(foto) wodnisty zielony kał - co to jest?

emil9900
Kontakt:

(foto) wodnisty zielony kał - co to jest?

Post autor: emil9900 » sob lut 06, 2010 7:41 pm

Witam,
jeden z moich orlików załatwia się nie tak jak inne, co to jest?
Załączniki
Zdjęcie0003.jpg

quatro
Kontakt:

Re: (foto) wodnisty zielony kał - co to jest?

Post autor: quatro » sob lut 06, 2010 10:29 pm

może kokcydioza, może robaczyca, może nieżyt jelit itp, a może kilka naraz, podejrzewam, że jeśli nie chcesz zrobić badania to tylko kaszpirowski.
wiesz, który to gołąb? podaj więcej informacji, ile masz gołębii, czym karmisz, czym i kiedy leczyłeś, kedy wprowadzałeś obce ptaki, czy robiłeś kwarantannę itp
ale tak czy siak, powinien ktoś to zobaczyć pod mikroskopem, jeśli masz pewność, że sprawcą tego gówna jest jeden ptak i wiesz który to jest to do izolatki go i podaj mu elektrolity, on się teraz odwadnia

emil9900
Kontakt:

Post autor: emil9900 » ndz lut 07, 2010 9:02 am

Tak, jestem pewien że jest to jeden orlik, ponieważ kupiłem go nie dawno i siedzi sam w izolatce. Nie wiem na co był leczony i czym był karmiony u mnie jest 4 dni i dostaje to co moje orliki czyli mieszankę zbożową m.in. pszenice,kukurydzę,jęczmień,proso, i inne nasiona. Odrobaczony ponoć był w 1 tyg. stycznia.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz lut 07, 2010 5:33 pm

jak tak, to możesz spać spokojnie :D , więc tak: ja gdybym miał taki dylemacik, to napewno wziąłbym te odchody do badania i wtedy wszystko jasne. Karmę ograniczyłbym do jęczmienia (dieta), ponieważ te odchody to problem układu pokarmowego tylko z jakiego powodu i w którym miejscu?, poza tym elektrolit żeby nie doszło do odwodnienia organizmu, do tego zakwaszacz i probiotyk, można by też zrobić herbatę z kory wierzby i dębu, działa przeciwpasożytniczo i sciągająco, zoabczysz po paru dniach co i jak. Leku nie będę ci polecał bo nie jestem wetem i nie wiem co mu dolega.

ODPOWIEDZ