SALMOWIR

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

SALMOWIR

Post autor: adamolsz » wt maja 04, 2010 10:28 am

Witam.
Przed chwilą rozmawiałem telefonicznie z Prezesem Panem Borowskim z BIO WET-u z Puław, który oznajmił mi,że nie ma nadziei na wznowienie produkcji i sprzedaż naszej polskiej szczepionki dla gołębi SALMOWIR. Nie określił terminu, "kryzys" może trwać nawet do końca roku........... :?: :?: :?: :?:
Pozostawiam bez komentarza.

Carloss
Kontakt:

Re: SALMOWIR

Post autor: Carloss » wt maja 04, 2010 1:51 pm

Ja również posiadam takie informacje od przedstawiciela producenta, a jednocześnie dowiedziałem się od swojego weterynarza że salmovir i mycosalmovir jest dostępny na Litwie i Białorusi, tylko że to są informacje niepotwierdzone oficjalnie.
Karol.

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

Post autor: adamolsz » wt maja 04, 2010 2:29 pm

Carloss pisze:Ja również posiadam takie informacje od przedstawiciela producenta, a jednocześnie dowiedziałem się od swojego weterynarza że salmovir i mycosalmovir jest dostępny na Litwie i Białorusi, tylko że to są informacje niepotwierdzone oficjalnie.
Pod koniec ubiegłego roku wysłano pewną partię na Litwę- to prawda .
W sprawie salmoviru rozmawiałem z sędzią z Wilna Stasis Patkausem na "ogólnopolskiej", który często ocenia nasze gołębie na wystawach krajowych. On nie słyszał, by na Litwie był dostępny salmowir, sam by go nabył,może jakaś firma zakupiła dla swoich potrzeb i po cichu go rozprowadziła wśród kolesiów, na złość Stasisowi :?: :?: :?: .

orzech
Kontakt:

Post autor: orzech » wt maja 04, 2010 3:17 pm

Na krajówce w Poznaniu na jednym ze stanowisk z lekami można było zamówić salmowir właśnie z Litwy lub Łotwy.Z tego co pamiętam to cena była dosyć wysoka w poruwnaniu z tą jaka obowiązywała u nas przed zakazem.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » wt maja 04, 2010 9:37 pm

Tak ogłaszali sie na krajowej w Poznaniu i zaliczkowo przy zapisie na 50 dawek trza bylo wplacic 40 zł, zaliczkowo. Pozostałe 110zł przy odbiorze.Tylko tak szczepionka oparta na żywych komórkach. i musi być przechowywana w chłodniczych warunkach. Otrzymując tą szczepionke nadaną za posrednictwem poczty chodzby piorytetem doprowadzi do ogrzania się szczepionki co wiąze się z nieskutecznoscią jej własciwości.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » śr maja 05, 2010 1:24 pm

edek3 pisze:Tak ogłaszali sie na krajowej w Poznaniu i zaliczkowo przy zapisie na 50 dawek trza bylo wplacic 40 zł, zaliczkowo. Pozostałe 110zł przy odbiorze.Tylko tak szczepionka oparta na żywych komórkach. i musi być przechowywana w chłodniczych warunkach. Otrzymując tą szczepionke nadaną za posrednictwem poczty chodzby piorytetem doprowadzi do ogrzania się szczepionki co wiąze się z nieskutecznoscią jej własciwości.
Panie Edku - nieskuteczność szczepionki przechowywanej w takich "warunkach", to najmniejszy problem - ja bym się obawiał bardzo poważnych powikłań.
Istnieje o wiele lepsza szczepionka przeciwko PMV, czyli Columba - nie wiem, po co sobie komplikować życie i wywalać forsę w błoto.
Kolego Adamolsz - proszę podawać prawidłowe nazwy szczepionek itp. - Salmovir pisze się przez "v" a nie "w" - tutaj nie chodzi o ortografię, tylko o to, aby nie wprowadzać hodowców w błąd.
Zresztą temat (szczepionek) był już poruszany - po co dublować wątki i zaśmiecać forum ?
http://golebnik.pl/forum3/viewtopic.php ... kowa%C4%87
Kaszanka forever !!

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr maja 05, 2010 3:46 pm

U mnie w jednym sklepie z art dla gołębi jest dostępny Salmovir właśnie z Litwy ,często widzę na giełdzie z innymi szczepionkami ,jednak nie jest on odpowiednio przechowywany ,więc ryzyko jest duże.
Szukaj a znajdziesz

chudy
Kontakt:

Post autor: chudy » śr lut 15, 2012 12:58 pm

Witam.
Byłem u weta i pytałem jaką szczepionką zaszczepić gołębie na wiosnę, powiedział że tylko salmovirem.
Pytałem o wadliwą serie i powiedział że w tym roku wszystko jest ok. Jakimi szczepionkami będziecie szczepić w tym roku???? Ja chcę zaszczepić przeciwko salmonelozie, i paramyksowirozie, niby salmovir byłby dobry ale mam mieszane uczucia :roll: .

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » śr lut 15, 2012 2:14 pm

Uważam że Columba i Cilinak NH są skuteczniejsze od salmowiru na PMV.
Z kolei na salmonellę dobry jest zoosalt.
To wszystko wzięte z moich i kolegów doświadczeń.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » śr lut 15, 2012 3:39 pm

arek5959 pisze:Uważam że Columba i Cilinak NH są skuteczniejsze od salmowiru na PMV.
Z kolei na salmonellę dobry jest zoosalt.
To wszystko wzięte z moich i kolegów doświadczeń.
Popieram.

griszaa-1975v
Kontakt:

Post autor: griszaa-1975v » ndz lut 26, 2012 10:28 am

Witam Wszystkich po tak długiej przerwie.Wracając do tematu nie straszcie mnie bo ja zakupiłem właśnie Salmovir i mam zamiar jak będzie dobra pogoda za jakiś tydzień zaszczepić na początek mamki właśnie tym specyfikiem.Jak wszystko pójdzie fajnie to potem czas na krótkie.

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » śr lut 29, 2012 8:01 pm

Ja będę szczepił w tym roku gołębie młode Colinakiem NH a po 3 tygodniach doszczepię Salmovirem.
Jeżeli chodzi o gołębie stare to bardzo udany jest Mycosalmovir.
Pamiętajcie, że młode powinny być dwukrotnie zaszepione przeciwko paramyksowirozie, bez względu na rodzaj szczepionki. Jednokrotne szczepienie to jakby nie szczepić, choroba i tak może wybuchnąć.
W.K

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » śr lut 29, 2012 9:02 pm

W jakiej cenie jest colinak nh?

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » śr lut 29, 2012 9:48 pm

Colinac NH na 65 gołębi kosztuje ok. 80 zł.
W.K

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw mar 01, 2012 7:19 am

W jakim celu Colinackiem ? na Herpe czy chodzi ci o salmonelke ?

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » czw mar 01, 2012 12:35 pm

colinac nie jest szczepionką przeciwko salmonelli

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw mar 01, 2012 8:54 pm

sorry źle napisałem o paramykso mi chodziło.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw mar 01, 2012 9:30 pm

Chodzi mi i o obie choroby (herpes, paramykso). Najpierw zaszczepię Colinakiem a potem Salmovirem w ten sposób moje gołębie będą zaszepione dwukrotnie przeciwko paramyksowirozie i raczej nie zachorują :D
W.K

Blusmen

Post autor: Blusmen » czw mar 01, 2012 9:56 pm

dlaczego twierdzisz ,że mykosalmovir dla młodych jest niewłaściwy :?:

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw mar 01, 2012 10:05 pm

Jak na razie nigdzie nie pisałem, że Mycosalmovir jest niewłaściwy dla młodych :).
Ale jak już tak napisałeś, to myślę, że jeśli szczepimy młode gołębie pierwszy raz to szczepionka działająca aż na 3 choroby może być troszkę "mocna", ale już do drugiego szczepienia może być użyta. :)
W.K

griszaa-1975v
Kontakt:

Re: SALMOVIR

Post autor: griszaa-1975v » ndz mar 04, 2012 7:55 am

Witam.Panowie mimo tak różnych opinij na temat Salmoviru ja wczoraj zaszczepiłem swoje mamki tym właśnie środkiem,i zobaczę co z tego będzie,[ile przeżyję] Zakupiłem u wet.z datom ważności do 02-2013 roku.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » ndz mar 04, 2012 2:26 pm

Jeśli Twoje gołębie były dobrze przygotowane do szczepienia, to z pewnością żaden nie padnie. Niektóre mogą być troszkę osowiałe, ale wystarczy im parę dni i bez problemu powinny wrócić do zdrowia :).
Ostatnio zmieniony ndz mar 04, 2012 9:59 pm przez Garłacze :), łącznie zmieniany 1 raz.
W.K

Blusmen

Post autor: Blusmen » ndz mar 04, 2012 3:02 pm

Z waszych postów wynika ,ze zamierzacie szczepić gołębie pierwszy raz... Szczepionka ma ta zaletę ,ze eliminuje ze stada gołębie chore- czyli wszelkie barachło. ptak który po szczepieniu jest osowiały lub dochodzi do formy przez kilka tygodni , nie nadaje się do dalszej hodowli..

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » ndz mar 04, 2012 6:07 pm

Co to znaczy pierwszy raz ? Szczepię gołębie odkąd je hoduję. To nie do końca prawda, że gołąb który gorzej znosi szczepionkę był chory albo nie nadaje się do hodowli. Tym bardziej jak gołębie są dobrze przygotowane do szczepienia to żaden nie pada! Starszy gołąb też może gorzej znosić szczepienie co wcale nie sugeruje, że jest chory.
W.K

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz mar 04, 2012 6:44 pm

Garłacze :) Jeśli Twoje gołębie były dobrze przygotowane do szczepienia, to z pewnością żaden nie padnie. Niektóre mogą być troszkę osowiałe, ale wystarczy im parę tygodni i bez problemu powinny wrócić do zdrowia :).

Powinno im wystarczyć 2-3 dni , nie dłużej.

Blusmen Szczepionka ma ta zaletę ,ze eliminuje ze stada gołębie chore- czyli wszelkie barachło. ptak który po szczepieniu jest osowiały lub dochodzi do formy przez kilka tygodni , nie nadaje się do dalszej hodowli..

Osowiały może być , ale nie dłużej jak 2-3 dni jeśli dłużej to do pieca :D

ODPOWIEDZ