szybka pomoc pilne !!!!!!!

yakuza89
Kontakt:

szybka pomoc pilne !!!!!!!

Post autor: yakuza89 » sob lip 24, 2010 6:06 pm

mam białogłówki gumbijskie i jedenemu z nich prawdobodnie zbiera sie ropa w oku i go nie otwiera od wczoraj lub dzis rano tak mu sie stało jak to leczyc ? ps. przepraszam za nowy tema jeśli juz taki był

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Re: szybka pomoc pilne !!!!!!!

Post autor: arek5959 » ndz mar 20, 2011 2:25 pm

Najczęstszą przypadłością białogłówek jest ormitoza lub zapalenie spojówek. Tyle mogę powiedzieć z mojego doświadczeniami mojej hodowli białogłówek.

loka86
Kontakt:

Post autor: loka86 » ndz mar 20, 2011 3:01 pm

u mnie w hodowli jeśli czajkom albo homerom ropieje oko to stosuję krople do oczu dla ludzi ale nie te jednorazowe w plastikowych opakowaniach tylko w szklanej buteleczce za 10 zł to się kupuje w aptece bez recepty i zalewam 2 razy dziennie rano i wieczorem.

adam425
Kontakt:

Post autor: adam425 » wt cze 28, 2011 1:20 pm

loka86 pisze:u mnie w hodowli jeśli czajkom albo homerom ropieje oko to stosuję krople do oczu dla ludzi ale nie te jednorazowe w plastikowych opakowaniach tylko w szklanej buteleczce za 10 zł to się kupuje w aptece bez recepty i zalewam 2 razy dziennie rano i wieczorem.

Popieram Kolege ;) Ja Też stosuję krople do oczu I pomaga :o

griszaa-1975v
Kontakt:

Post autor: griszaa-1975v » czw lip 28, 2011 11:06 pm

Witam.jakie tam kropelki,?to zadziała jak packa na słonia.To co piszesz to na 99,9 procent,ornitoza.Musisz dać jakieś tabletki ja na to stosuje tabletki ornimico z firmy DAC. możesz też dać ornispecial ale to na wode a jak gołąb już ma ropień to i słabo pije to tabletki lepsze.a jak nie masz dostępu do tych leków to jdz do zwykłego lek.weterynarj i kup Doxycyline do kur też jest na tą chorobe extra środek tylko do kolorowych i małych gołębi to mocny środek trzeba uważać by nie przedawkować. a między tymi lekami kropelki możesz stosować nie zaszkodzą,zdezynfekują oko.

ODPOWIEDZ