baycox - fabrycznie absurdalna dawka

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

baycox - fabrycznie absurdalna dawka

Post autor: arek5959 » pn kwie 11, 2011 9:57 pm

Witam. Kolega zrobił kuracje przed kokcydiozą lekiem baycox. Po 2 dniach podawania baycox zadzwonił do mnie że z jego stadem jest coś nie tak, podjechałem i obejrzałem. Podał zlecaną dawkę producenta 5ml na 1l a nawet dał 6ml i po 2 dniach efekt był taki że wszystkie zaczeły lać samą wodą. Po tygodniu padły mu prawie wszystkie młode i z rocznika 2010 czyli prawie pół stada. Teraz ma żal że mu padły najładniejsze gołębie.

Więc chciałem innych ostrzec że podana dawka przez producenta 5ml jest błędna i dla gołebi normalnie jest zlecana max 2ml na 1l. Ja też podaję 2ml na 1l ale praktycznie nie robię kuracji baycoxem bo w moim stadzie nie doświadczam kokcydiozy.

Gdy by nie kuracja to by gołębie żyły. A i kuracje robił bez konsulacji na własną ręke.

Dispar
Kontakt:

Re: baycox - fabrycznie absurdalna dawka

Post autor: Dispar » pn kwie 11, 2011 10:50 pm

Zalecana dawka Baycoxu to 3 ml/litr. Ten hodowca miał po prostu stado gołebi w stanie na szybką kurację szpitalną a nie na ich hodowanie.

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

Re: baycox - fabrycznie absurdalna dawka

Post autor: adamolsz » wt kwie 19, 2011 1:32 pm

arek5959 pisze:Witam. Kolega zrobił kuracje przed kokcydiozą lekiem baycox. Po 2 dniach podawania baycox zadzwonił do mnie że z jego stadem jest coś nie tak, podjechałem i obejrzałem. Podał zlecaną dawkę producenta 5ml na 1l a nawet dał 6ml i po 2 dniach efekt był taki że wszystkie zaczeły lać samą wodą. Po tygodniu padły mu prawie wszystkie młode i z rocznika 2010 czyli prawie pół stada. Teraz ma żal że mu padły najładniejsze gołębie.

Więc chciałem innych ostrzec że podana dawka przez producenta 5ml jest błędna i dla gołebi normalnie jest zlecana max 2ml na 1l. Ja też podaję 2ml na 1l ale praktycznie nie robię kuracji baycoxem bo w moim stadzie nie doświadczam kokcydiozy.

Gdy by nie kuracja to by gołębie żyły. A i kuracje robił bez konsultacji na własną ręke.
Wydaje mi się,że producent trochę się zagolopował a weterynarze tego w porę nie zauważyli,że dawka na 1 litr jest za duża . Z dwoma gołębiami walczę, chudną , padło im na wątrobę i nerki, leją m.in wodą W tym w krytycznym stanie, na siłę wstrzykuje im do wola dawkę zmielonej i zwilżonej karmy z ekstraktami ziołowymi, ostropestem plamistym- osłonowo na wątrobę ,wit. B complex,AD3,jeżówką purpurową, elektrolit,kwas jabłkowy - na przemian z umiarem, by nie przedobrzyć. Tak uratowałem kiedyś już kilka gołębi młodych.
FUNGI Stop,FUNGAMUN stosowany regularnie minimalizuje ryzyko wdarcia się do gołębnika, czy woliery choroby grzybiczej- sprzyjającej rozwojowi m.in.kokcydiozy. Podawany w wodzie do picia działa lokalnie w miejscach bytowania grzybów, tj. w wolu, przełyku i jamie dziobowej .

ODPOWIEDZ