Jak, czym oczyścić organizm gołębia

Garłacze :)
Kontakt:

Re: Jak, czym oczyścić organizm gołębia

Post autor: Garłacze :) » ndz sie 19, 2012 10:15 pm

A ja używam i sodiazot i hepavit :)
W.K

Blusmen

Post autor: Blusmen » wt sie 21, 2012 5:54 pm

Garłacze :) pisze:A ja używam i sodiazot i hepavit :)
i po jakiego .. :idea: :?: najpierw zatruć potem oczyszczać :mrgreen:

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » wt sie 21, 2012 9:35 pm

Normalnie Ciebie nie ogarniam. Kiedy napiszesz coś sensownego. Pisz coś co może się przydać innym hodowcą a nie hejtuj (w myśl powiedzenia haters gonna hate) wszystkiego.

Wracając do tego co napisałem - czym zatruć ? Hepavit to witaminy, podane w odpowiednich ilościach dają same plusy, żadnych minusów. Sodiazot pomaga na podroby więc też spoko. Ogarniaj. Very f...... funny.
W.K

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » wt sie 21, 2012 9:38 pm

Sodiazot podawałem z polecenia Pana Klimczaka i chwale sobie go . Szkoda tylko że jest tak mało wydajny i nie tani jak na taką ilość.

Blusmen

Post autor: Blusmen » wt sie 21, 2012 9:55 pm

Garłacze :) pisze:Normalnie Ciebie nie ogarniam. Kiedy napiszesz coś sensownego. Pisz coś co może się przydać innym hodowcą a nie hejtuj (w myśl powiedzenia haters gonna hate) wszystkiego.

Wracając do tego co napisałem - czym zatruć ? Hepavit to witaminy, podane w odpowiednich ilościach dają same plusy, żadnych minusów. Sodiazot pomaga na podroby więc też spoko. Ogarniaj. Very f...... funny.

doktor :!: czytaj ze zrozumieniem... mądrej głowie pół słowie..
może wypadałoby o przyczynach...
Jakich błędów należy unikać w hodowli aby odtruwanie nie było konieczne :?: :?: :?:
hepavit:
.

,,Preparat stosuje się w okresach żywienia niezbilansowanego i niedoborowego. W celu poprawy wykorzystania karmy. W celu zwiększenia nieśności, wylęgowości i wartości biologicznej . Regularne stosowanie preparatu zwiększa przyrost masy ciała, reguluje i płodnosi nieśność, obniża śmiertelność piskląt w okresie około lęgowym. Szczególnie ważne jest podawanie preparatu Hepavit w produkcji wielkofermowej, gdzie warunki technologiczne sprzyjają występowaniu licznych stresów środowiskowych (wysoka temperatura, wilgotna ściółka, kanibalizm, liczne szczepienia itp.). Hepavit stosuje się po przebytych chorobach zakaźnych i inwazyjnych, przy uszkodzeniach i nadmiernym otłuszczeniu wątroby."

Ps .wioskowy slang daruj sobie.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » wt sie 21, 2012 10:02 pm

Tyś wiejskiego slangu nie słyszał.
Za bardzo ulotkami się sugerujesz, skład sobie przeczytaj. Daję go też młodym pocztowym w czwartek przed lotami, jako zwykłą witaminę, działa super.
Jakich błędów należy unikać w hodowli aby odtruwanie nie było konieczne :?: :?: :?:

Sam sobie na to pytanie odpowiedz, skoro i tak już przecież wszystko wiesz.

Chyba nie wiesz co to odtruwanie.
W.K

Blusmen

Post autor: Blusmen » wt sie 21, 2012 10:25 pm

jedni przejdą kolo tematu obojętnie, inni się zastanowią...
Cóż ten Blusmen robi :?: ,że jego ptaki latają od przylotu do odlotu jaskółek bez dopalaczy i odtruwania :idea:

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » wt sie 21, 2012 10:42 pm

Co Ty człowieku gadasz, a myślisz, że moje nie latają. Napisz coś rzeczowego a nie takie nic nie warte gadanie urządzasz. Nie wiesz co to znaczy odtruwanie, że o dopalaczach nie wspomnę a się wypowiadasz...
W.K

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » wt sie 21, 2012 10:50 pm

Tańszym i łatwiej dostępnym zamiennikiem sodiazotu jest silvet.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » wt sie 21, 2012 10:57 pm

Też przewinął mi się silivet przez ręce ale jakoś z wyboru został sodiazot. Wydaję mi się, że jest trochę lepszy ale do może być moje subiektywne spostrzeżenie :).
W.K

Blusmen

Post autor: Blusmen » śr sie 22, 2012 8:01 am

Garłacze :) pisze:Co Ty człowieku gadasz, a myślisz, że moje nie latają. Napisz coś rzeczowego a nie takie nic nie warte gadanie urządzasz. Nie wiesz co to znaczy odtruwanie, że o dopalaczach nie wspomnę a się wypowiadasz...
Hodowla wbrew naturze kończy się zawsze degradacją stada. w innym wątku pisałeś ,ze hodowla na wolnym oblocie to przeżytek teraz pisze ,ze twoje gołębie latają- bądź konsekwentny w tym co robisz.

moja filozofia jest taka.. :idea: . organizm jest w stanie każda chorobę wygenerować , jest też w stanie każdą chorobę zwalczyć , organizm składa się z atomów , atom jest pusty więc wszystko jest możliwe..

ps. wybacz ale z twoich porad nie skorzystam..

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » śr sie 22, 2012 11:54 am

No ja z twoich też. Jestem konsekwentny, moje pocztowe latają dwa razy dziennie a garłacze mają wolny oblot. Podaj mi gdzie tak pisałem, bo nie mogę znaleźć. Przeżytek dla gołębi wysokolotnych tudzież pocztowych czyli dla gołębi sportowców. Dla gołębi od których nic się nie wymaga tylko to żeby na wystawach dobrze się prezentowały wolny oblot jest najlepszym rozwiązaniem. Czytaj to co piszę ze zrozumieniem, a nie hejtuj jak już mówiłem. Oczywiście jak nie chcesz to w ogóle nie czytaj i daj mi spokój.
W.K

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » śr sie 22, 2012 10:19 pm

arek5959 pisze:Tańszym i łatwiej dostępnym zamiennikiem sodiazotu jest silvet.
Silivet jest tylko na wątrobę, a sodiazot wątroba nerki.

placek
Kontakt:

Post autor: placek » wt lis 13, 2012 9:22 am

Witam, prawdopodobnie przyplątała się salmonella i jestem w trakcie podawania antybiotyku (3 dzień enrofloksan 10% , docelowo 10 dni).
Do antybiotyku kupiłem: Silivet, Biolac C i Biosupervit oraz jako zakwaszacz mam sok z kiszonej kapusty własnej roboty.
Chciałbym się poradzić jak prawidłowo odbudować gołębie po kuracji, w jakiej kolejności podawać te preparaty (może czegoś nie mam) i jak długo.
I jeszcze jedno pytanie: jaki kolor powinna mieć woda po dodaniu enrofloksanu 10% (firma Biofaktor)?
Pozdrawiam.

major1233
Kontakt:

Post autor: major1233 » wt lis 13, 2012 10:00 am

Witam. Gołębiom podaje produkty firmy Avimedica,Prima wg receptury,wszystko jest opisane co i kiedy stosować.

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » wt lis 13, 2012 7:06 pm

Ja podawałem swoim Sodiazot 5dni, 7 dni protexin. Na odbudowę flory mogłeś sobie zakupić coś z łatwiejszym dawkowaniem.

ODPOWIEDZ