CHOROBA MLODYCH

wojtek122
Kontakt:

CHOROBA MLODYCH

Post autor: wojtek122 » pn sie 08, 2011 8:37 pm

Proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby u młodych gołąbków objawia się ona łzawieniem z oczu i harczeniem

hubert1109
Kontakt:

Re: CHOROBA MLODYCH

Post autor: hubert1109 » pn sie 08, 2011 9:50 pm

Katar i to powikłania,chyba
Ostatnio zmieniony śr sie 10, 2011 5:08 pm przez hubert1109, łącznie zmieniany 1 raz.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pn sie 08, 2011 10:21 pm

hubert1109 pisze:jest przeziębiony ty jak jesteś przeziębiony to nie masz iskierki w oczach i nie kichasz czy kaszlesz nie trzeba tu wiedzy aby rozpoznać co mu dolega
No,i polpirynka i herbatka z cytrynką :mrgreen:
mbudniewicz.pl.tl

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pn sie 08, 2011 10:29 pm

hubert1109 napisał(a):
to tzw wszoły czy jakoś tak dodaje się preparaty do wody a ich na allegro nie brakuje i powinny zdychać ale mogą nie zarazić od innych gołębi więc trzeba im co jakiś czas sprawdzać czy znów nie powróciły,pozdrawiam

Opanuj się hubert1109 Twoich wypowiedzi nie da się czytać. Powinieneś sam prosić "innych" o pomoc, a nie pouczać.
Taka moja skromna rada.
Cwaniak już napisał Ci Hubert jak powinieneś się zachowywać, lepiej zachowaj swoje uwagi dla siebie.

Wojtek wg mnie Twoje gołębie mają ostry katar, nie zostały poddane leczeniu już przy początkowych objawach dlatego teraz już dostały zapalenia płuc (harczenie). Gdybyś zaszczepił wcześniej swoje ptaki na herpeswirozę to prawdopodobnie dzisiaj nie borykałbyś się z tym problemem. Teraz najlepiej udaj się do lekarza weterynarii który zna się na gołębiach.
W.K

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Post autor: Happek » wt sie 09, 2011 6:17 pm

Nie szczepie ptaków i nie mam kataru.
Zainteresować kolega wcześniej mógł się profilaktyką albo we wczesnym stadium choroby podać jakiś lek w konsultacji z weterynarzem nie dopuszczając do dalszego rozwoju.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » wt sie 09, 2011 10:22 pm

Nie szczepie ptaków i nie mam kataru.
Zainteresować kolega wcześniej mógł się profilaktyką albo we wczesnym stadium choroby podać jakiś lek w konsultacji z weterynarzem nie dopuszczając do dalszego rozwoju.
Profilaktyka to także szczepienia ochronne.

Happek szczepienia nie są konieczne, ale tylko wtedy gdy masz pewność, że nie wprowadzisz sobie do stada żadnego chorego gołębia i gdy Twoje stado ma dobre warunki bytowania (wentylacja, odpowiednio duży gołębnik, woliera itp). Gdy zaczynamy hodowlę to sprowadzamy gołębie od różnych hodowców, niektórzy mają zdrowe niektórzy niekonieczne. Wystarczy jeden chory ptak, od niego zaczynają chorować inne i mamy wielki problem. Tak więc gdy Ty masz już pewne stado, nie sprowadzasz gołębi niewiadomego pochodzenia, i zapewniasz gołębiom dobre warunki bytowania, to możesz sobie pozwolić na to aby nie szczepić. Ale wystarczy, że przyleci jeden chory (np. na katar) gołąb i zostanie przez pewien czas w Twoim gołębniku i mogę Cię zapewnić, że Twoje gołębie zachorują ponieważ nie są chronione szczepieniami. Pozdrawiam
W.K

Awatar użytkownika
emesz
Kontakt:

Post autor: emesz » śr sie 10, 2011 3:35 pm

Mnie dziś udało się zaszczepić gołąbki przeciw ospie. Troszkę to trwało - 3 godziny - ale dobrze że ja i asy mamy to za sobą
rasowo.net

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » śr sie 10, 2011 3:59 pm

Emesz szczepisz gołębie na ospę iniekcyjnie czy wcierasz ?
W.K

Awatar użytkownika
emesz
Kontakt:

Post autor: emesz » pn sie 15, 2011 6:18 pm

I tak i tak. Najpierw szczepionka potem wcieram...
rasowo.net

ODPOWIEDZ