Miekie jajka

Zbigniew

Miekie jajka

Post autor: Zbigniew » czw maja 25, 2006 9:48 am

Witam serdecznie mam problem z berliĂąskim krotkodziobym. Samica znosci miekie jajka. Czy mozna temu w jakis sposob zaradzic? Czy po prostu pozbyc sie samicy i kupic inna? Nadmieniam ze inne ptaki legna sie normalnie.

Awatar użytkownika
Krzysztof_Ch
Kontakt:

Post autor: Krzysztof_Ch » czw maja 25, 2006 1:25 pm

mi sie wydaje ze potrzebuje wapna albo bialka cos w tym stylu witaminy jej daj

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » pt maja 26, 2006 7:50 am

Podaj jej grit z duza iloscia muszli poza tym podloz jej sztuczne jajko na ok 2 tyg. Wiem ,ze bys chcial cos uchowac no ale niestety musisz poczekac.
Pozdrawiam.

Ignacy
Kontakt:

Post autor: Ignacy » ndz lip 02, 2006 10:16 am

Moja samica 1 z 15 po raz kolejny znosi miekkie jajko 1 w skorupce a 2 bez
podaje grit z muszlami ale nie ma zmian. Podlozylem jajka i wychowaly mlode, ale problem sie znow pojawil przy kolejnym niesieniu.
Moze to jakas choroba w przyswajaniu wapnia.

Subbuteo
Kontakt:

Post autor: Subbuteo » ndz lip 02, 2006 10:32 am

Podaj kolego tej samicy kilka kropelek jodyny rozpuszczonych w 10 ml wody. 3 x w tygodniu;)
Czasem pomaga;))
T.S.

liteon
Kontakt:

Post autor: liteon » sob lip 08, 2006 8:43 am

ja bylem juz tak zdesperowany ze podjalem drastyczny krok mam dwia samiczki z podobnym problemem, dodam ze jedna jest mloda druga stara odpowiednio rocznik 05 i 01, stara po pierwszych legach po zniesieniu miekkiego jajka i wychowaniu podlozonego mlodego oddzielilem podawalem grity i mieszanki mineralne (dolfos, skorupy kurze itp), doszedlem do tego ze kupilem w aptece preparat przeciwko osteoporozie z wapniem oraz vit D3 i podaje po pol tabletki co drugi dzieĂą. po tygodniu podawania stara samica sie naniosla co prawda tylko jedno jajko ale w skorupie i na razie nie jest zalamane, na dniach powinno wyjasnic sie co z mlodsza samiczka juz sciela ganiazdo... o efektach powiadomie.

ODPOWIEDZ