Opuchnięty staw skrzydła

Szczęściarz
Kontakt:

Opuchnięty staw skrzydła

Post autor: Szczęściarz » czw kwie 14, 2011 4:18 pm

Witam!

Jestem nowa i mam gorącą prośbę i pytanie! Czy uraz mechaniczny skrzydła u gołębia i opuchnięty staw można wyleczyć? Ptak jest ogólnie w dobrej kondycji -je ,pije lecz nie lata. Ćwiczy skrzydła, wyciąga je, ale niestety nie może pofrunąć . Nie wiem co było przyczyną jego uszkodzenia..Jest u mnie półtora tygodnia. Rana pod skrzydłem się już powoli goi, ale ten opuchnięty staw (kość) nie zmienia się..
Mam pytanie jako nie doświadczony "ptasiarz",a raczej ptasiara :D , czy ten gołąb ma szansę wrócić na wolność, chociaż na tyle żeby przeżyć?

Bardzo proszę o odpowiedź i poświęcenie mi chwili :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Re: Opuchnięty staw skrzydła

Post autor: vice » czw kwie 14, 2011 4:36 pm

Witam, prawdopodobnie jeśli to uraz mechaniczny to było złamane skrzydło, prawdopodobnie zagoi się i będzie wszystko ok, jednak dołąb ten nie będzie raczej już latał, ewentualnie poleci lecz niezbyt wysoko, z półki na półkę. pozdrawiam

Szczęściarz
Kontakt:

Post autor: Szczęściarz » czw kwie 14, 2011 8:20 pm

Wielkie dzięki za odpowiedź :D To zwykły dachowiec ,chciałabym jednak ,żeby chociaż na tyle wyzdrowiał by mógł latać na takich wysokościach żeby przeżyć.

Pozdrawiam miłośników gołębi :wink:

Carloss
Kontakt:

Post autor: Carloss » czw kwie 14, 2011 9:23 pm

A skąd wiecie że to w wyniku urazu? Jesli to tylko przypuszczacie to poczytajcie też o salmonellozie stawowej.
Karol.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » czw kwie 14, 2011 9:59 pm

Też się nad tym zastanawiałem, ale było napisane, że jest rana i jest jeszcze niewygojona, w przypadku salmonelli występuje obrzęk w okolicy stawu, wątpie, że pojawiłaby się rana od tego.

Szczęściarz
Kontakt:

Post autor: Szczęściarz » pt kwie 15, 2011 9:03 am

Carloss pisze:A skąd wiecie że to w wyniku urazu? Jesli to tylko przypuszczacie to poczytajcie też o salmonellozie stawowej.
Ponieważ rana znajduje się również na korpusie ptaka, krew lała się z niej w momencie znalezienia ptaka to mnie utwierdza w przekonaniu że gołąb miał wypadek, ale z czym co i jak nie wiem. W każdym razie rana na korpusie się oczyściła jest już strup i ładnie się goi, a druga sprawa to właśnie ten opuchnięty staw w innym miejscu na dole skrzydła. Dzisiaj będę kontaktować się z azylem dla dzikich ptaków w W-wie.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt kwie 15, 2011 10:37 am

Przypuszczam, że był uderzony przez jastrzębia lub sokoła.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt kwie 15, 2011 2:47 pm

A jest jeszcze taka możliwość, że jastrząb lub sokół skaleczył gołębia, gdyż ten ze względu na opuchnięty staw nie był w stanie przed nim uciec.
golebiewski

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » pt kwie 15, 2011 6:37 pm

Może być jeszcze jedna opcja. Gołąb mając salmonellę stawową kiepsko latał i właśnie z tego powodu o coś się skaleczył. Rana się wygoi prędzej czy później, ale ptak będzie zdany do końca swoich dni na opiekę człowieka, gdyż fruwać dobrze nie potrafi.

Szczęściarz
Kontakt:

Post autor: Szczęściarz » sob kwie 16, 2011 12:26 pm

Dzięki wszystkim za odpowiedź i sugestie :) Mam jednak nadzieję że skrzydo wygoi się na tyle sprawnie żeby można wypuścić golebia na wolność?! Póki co ćwiczy to skrzydo, ma apetyt, dostaje miesznakę dla golebi .
Dziękuję wszystkim za napisanie kilku slów :D

Pozdrawiam

Szczęściarz
Kontakt:

Post autor: Szczęściarz » sob kwie 16, 2011 12:28 pm

Namor pisze:Może być jeszcze jedna opcja. Gołąb mając salmonellę stawową kiepsko latał i właśnie z tego powodu o coś się skaleczył. Rana się wygoi prędzej czy później, ale ptak będzie zdany do końca swoich dni na opiekę człowieka, gdyż fruwać dobrze nie potrafi.
Waśnie najbardziej interesuje mnie czy z takim opuchniętym stawem , czy to w wyniku urazu czy choroby ptak będzie mógl latać choc na tyle żeby sobie poradzić na wolności?

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob kwie 16, 2011 2:23 pm

Uważam, że sobie nie poradzi -ale takie jest już życie :D .
Jastrzębie, sowy, koty, kuny itd też są potrzebne i muszą coś jeść :D .
To się nazywa selekcja naturalna.

Szczęściarz
Kontakt:

Post autor: Szczęściarz » sob kwie 16, 2011 2:38 pm

Teraz sobie dokadnie ponownie obejrzalam to skrzydlo i widzę że niestety to zlamanie ,dlatego staw jest spuchnięty. Rana byla ze strupem nie bylo widać kości, a teraz strup odpadl i cienki czubek kostki wychodzi przez dziurę gdzie byl strup. Ptak jest u mnie drugi tydzień minie w tę niedzielę, czy w tej sytuacji jest możliwe że kostki zrosną się same prawidlowo tak żeby mogl latać w miarę?, czy trzeba ulżyć jego cierpieniu i uśpić golębia? Tak jak wcześniej pisalam porusza tym skrzydlem ,próbuje latać ,podnosi je do góry ćwicząc, ale nie rozprostowuje go tak dokladnie jak zdrowe..
Sorry że wam tak truje,ale może ktoś mial ze swoim golębiem taki przypadek i ptak wyszedl z tego, bo jeśli ma cierpieć , a ja tracić czas to lepiej uśpić go?

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz kwie 17, 2011 10:10 am

Witam . Każda żywa istota zasługuje na pomoc i leczenie , ale, życie bywa okrutne i bywa , że skracając cierpienie wyrządzamy temu zwierzęciu ogromną przysługę.
Jeśli gołąb ten miał złamane skrzydło i zrosło mu się samoistnie ,to raczej nie da sobie rady w życiu bez pomocy człowieka. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ