopaka i myślę, że sam znajdziesz odpowiedź na to pytanie, co to są leki osłonowe itp..

pozdrawiam

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw mar 08, 2012 10:42 am

Zibi pisze:
Garłacze :) pisze:Zibi jaki sens ma podawanie probiotyku (żywe kultury bakterii) podczas kuracji antybiotykowej ?
Garłacze uważam Cię za inteligentnego chłopaka i myślę, że sam znajdziesz odpowiedź na to pytanie, co to są leki osłonowe itp..

pozdrawiam
Kol.Garłacze nie będzie szukał odpowiedzi bo ma dostęp do wiarygodnej wiedzy weterynaryjnej, a to co pisze to wie i rozumie co pisze.

W jednym z poniższych tematów, "o oczyszczaniu organizmu..." przytoczyłem schemat postępowania po antybiotykoterapii, który opracował dr Stenzel i to nie podlega dyskusji.
A jeśli ktoś ma dużo pieniędzy to może podawać probiotyki w czasie kuracji antybiotykowej, ale te bakterie i tak są niszczone przez antybiotyk. Podawanie witamin to całkiem inna sprawa.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw mar 08, 2012 10:53 am

Hmm to po jaka cholerę do każdego antybiotyku dostajesz osłonę ? Jeśli kultury bakterii zabijane by były przez antybiotyk to chyba nie łykał byś osłon ?

Co do wiedzy kolegi Garłacze jesteś pewien, że jest tak doskonała ?

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw mar 08, 2012 11:48 am

arbiter pisze:Hmm to po jaka cholerę do każdego antybiotyku dostajesz osłonę ? Jeśli kultury bakterii zabijane by były przez antybiotyk to chyba nie łykał byś osłon ?

Tak, jestem pewny wiedzy Kol.Garłacze, ponieważ, jak kiedyś napisał, jego brat i bratowa są lekarzami wet. i piszą fachowe artykuły w biuletynie wydawanym przez Oddział w Bielsku Białej, a więc ma dostęp do źródła wiedzy.

A wiedzę doskonałą ma podobno tylko.......Bóg!

A po jaką cholerę leki są za pieniądze? Tylko wiedza tutaj na forum jest gratisowa.
Ci co prowadzą działalność gospodarczą to sprzedadzą wszystko tylko nie zawsze wytłumaczą jak prawidłowo stosować. Zamiast sprzedać 1 op. probiotyku to można przecież sprzedać 2 lub 3 op. Jest to chyba logiczne.
Nie będę się rozpisywał jak "Opal".

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw mar 08, 2012 11:52 am

Obawiam się, że cytujesz slogany nic więcej.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw mar 08, 2012 5:10 pm

Hmm to po jaka cholerę do każdego antybiotyku dostajesz osłonę ? Jeśli kultury bakterii zabijane by były przez antybiotyk to chyba nie łykał byś osłon ?

Jaką osłonę masz na myśli ? W czasie kuracji antybiotykowej często podaje się nystatynę aby zapobiec grzybicy, ale to całkiem co innego. Mój lekarz rodzinny jeszcze nigdy nie zalecił mi żadnych "osłon" podczas krótkotrwałego zażywania antybiotyków. Kultury bakterii są zabijane przez antybiotyki to chyba logiczne.

Po co znów do mnie pijesz...
W.K

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » czw mar 08, 2012 7:57 pm

Pozwolę sobie zacytować opis Duolac" Wskazania: Preparat przeznaczony jest dla gołębi do stabilizacji flory bakteryjnej jelit w czasie:
- rekonwalescencji po przebytych chorobach związanych z zaburzeniami flory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz po doustnym stosowaniu chemioterapeutyków,
- zmiany pokarmu
- działania różnorodnych czynników stresowych wpływajacych na aktywność flory jelitowej (np.zatrucia pokarmowe)."

Chyba że jest inny preparat w którym jest zamieszczona informacja że podajemy w trakcie kuracji antybiotykowej.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw mar 08, 2012 8:06 pm

Doksycyklina kolego to antybiotyk z górnej pułki . Ja na dzień dzisiejszy podałem Orni specjal
A orni specjal to myślisz, że co jest ?
Tam na pewno też jest antybiotyk z grupy tetracyklin tylko dużo starszy np. tetracyklina lub chlorotetracyklina. Po co nabijać kabzę oszustom, którzy nawet nie podają składu.
Jak już to lepiej podać doksycykliną ale nie przez 2 dni/tak jak pisze na ulotce orni specjal/ tylko co najmniej 10 -14 dni.
W.K

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » czw mar 08, 2012 8:24 pm

Orni specjal jest od 2 do 4dni. Dox jest bardzo mocnym antybiotykiem i myśle że podaje sie go w ostateczności 3-5 dni tak pisze i jeszcze jedna informacja myśle że ważna co do dox. znów zacytuje urywek artykułu by coś nie przekręcić. "Bardzo ważne hodowco, gdy stosujesz w leczeniu górnych
dróg oddechowych doksycykliny ( polski odpowiednik
doksycykliny 5% lub 10%) dodajac ten preparat do wody
woda musi byc bez zawartosci wapna, ponieważ wapno
zneutralizuje podane lekarstwo i tym samym skutek
leczenia jest znikomy"

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw mar 08, 2012 8:47 pm

3-5 dni to stanowczo za krótko przy leczeniu kataru a chlorotetracyklina lub tetracyklina którą zawierają prawie wszystkie belgijskie saszetki jest dużo bardziej toksyczna od doksycykliny (doksycyklina to tetracyklina syntetyczna najnowszej generacji) tak więc doksycyklina jest najmniej toksyczna ze wszystkich tetracyklin oraz najmniej podatna na tworzenie chelatów z jonami między innymi wapnia.
W.K

jack
Kontakt:

Post autor: jack » czw mar 08, 2012 9:38 pm

Kiedyś pisane już było o tym. Orni specjal to mieszanka doxycykliny i spiracolu. Tyle tylko, że specyfiki z Zachodu nie mają na opakowaniu podawanego składu.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt mar 09, 2012 7:30 am

Garłacze a raczej Panie Dr bo nie sądzę by ostatni post pisał Garłacze a raczej jego brat i to nie wstyd i ujma przyznać się jedynie każdy na forum miał by jasność kto pisze.

Pytanie moje jest takie: jaka najczęściej w Polsce występuje salmonelloza u gołębi jelitowa czy stawowa ? procentowo mniej więcej jeśli można uzyskać odpowiedz.

ODPOWIEDZ