Pytanie.

Norbert1
Kontakt:

Pytanie.

Post autor: Norbert1 » pn maja 03, 2010 9:12 am

Witam,mam problem z garłaczką.Od 3 dni siedzi ze zwieszoną głową w gołębniku.Ma dziwne wole ,nic nie je a na dodatek gdy dotknę wola wypływa jej z przełyku woda.Co to mogłaby być za choroba?nie wiem co mam robić a widzę że gołąb jest coraz to słabszy.Prosiłbym o jakąś pomoc.Pozdrawiam.

Daniel
Kontakt:

Re: Pytanie.

Post autor: Daniel » pn maja 03, 2010 11:45 am

witam podejzewam ze sie zawiesila tz. u garłaczy wystepuje to po zbyt obfitym najedzeniu sie lub opiciu i gołąb ma za słabe miesnie aby podciagnac wole do poziomu tkawienia pokarmu i wtedy wystepuje stan zapalny dlatego duzo pije co doprowadzi nawet do padniecia golebia. rada jest wlozenie zawinietego golebia do gumowca tak aby wole bylo podniesione moze wystapic przy tym biegunka spowodowana strawieniem nieswiezego pokarmu zalegajacego w wolu.pozdrawiam

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pn maja 03, 2010 12:00 pm

Daniel pisze:witam podejzewam ze sie zawiesila tz. u garłaczy wystepuje to po zbyt obfitym najedzeniu sie lub opiciu i gołąb ma za słabe miesnie aby podciagnac wole do poziomu tkawienia pokarmu i wtedy wystepuje stan zapalny dlatego duzo pije co doprowadzi nawet do padniecia golebia. rada jest wlozenie zawinietego golebia do gumowca tak aby wole bylo podniesione moze wystapic przy tym biegunka spowodowana strawieniem nieswiezego pokarmu zalegajacego w wolu.pozdrawiam
zrób tak jak Daniel pisał i podaj tabletke Spartixsu
mbudniewicz.pl.tl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn maja 03, 2010 12:07 pm

Zgadza się, ptak się zawiesił, czyli wystąpiło zapalenie wola.Wole jest zapchane i jedynym wyjściem jest umieszczenie ptaka w pozycji pionowej, głową do góry w ciasnym i sztywnym przedmiocie, z którego nie da rady wyjść a jednocześnie będzie unieruchomiony.Może to być but gumowy, niektórzy wkładają ptaka w rękaw starej koszuli lub nogawkę spodni i zawieszają nieruchomo na ok. 24 godziny, najlepsza jest długa na ok. 80cm rura kanalizacyjna PCV.Po tym zabiegu dobrze jest gołębia wsadzić do klatki, do picia woda z zakwaszaczem, do jedzenia mała ilość lekkostrawnej karmy. Ja dają do dzioba jedną tabletkę Spartrix.Przeważnie ptakowi po takim zabiegu przechodzi, czasami jednak trzeba zabieg kilkakrotnie powtórzyć.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn maja 03, 2010 3:06 pm

nie wiem jak jest z garłaczami ale zapalenie wola nie jest spowodowane rzęsistkiem więc skąd pomysł na podawanie preparatu spartix który leczy trichomadoze gołębi zapalenie wola czyli Aspergiloza jest chorobą grzybiczą i spartix nic nie pomoże
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn maja 03, 2010 7:26 pm

Masz rację, jednak w przypadku garłaczy przypadłość tego typu jest często połączona z występowaniem rzęsistka, może nawet przez niego powodowana, więc Spartrix jest jak najbardziej wskazany. Z kolei u innych ras gołębi poza garłaczami nie występuje efekt "zawieszania", czyli zapchania wola.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn maja 03, 2010 7:47 pm

dlatego napisałem że nie wiem jak jest z garłaczami jeśli na rzesistka to zgadzam się z tobą
golebie-akrobatyczne

Carloss
Kontakt:

Post autor: Carloss » wt maja 04, 2010 1:55 pm

Ja kiedyś w przypadku zawieszenia się mojej garłaczki stosowałem przepłukanie wola czystą wodą. Przy pomocy cienkiej rurki wlewałem do wola sporą ilość wody, a nastepnie wyciskałem ją z powrotem razem z zalegającym pokarmem. Dosyć męczące zajęcie ale efekt błyskawiczny. Po kilku dniach gołąb wrócił do pełni formy.
Karol.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn maja 10, 2010 8:08 pm

Witam.Wszystko pięknie Wściekły tyle tylko,że zawieszone wole u gałacza nie ma nic wspólnego z aspergilozą.To nie ta bajka.Dwie metody rura i druga płukanie wola i wyciskanie treści pokarmowej.Zdecydowanie mniej kłopotliwa i pracochłonna rura.Potem odseparowac ptaka i podawac samą wodę .Pokarm zaczynamy podawac ostrożnie. Na początku drobnoziarnisty.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ