SALMOWIR - BIOWET Puławy w sprzedaży

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

SALMOWIR - BIOWET Puławy w sprzedaży

Post autor: adamolsz » czw gru 02, 2010 12:48 pm

Witam
SALMOWIR ( na 100 gołębi) wg oświadczenia Prezesa BIOWET-u z Puław od poniedziałku 6 grudnia br ma być w sprzedaży i znajdzie się w hurtowniach i w specjalistycznych weterynariach o ile go zamówią. Pzdr. :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Re: SALMOWIR - BIOWET Puławy w sprzedaży

Post autor: zbiter » pt gru 03, 2010 5:33 pm

Super wiadomość Dzięki ,czekaliśmy na to
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz gru 05, 2010 12:05 am

Czy Mycosalmowir też będzie :?:

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz gru 05, 2010 1:03 am

Skopiowane z forum Dobry Lot:

2010-12-03 11:10:16 Salmowir dostępny
Witam rozmawiałem dziś telefonicznie z przedstawicielem handlowym z Puław i szczepionka Salmowir od poniedziałku 06.12.2010r będzie dostępna w hurtowniach weterynaryjnych!!!!!!!!Mykosalmowiru niestety nie będzie!!!!pozdrawiam!!!!

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pn gru 06, 2010 3:02 pm

Cytat z DL:
Salmowir
Od dziś w sprzedarzy dla uprawnionych kontrahentów.Cena hurtowa 87.70+7% VAT.
Cytat z DL:
Oto odpowiedż jaką dostałem z Biovet Puławy na pytanie czy będzie mycosalmovir:
Obecnie w sprzedaży posiadamy tylko Salmovir 100 dawek z terminem do końca lutego 2011r. Natomiast o mycosalmovir proszę pytać się dopiero po połowie 2011r. Pozdrawiam Urszula Wiącek

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn gru 06, 2010 6:00 pm

Coś krótki termin przydatności ,czyżby to stare zapasy? ,podobno ma mieć 18-miesięczną przydatność
Szukaj a znajdziesz

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt sty 07, 2011 1:14 am

Na forum Dobrego Lotu jest w tej chwili wiele negatywnych opini na temat tego nowego Salmowiru. Dzisiaj rozmawiałem z kolegą któremu po zaszczepieniu padły dwa dobre lotniki a reszta gołebi powoli dochodzi do siebie a były w złym stanie.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pt sty 07, 2011 7:45 am

Witam. Kto przy zdrowym umyśle szczepi w takich warunkach pogodowych jakie były szczepi gołębie.

golab1234
Kontakt:

Post autor: golab1234 » czw sty 20, 2011 6:49 pm

Ja też słyszałem od weterynarza że gołebie po salmovirze padały,

a jeśli nie salmovir to jakie szczepionki proponujecie?
pozdr

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » czw sty 20, 2011 6:59 pm

mi też się o uszy obiło ze wet odradzał zakup salmowiru ponieważ jest sporo skarg i powikłań tylko zastanawia mnie jedno czy gołębie były zdrowe podczas szczepienia ponieważ ten rok jest obfity w choroby i zachorowalność na najprawdopodobniej paramyxso jest bardzo wysoka nie tylko w polsce lecz także w sąsiednich krajach wiec może przyczyny trzeba szukać właśnie w tym ciekawe jak jest z innymi szczepionkami pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » sob sty 22, 2011 8:29 pm

Mam zamiar szczepić salmovirem ,ale mam obawy co do tej szczepionki :idea: Proszę o opinię na temat szczepionki.(salmovir)

piter
Kontakt:

Post autor: piter » sob sty 22, 2011 8:49 pm

Znalazłem takie opinie http://www.pzhgp.pl/forum/viewtopic.php?t=5271 Sam dzisiaj dzwoniłem do kolegi z pytaniem czym będzie szczepił i właśnie od niego pierwszego dowiedziałem się o tym co dzieje się po salmovirze. Także trzeba szukać alternatywy. Ja w ubiegłym roku szczepiłem Columba i było ok.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob sty 22, 2011 9:21 pm

Witam.A ja mam problem z głowy.Bo zrobię to, co po badaniach będzie kazał zrobić Tomek.Każe zaszczepić to zaszczepię, szczepionkami,które mi dostarczy,.I jego w tym głowa by ptaszki nie ucierpiały.I tak już nie robię wszystkiego co mi radzi.Np młode szczepię dopiero na jesieni.I to tylko dlatego szczepie bo to nie moje gołębniki i nie moja codzienna opieka.Więc nie chcę ryzykować.Wszystko wyjdzie w praniu po badaniach.Jarek zbiera kał od czwartku z 4 gołębników do oddzielnych pojemników.We wtorek wysyłka.Zapłacę trochę kasy ale i on i ja będziemy mieli zdrowe ptaki.Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob sty 22, 2011 9:35 pm

Witam.Nasza koleżanka z forum Tamiczek stała się popularną osobą w całej Polsce.W dzisiejszym Super Ekspresie jest artykuł o niej i jej mewce nazwanej przez pomyłkę Milusiem. :lol: :lol: .Mamy na forum gwiazdę pierwszej wielkości. :lol: :lol:

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » pn sty 24, 2011 4:02 pm

Witam,
w moich stronach doszło do zbiorowej katastrofy po szczepieniach gołębi "Salmovirem" - wszyscy pocztowcy, którzy zaszczepili gołębie tą szczepionką mieli bardzo poważne problemy ze zdrowotnością ptaków - to nie jest przypadek, tylko kolejna "wpadka" Biowetu.
Moim zdaniem powinni udać się do sądu i zgłosić tzw. pozew zbiorowy - jak Biowet "zabuli", to może wreszcie się nauczy robić dobre szczepionki.
PS.
Szczepiłam na jesieni szczepionką "Columba" i nie było problemów :roll:
Czy obowiązek szczepień gołębi pocztowych dotyczy obecnie również szczepień przeciwko salmonellozie ?
Pozdrawiam
Kaszanka forever !!

golabek01
Kontakt:

Post autor: golabek01 » pn sty 24, 2011 5:26 pm

Witam z tą szczepionką jest tak jak piszecie 8 dni temu szczepiłem i a wczoraj mi 3 ptaki padły. Nie wiem co jest ptaki do szczepienia nie wykazywały że coś im dolega były po wszystkich kuracjach a tu masz niedziela i 3 sztuki na plecach.

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » pn sty 24, 2011 6:14 pm

Witaj Seter kupa czasu co sie z toba działo? fajnie że jesteś,sorry ze nie na temat ale nie mogłem sie powstrzymać.Pozdrawiam.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt sty 25, 2011 12:19 am

Ja tez nie wierzę własnym oczom - Seter powrócił :!: Brakuje mi tu jeszcze dwóch forumowiczów choć jednego czasami widzę jak przegląda forum.
W PZHGP jest obowiązkowe szczepiebnie przeciwko paramyksowirozie. Na spisach gołebi musi byc poświadczenie lekarza weterynarii że gołębie były szczepione. Ja również rok temu szczepiłem gołebie szczepionką Columba i wszystko było w porządku.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » wt sty 25, 2011 3:10 pm

Dispar pisze: W PZHGP jest obowiązkowe szczepiebnie przeciwko paramyksowirozie. Na spisach gołebi musi byc poświadczenie lekarza weterynarii że gołębie były szczepione. Ja również rok temu szczepiłem gołebie szczepionką Columba i wszystko było w porządku.
Skoro obowiązkowe jest tylko szczepienie przeciwko paramyksowirozie, to po co "cudować" ? - na Zachodzie gołębie pocztowe szczepi się tylko przeciwko paramyksowirozie i ospie - oczywiście każde szczepienie osobno.
Przez parę lat szczepiłem gołębie Salmovirem bez jakichkolwiek problemów - no cóż... B*****t stracił kolejnego nabywcę swojego badziewia - bo więcej tej broni biologicznej nie kupię.
Cóż... - pozostają nam szczepionki monowalentne.
PS.
Oj posypią się pozwy, posypią :lol: - zachorowało bądź padło już sporo gołębi za kilkaset zł...
Kaszanka forever !!

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt sty 25, 2011 4:15 pm

Podobno od marca ma być nowa partia wypuszczona na rynek bez bez wad tak mi mówił mój wet.

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » wt sty 25, 2011 5:15 pm

Dzisiaj dzwoniłem do Puław,przyznali że to wadliwa partia (02.11r), ma być wycofana.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt sty 25, 2011 9:00 pm

Nie wiem czy wiecie ale producent nie bierze odpowiedzialności za skutek poszczepienny ,bardzo dużo hodowców pocztowych przejechało się na Salmowirze z ta krótką data ważności . Wychodzi na to że trzeba zrezygnować z tej szczepionki i wrócić do Columba i ZooSalta . Każdy patrzał aby taniej i wyszło
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Tamiczek
Kontakt:

Post autor: Tamiczek » pt sty 28, 2011 5:48 pm

opal pisze:Witam.Nasza koleżanka z forum Tamiczek stała się popularną osobą w całej Polsce.W dzisiejszym Super Ekspresie jest artykuł o niej i jej mewce nazwanej przez pomyłkę Milusiem. :lol: :lol: .Mamy na forum gwiazdę pierwszej wielkości. :lol: :lol:

Oj proszę się ze mnie nie nabijać...
Głupoty napisali w tym Super Expresie. nauczyli mnie,ze w gazetach kłamią...
Tydzien wczesniej przynajmniej w Expresie Ilustrowanym zamiescili prawde :
http://expressilustrowany.pl/Community/ ... _pies.html
Ale dziekuje za mile slowa,Opal.
;-)

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

Post autor: adamolsz » wt lut 08, 2011 9:35 am

SETER pisze:Witam,
w moich stronach doszło do zbiorowej katastrofy po szczepieniach gołębi "Salmovirem" - wszyscy pocztowcy, którzy zaszczepili gołębie tą szczepionką mieli bardzo poważne problemy ze zdrowotnością ptaków - to nie jest przypadek, tylko kolejna "wpadka" Biowetu.
Moim zdaniem powinni udać się do sądu i zgłosić tzw. pozew zbiorowy - jak Biowet "zabuli", to może wreszcie się nauczy robić dobre szczepionki.
PS.
Szczepiłam na jesieni szczepionką "Columba" i nie było problemów :roll:
Czy obowiązek szczepień gołębi pocztowych dotyczy obecnie również szczepień przeciwko salmonellozie ?
Pozdrawiam
Szczepionkę "Salmowir" z datą ważności do lutego 2011r. zakupiłem legalnie w styczniu br w Lecznicy Weterynaryjnej u lekarza weterynarii opiekującym się moimi gołębiami rasowymi. Szczepionkę chciałem wykorzystać przed okresem ważności, zgodnie ze wskazaniami przechowywałem ją w lodówce. Po "wrzawie" na temat Salmowir-u i wczorajszej konsultacji, dostarczyłem niezwłocznie do lecznicy szczepionkę, którą lekarz przekaże producentowi, po czym zwrócono mi koszty jej zakupu.
Zdaniem lekarza weterynarii nie ma fizycznie szans, by wyegzekwować odszkodowanie od Biowetu. Ten w postępowaniu będzie "zasłaniał" się odpowiedzialnością podnosząc m.in. sposób nabycia i przechowywania, kto szczepił lekarz weterynarii, czy hodowca, zdrowotnością i przygotowaniem gołębi do szczepień itd. Pozdrawiam

BODEKS
Kontakt:

Post autor: BODEKS » pt wrz 23, 2011 8:59 pm

Witam
Jaka jest cena szczepionki SALMOWIR?
pozdrawiam BODEKS

ODPOWIEDZ