problen z płodnością

KRZYSZTOF76
Kontakt:

problen z płodnością

Post autor: KRZYSZTOF76 » śr gru 23, 2009 10:25 pm

witajcie czy ktoś mi poradzi moje ptaki są niepłodne ,podawałem kiełki pszenicy ,witaminy itp.poradzcie coś na nadchodzący sezon.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Re: problen z płodnością

Post autor: Jarek Siedlecki » śr gru 23, 2009 11:31 pm

Podejrzewam, że to efekt Salmonelli. :(
Dirko

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » czw gru 24, 2009 10:11 am

KRZYSZTOF76 może coś więcej: ile masz par a ile dochowałeś się młodych , jaka przyczyna konkretna to znaczy czy jajka samice znosiły ale były niezapłodnione, czy wogóle samice jaja znosiły , wiek par rozpłodowych, od kiedy twoje ptaki mają takie problemy czy od wiosny?.
optimus

KRZYSZTOF76
Kontakt:

Post autor: KRZYSZTOF76 » ndz gru 27, 2009 12:28 pm

jest 12par trwa to już drugi sezon na początku myślałem ze się zganiają w tym roku porobiłem wielkie parowniki gdzie w karzdym z osobna była jedna para i znowu to samo ,samice znosiły jaja czasami nawet jedno ale były niepłodne samce nie mają więcej niż 5lat parowałem terz starszego samca z młodą samicą i na odwrót , podawałem leki na płodność i samcom witaminy na wigor odchowałem się tego sezonu tylko 3karierów od dwóch par-tylko niepiszcie że to trudna rasa do hodowli mam tę rasę 11lat a teraz czepiła się jakaś BIDA może ktoś pomoże może jakis weterynarz moze ktoś miał takie obiawy -pomużcie dzięki pozdrawiam.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz gru 27, 2009 12:38 pm

Witam,
ptaszki trzeba przebadać w kierunku nosicielstwa salmonelli - jak wynik będzie dodatni, to kasacja stada, dokładna dezynfekcja gołębnika i nie wcześniej jak po miesiącu sprowadzenie nowych (najlepiej przebadanych na kwarantannie) gołębi.
Jesteś pewien, że ptaszki w czasie lęgów były zdrowe ? (kokcydioza, rzęsistek, robale itp.)
Wiem, że (ewentualna) likwidacja stada brzmi drastycznie, ale uwierz mi, że w przypadku nosicielstwa salmonellozy będzie to najlepsze, oraz najbardziej humanitarne rozwiązanie :idea:
Kaszanka forever !!

KRZYSZTOF76
Kontakt:

Post autor: KRZYSZTOF76 » pn gru 28, 2009 8:56 pm

dzięki za radę postaram się zrobic to badanie tylko niewiem gdzie czy zwykły weterynarz to zrobi trochę będzie szkoda ptaków ale trzeba mieć silną rękę w hodowli [zawsze szczepię odrobaczam ]trzeciego sezonu nie będę powtarzał bez młodych .tylko jaką rasę teraz wybioę może koledzy macie znajomych co hodują srczkę polską krótkodziobą .dzięki pozdrawiam.

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » pn gru 28, 2009 9:32 pm

\Witam. Kolego albo nie masz chorych gołębi na salmonellę albo bujasz że szczepisz gołębie :(
optimus

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt gru 29, 2009 9:18 am

Salmonellka jest na pewno wredną chorobą, nawet miałem ją kiedyś u swoich ptaszków i wielu z hodowców ma w swoim stadzie i nawet o tym nie wie. Badania kału czy wymazy nie zawsze dają pozytywne wyniki. Tak samo jak i szczepienia też na 100% nie zabezpieczają gołębi przed salmonellką. A efekty uboczne szczepień, wadliwe szczepinki?
Nie wykluczam działania salmonelli ale aż tyle niepłodnych? Jak wspomniałem, kiedyś walczyłem z tą chorobą. Żaden gołąb nie stracił płodności. U kolegów też nieraz obserwowałem salmonellkę i nie słyszałem o tak powszechnej utracie płodności.
golebiewski

ODPOWIEDZ