Przedawkowanie antybiotyku!!!

wiosnabo
Kontakt:

Przedawkowanie antybiotyku!!!

Post autor: wiosnabo » śr kwie 27, 2011 2:02 pm

Witam wszystkich forumowiczów, mam nadzieję, że dzień ten jest dla Was lepszy niż dla mnie!! Nie wiem, czego oczekuję, pisząc dzisiaj do Was, chyba jakichś słow otuchy, bo jest mi bardzo, wręcz niewypowiedzianie przykro! Otóż od prawie dwóch tygodni opiekuję się wraz z męzem gołębiem grzywaczem, którego znależliśmy na trawniku. Po rozmowie z pewnym gołębiarzem i opisaniu objawów, dostałam od niego doksycyklinę dla naszego ptaszka (twierdził, że weterynarze słabo znają się na gołębiach), było lepiej, jednak pojawiły się nowe objawy - charczenie i coś jakby kaszel lub kichnięcie. Wiem już na ten temat dosyć dużo, zagładałam sobie w międzyczasie sporo na Wasze forum... Tak czy inaczej, nie było na co czekać, udaliśmy się do weterynarza w piątek, a wczoraj odebrałam od niego antybiotyk, którego nazwy nie znam, a który specjalnie ściągnał dla naszego gołąbka. I tu zaczyna się tragedia! Wskutek niedogadania się w domu, mąż podał mu do picia nierozcieńczony lek (miałam go w strzykawce, a wcześniej ze strzykawki niekiedy wlewałam mu rozcieńczoną doksycyklinę)!!! W miseczce było co prawda trochę jeszcze rozcieńczonego leku, ale zdążył wypić ten koncentrat w ilości o wiele za dużej!! Dzwoniłam do weta, mówi, że są szanse na przeżycie, ale z naszym pupilem nie jest dobrze! Mąż to bardzo przeżywa, a ja siedze w pracy jak skamieniała-jesteśmy zrozpaczeni! Może dla niektórych z Was wyda się to dziwne, ale tacy już jesteśmy. Proszę, jeżeli komukolwiek z Was przytrafiło się coś takiego, napiszcie, czy są jakieś szanse,że ptaszek przeżyje?!

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Re: Przedawkowanie antybiotyku!!!

Post autor: vice » śr kwie 27, 2011 9:00 pm

Witam, ja nigdy chyba tak nie przedawkowałem, myśle, że dobrze będzie odstawienie wszelkiego rodzaju specyfików, do picia czysta woda, jeżeli od tego antybiotyku nie uszkodzą się organy (wątroba, nerki) to powinien przeżyć, pozdrawiam, trzeba być dobrej myśli

Puzon
Kontakt:

Re: Przedawkowanie antybiotyku!!!

Post autor: Puzon » sob maja 07, 2011 7:16 pm

I jak tam Wasz gołąbek? Choć domyślam się, że wątroba tego nie wytrzymała.

ODPOWIEDZ