Salmonelloza

Carloss
Kontakt:

Re: Salmonelloza

Post autor: Carloss » pt sty 29, 2010 8:04 am

Jeszcze jedno pytanie, czy można zatem zaszczepić gołębie 2 razy, np: Zoosal-em T przeciw salmonelce a po 3 tygodniach Colinakiem? Czy w związku z brakiem mycosalmowiru koledzy pratykują takie rozwiązania?
Karol.

ola_wet
Kontakt:

Post autor: ola_wet » pt sty 29, 2010 12:06 pm

można :D

Thomass
Kontakt:

Post autor: Thomass » pt sty 29, 2010 5:08 pm

marek111 pisze:Ptaki zaczeły chudnąć i siedziały nasowiałe, padło oczywiście kilka sztuk ( ale tylko młode ). Po około tygodniu gołębie zaczeły łapać kręćka i to w bardzo szybkim czasie
Witam. Moje ptaki na początku roku miały takie same objawy. Sekcja zwłok wykazała obfity wzrost pałeczek Escherichia coli. Ognisk salmonelli nie stwierdzono.
W internecie wyczytałem, że bakteria ta może również upośledzać układ nerwowy.

Zalecane leki w moim przypadku to:
Linco spectin
Amoksycylina
Florfenicol

Pozdrawiam

Subbuteo
Kontakt:

Post autor: Subbuteo » pn lut 01, 2010 2:47 pm

Pytanie było takie:
Witam koleżankę, korzystając z tego że koledzy poruszyli temat szczepień chciałbym zapytać jak nwygląda sprawa formalnego dopuszczenia szczepionek dla golębi na polskim rynku. Kilka miesiecy temu rozmawiałam z weterynarzem, który stwierdził, że innymi szczepionkami niż salmovir lub mycosalmovir nie może zaszczepic mi gołębi ponieważ tylko te są dopuszczone do stosowania na rynku polskim. A wtedy akurat obydwie szczepionki nie były dostępne (nie wiem jeszcze jak jest teraz). Tu koledzy podaja różne inne nazwy szczepionek. Chciałbym sie dowiedzieć czy weterynarz mój mijał się z prawdą? Z góry dziękuję.
Odpowieź była więc stosowna i przynajmniej spokój z tą sprawą na jakis czas (codziennie na takie pytanie muszę odpowiadać około 40-50 razy :lol:).

Odnośnie pytania kolegi Thomassa - to nie jest kolibaterioza :lol: tak, czy inaczej wynik antybiogramu nieciekawy. Jedno proste pytanie - czy ptaki zanim zaczeły mieć objawy nerwowe miały silnie rozrzedzony kałomocz? (o ile miał kolega okazje to zaobserwować - ruszt, czestość sprzatania itp.?)

Odnosnie szczepienia 2 różnymi szczepionkami - odpowiedź prawidłowa, można jedynie skrócić odstępy między tymi szczepieniami i odbędzie sie to bez szkody dla ptaków (chyba, że są chore, nieprzygotowane do szczepienia, a szczepiący popełni błędy techniczne).
Pozdr.
T.S.

Thomass
Kontakt:

Post autor: Thomass » wt lut 02, 2010 1:10 pm

Subbuteo pisze:
Odnośnie pytania kolegi Thomassa - to nie jest kolibaterioza :lol: tak, czy inaczej wynik antybiogramu nieciekawy. Jedno proste pytanie - czy ptaki zanim zaczeły mieć objawy nerwowe miały silnie rozrzedzony kałomocz? (o ile miał kolega okazje to zaobserwować - ruszt, czestość sprzatania itp.?)
Ja o nic nie pytałem.
Napisałem tylko co wykazało badanie przeprowadzone na moim ptaku, jaki był jego wynik, jakimi środkami inspektorat weterynarii zalecił leczenie i co na temat tej bakterii wyczytałem w internecie.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ