Jak, czym oczyścić organizm gołębia

syrtyr
Kontakt:

Re: Jak, czym oczyścić organizm gołębia

Post autor: syrtyr » pt mar 02, 2012 11:45 am

Posiadam także Duolac na poprawienie flory ale jest ciężko z dawkowaniem ponieważ na 1l wychodzi 0,1 grama. Może ktoś używa duolac i napisze inną dawkę i ile dni podawać. Czy trzeba sie bawić z dzieleniem.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt mar 02, 2012 7:20 pm

arek5959 pisze:Nie polecam podawania regularnie octu jabłkowego bo osłabia skorupy jajek :!:
Gołąb nie trawi produktów mlekopochodnych i stąd czasami mają biegunkę.
Masz rację, że kwas octowy odwapnia organizm, co może objawiać się łamliwością skorupek jajek.
Gołąb to nie jest kura, bo zniesie dwa jajka i na kilka tygodni ma spokój.

Natomiast jack, nie zauważył osłabienia skorupek jajek, to albo nie zauważył łamliwości skorupek, albo
ma dobrze zbilansowane żywienie.
W kwaśnym środowisku na pewno dobrze wchłania się żelazo /Fe/, ale na pewno nie wapń /Ca/.

Na wystawach gołębi, czasem na karcie oceny można spotkać napis: "krzywy mostek" i jak myślicie, co jest tego przyczyną? Chyba wszyscy lub większość, wie.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pt mar 02, 2012 7:37 pm

Na wystawach gołębi, czasem na karcie oceny można spotkać napis: "krzywy mostek" i jak myślicie, co jest tego przyczyną? Chyba wszyscy lub większość, wie.
Nie jestem do końca przekonany czy krzywy mostek u gołębi występuje tylko z braku wapnia /Ca/. Na pewno krzywe mostki u niektórych ptaków są tym spowodowane. Ale myślę też, że może to być pewna wada genetyczna. Rozmawiałem na ten temat ze znajomymi hodowcami (brat rozmawiał o tym z fachowcami od gołębi) i większość potwierdza te spostrzeżenia. Podam konkretny przykład, mam jednego samca (gelb), który ma dosyć mocno skrzywiony mostek (oprócz mostku ma wszystko w porządku) wszystkie jego młode mają proste mostki natomiast prawie 90% jego wnuków ma krzywe mostki. Podczas lęgów bardzo dbam o to aby ptakom nie brakowało żadnych mikro i makro elementów, więc brakiem wapnia /Ca/ na pewno nie jest to spowodowane.
W.K

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt mar 02, 2012 8:05 pm

syrtyr pisze:Posiadam także Duolac na poprawienie flory ale jest ciężko z dawkowaniem ponieważ na 1l wychodzi 0,1 grama. Może ktoś używa duolac i napisze inną dawkę i ile dni podawać. Czy trzeba sie bawić z dzieleniem.
Nie piszesz, czy masz duolac dla ludzi czy dla zwierząt.
Tu jest podane jak stosować: http://www2.biofaktor.pl/?go=produkt&id=176

Garłacze, jeśli krzywy mostek nie jest wynikiem krzywicy tylko wadą dziedziczną to tym gorzej, bo ptaka z krzywym mostkiem powinno się eliminować z hodowli.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pt mar 02, 2012 8:15 pm

Także do takiego wniosku doszliśmy :). W takim razie wszystkie ptaki z krzywymi mostkami powinny być bezwzględnie usuwane ze stad, bez względu na ich inne walory. Zauważyłem, że coraz więcej gołębi jest dyskwalifikowanych ze względu na krzywy mostek, może to właśnie z tego powodu, że ptaki z krzywymi mostkami są rozmnażane i gołębi z tą wadą genetyczną jest coraz więcej albo też dlatego, że ostatnio częściej bywam na wystawach :D Jako ciekawostkę dodam, że Niemcy (przynajmniej Ci od garłaczy) na swoich wystawach nie dyskwalifikują gołębi z lekko krzywym mostkiem natomiast w Polsce wystarczy leciutkie skrzywienie i dostajemy BO.
Pozdr.
W.K

andrzejj275
Kontakt:

Post autor: andrzejj275 » pt mar 02, 2012 9:53 pm

Witam. Moim zdaniem wlasnie tak powinno byc,powinny byc eliminowane wszystkie wady nawet te najmniejsze.Kol Garlacze a co robisz z tymi wnukami z krzywymi mostkami?.Sprzedajesz??? :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pt mar 02, 2012 10:31 pm

Aż tak dużo ich nie było, miałem 3 samce rot-szymle i jedną samiczkę gelb-szymle, sobie zostawiłem rota i samiczkę (raczej nie będę miał po nich młodych zostają tylko do ozdoby), dwa pozostałe samce oddałem znajomym :). Nie sprzedaję gołębi przez allegro więc nikt ode mnie kota w worku nie kupi. Ewentualnie zostaje wiatrówka...
W.K

jack
Kontakt:

Post autor: jack » sob mar 03, 2012 12:24 am

Temat "krzywych mostków" był już poruszany na tym forum.
Ja twierdzę , że nie jest to wada genetyczna , oczywiście ze swojego skromnego doświadczenia.
Zaobserwowałem , że często dotyczy to piskląt jedynaków .

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob mar 03, 2012 10:56 am

U piskląt - jedynaków, zwłaszcza tych dobrze odżywionych często wystepuje problem tzw."anielskiego skrzydła" natomiast nigdy nie zetknąłem się z krzywym mostkiem.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » sob mar 03, 2012 7:30 pm

Powodem może być podawanie młodym gołąbkom antybiotyków takich jak np doksycyklina i enrobioflox.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob mar 03, 2012 7:49 pm

Taki jest schemat postępowania po antybiotykoterapii i źródło skąd pochodzi.

Obrazek

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » sob mar 03, 2012 7:50 pm

To że mają duże ilości minerałów i witamin to i tak całkowicie nie zapobiegniemy krzywym mostkom, jeszcze bym zwrócił uwagę na mamki i cele lęgowe.
Ja trzymam garłacze pomorskie to o krzywy mostek w tej rasie jest łatwo.
Jeśli stosujemy plastikowe miski lęgowe to ok 10-30% młodych ptaków będzie miało krzywy mostek, wiem bo sprawdziłem.
Najlepsze są gniazda budowane przez mamki, ponieważ nogi się nie rozjeżdzają i gołąb nie spoczywa na samym mostku.
Najmniej krzywych mostków u młodych garłaczy miałem przez karmione mamki ras lżejszych typu pocztowy, pawik, białogłówka a więcej krzywych mostków było gdy karmiły rysie, kingi czy koszuły.
Regularne podawanie octu jabłkowego zwiększało przypadki krzywych mostków.
Tyle z mojej praktyki.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pn mar 05, 2012 8:04 am

arek5959 pisze:Nie polecam podawania regularnie octu jabłkowego bo osłabia skorupy jajek :!:
Bzdury piszesz kolego co do octu jabłkowego czy jakiegoś innego zakwaszacza. Podawałem cały sezon lęgowy bez przerw i nie było nic takiego co opisałeś.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pn mar 05, 2012 8:33 am

krzysiek pisze:U piskląt - jedynaków, zwłaszcza tych dobrze odżywionych często wystepuje problem tzw."anielskiego skrzydła" natomiast nigdy nie zetknąłem się z krzywym mostkiem.
Panie Krzyśku tak miałem u niemieckich wystawowych i rzeszowskich.
Wszystkie przypadki dotyczyły jedynaków. Nie wiem czy to jedyny powód tej wady , czy wpłynęły na to inne czynniki ale tak było.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn mar 05, 2012 9:17 am

Anielskie skrzydło miałem u rzymskich, pawików indyjskich, sokołów gdańskich i kaczunów. Zawsze u jedynaków. tam , gdzie były dwa młode w gnieździe nie spotkałem się z tym problemem nigdy. Aha, nie pan, tylko Krzysiek.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn mar 05, 2012 11:42 am

syrtyr pisze:Posiadam także Duolac na poprawienie flory ale jest ciężko z dawkowaniem ponieważ na 1l wychodzi 0,1 grama. Może ktoś używa duolac i napisze inną dawkę i ile dni podawać. Czy trzeba sie bawić z dzieleniem.
http://www2.biofaktor.pl/?go=produkt&id=176
Duolac podaję ptakom od kilku lat. Na początku zastanawiałem się jak takie małe ilości odmierzać. Ponieważ 2 razy dziennie daję wodę po 5l to już mam trochę łatwiej z dawkowaniem ale nadal wychodzi 0,5 g na pojemnik. W praktyce odmierzam to na oko. Do wody wsypuję ilość jaką zdołam drugim końcem łyżeczki nabrać. Przeciętnie podaję 2 razy w tygodniu. Zapewne można codziennie podawać nawet w kilkakrotnie większych dawkach i nie zaszkodzi, tylko zawartość pudełka, które kosztuje ponad 30 zł szybko się zużyje.
A poniżej działanie jednego ze składników preparatu u człowieka.
http://www.zdrowysklep.eu/Niezbedny_aci ... fault.html
golebiewski

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn mar 05, 2012 11:57 am

arbiter pisze:
Bzdury piszesz kolego co do octu jabłkowego czy jakiegoś innego zakwaszacza. Podawałem cały sezon lęgowy bez przerw i nie było nic takiego co opisałeś.
Ze skorupkami miałem to samo o czym pisze arek5959. Po odstawieniu zakwaszacza wszystko wróciło do normy. Podobnie słyszałem też od kilku osób. Niekoniecznie muszą to być bzdury.
golebiewski

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » pn mar 05, 2012 1:16 pm

golebiewski pisze:
http://www2.biofaktor.pl/?go=produkt&id=176
Duolac podaję ptakom od kilku lat. Na początku zastanawiałem się jak takie małe ilości odmierzać. Ponieważ 2 razy dziennie daję wodę po 5l to już mam trochę łatwiej z dawkowaniem ale nadal wychodzi 0,5 g na pojemnik. W praktyce odmierzam to na oko. Do wody wsypuję ilość jaką zdołam drugim końcem łyżeczki nabrać. Przeciętnie podaję 2 razy w tygodniu. Zapewne można codziennie podawać nawet w kilkakrotnie większych dawkach i nie zaszkodzi, tylko zawartość pudełka, które kosztuje ponad 30 zł szybko się zużyje.
A poniżej działanie jednego ze składników preparatu u człowieka.
http://www.zdrowysklep.eu/Niezbedny_aci ... fault.html

Awatar użytkownika
krol17
Kontakt:

Post autor: krol17 » pn mar 05, 2012 3:08 pm

spirytus salycynowy jak wypije to będzie czysty.albo zdechnie he.he

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » wt mar 06, 2012 10:35 pm

U mnie prawie wszyskie gniażdzaki miały angielskie skrzydła i jak odrastały w piórach na wyjściu to im to ustępowało. Nigdy nie miałem jeszcze młodego który wyszedł z angielskim skrzydłem.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » wt sie 14, 2012 12:37 pm

Zjak pisze:...układ trawienny gołębia nie jest przystosowany do trawienia kazeiny /białka mleka/ i laktozy /cukru mleka/.
To kategoryczne stwierdzenie kolegi Zjaka od dawna nie daje mi spokoju. Zastanawiające jest, że w żywieniu drobiu, którego przewód pokarmowy jest analogiczny jak u gołębi, zalecane jest mleko w proszku czy kazeina. Jeśli niestrawiona kazeina "przelatywałaby" przez układ pokarmowy drobiu (gołębi) nikt o zdrowych zmysłach nie dosypywał jej do mieszanek paszowych. :?
Co do laktozy to rzeczywiście ptaki w procesie ewolucji nie wykształciły enzymu rozkładającego laktozę i w odróżnieniu do ssaków ptaki nie trawią laktozy.
Jednakże badania wykazały, że mikroflora zasiedlająca przewód pokarmowy kurcząt, zwłaszcza jelita ślepe, metabolizuje laktozę z wytworzeniem kwasu mlekowego i krótkołańcuchowych, niezdysocjowanych kwasów tłuszczowych (LKT).
Zakwaszające i bakteriostatyczne (względem niekorzystnych mikroorganizmów) działanie kwasu mlekowego i LKT, a także stymulujący
wpływ LKT na rozwój komórek nabłonka jelit nieprzeżuwaczy mogą w efekcie przyczyniać się do poprawy strawności i wykorzystania przez ptaki składników odżywczych paszy. W niektórych badaniach wykazano, że wprowadzenie do diety czystej laktozy, oprócz obniżenia pH treści jelitowej, może w znacznym stopniu hamować rozwój bakterii z rodzaju Salmonella (S. enteritidis, S. typhimurium) w przewodzie pokarmowym oraz redukować ich zasiedlenie w narządach wewnętrznych młodych kurcząt.
Z powyższego wynika, że sprawy nie sa takie proste jakby się wydawalo. :mrgreen:
Dirko

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

Post autor: donatello » pt sie 17, 2012 6:57 pm

arbiter pisze:taaaa de weerd ci odbuduje :D właśnie miałem wczoraj ciekawą dyskusję na temat de weerda z wetem :)
:lol: Może twój wet jezdzi na szkolenia z biowetem...dlatego krytykuje de werda :lol:
Z wetami to tak jak z innymi lekarzami. Który producent smaruje tego chwalą...
Osobiście uważam że nasze rodzime produkty są na dobrym poziomie zarówno cenowym jak i jakościowym, de werdy i inne zachodnie też są dobre o ile są oryginalne...bo 50 % preparatów zachodnich firm to podróbki.
Przedstawiciel de werda pękał ze śmiechu będąc u mojego weta jak słyszał o bazarowych cenach np preparatu 4x1 mix za 4 zł saszetka.
Cena u producenta to ponad 1 euro.
Osobiście polecam jeszcze raz nasze polskie patrony, biowety itd.

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

Post autor: donatello » pt sie 17, 2012 7:03 pm

Jarek Siedlecki pisze:Ja używam od lat zasiedlacz Protexin (http://www.avistar.pl/PROTEXIN_SOLUBLE_ ... g-574.html), czasami sok z kiszonej kapusty. czasami jogurt naturalny z miejscowej mleczarni. :mrgreen:
Protexin też polecam. Stosowałem po antybiotykach, rewelacja.

Awatar użytkownika
Tamiczek
Kontakt:

Post autor: Tamiczek » sob sie 18, 2012 11:51 pm

Witam
Ja stosuje Protexin. Ma o wile bogatszy sklad od Duolac ( SKŁAD: PROTEXIN PRO-ENZORB dla gołębi zawiera żywe bakterie z rodzaju Lactobacillus, Bifidobacterium, Streptococcus, Enterococcus oraz Aspergillus oryzae i Candida pintolepessi. Ponadto w skład preparatu wchodzą enzymy trawienne: amylaza -12,500 U.l./g i beta - glukonaza - 60 U.M.B./g. )

Do tego witaminy na pasze lub do wody,Hepavit zeby odbudowac watrobe, olejek z ostropestu plamistego, drozdze z pylkiem kwiatowym, zakwaszacz, sproszkowane ziola,.Oczywiscie wszystko w odpowiednich proporcjach i z rozsadkiem.

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » ndz sie 19, 2012 12:06 pm

Ja zamiast Hepavit używam Sodiazot- wątroba ,nerki

ODPOWIEDZ