CHORE OKO

Marcin128
Kontakt:

CHORE OKO

Post autor: Marcin128 » pn maja 04, 2009 7:00 pm

Panowie mam prośbę kupilem gołębia z chorym okiem .Właściciel powiedział że dwa lata temu ptaki miały biegunkę i podawał jakiś środek do dzioba i niechcąco kropelka trafiła do oka i są takie objawy .Czym mozna to złagodzić?Jaki jest powód tej rany wie sprzedający, mógł mnie okłamać może jest inna tego przyczyna.Co jeszcze teoretycznie mogło sie stac?
Załączniki
marcin zdjecia 117.jpg

waldi33
Kontakt:

Re: CHORE OKO

Post autor: waldi33 » wt maja 05, 2009 10:43 pm

Nie wygląda to ładnie , jeśli ten człowiek mówi prawdę to dwa lata ten gołąb się męczy z tym okiem ? zdarzało mi się, że moje ptaki czasami miały kłopot z okiem po np . urazie mechanicznym i na to podawałem krople do oczu dla ludzi, zapomniałem nazwy, ale to popularne krople w każdej aptece można kupić nawet chyba bez recepty. Zdarzało się, że od razu po podaniu problemy ustępowały jak ręką odjął . Oby to nie było coś poważniejszego jak ornitoza ale raczej nie bo to tylko powieka a przy ornitozie wychodzi całe oko.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » śr maja 06, 2009 5:10 pm

Zapomniałem napisać ze gołąb nie widzi na to oko ,jest zarosnięte błonką.Znam też takiego hodowce,u którego gołębie mają coś takiego że często młode po wykluciu ślepną na jedno oko,czasami zdarza sie to u ptaków kilku letnich,jest to jakaś choroba genetyczna,bo inne gołębie sie tym nie zarażają ,tylko jego stado to ma.Jak ktoś nabedzie od niego ptaka i połączy ze swiom to wtedy u młodych wychodzi ta choroba nawet w którymś pokoleniu.Jnstytut w PUŁAWACH wykluczył ornitozę.Kiedyś lek.wet.ale ten bardziej od krów powiedział że to moze byc jakas odmiana salmonelli przekazywana genetycznie.Może subtello będzie wiedział coś na ten temat ze zdj.Podkreslam że gołąb ze zdj.nie ma nic wspolnego z tym drugim przypadkiem opisywanym poniżej.

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » czw maja 07, 2009 7:03 am

Witam,ładny zamojski,prawdopodobnie inny gołąb uszkodził mu oko,takie przypadki się zdarzają jak jest w gołębniku dużo ras gołębi . :(

pol-72
Kontakt:

Post autor: pol-72 » czw maja 07, 2009 3:42 pm

A mi sie wydaje że jemu juz oko wypłyneło i dlatego tak mu powieka opadła

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » czw maja 07, 2009 3:52 pm

Oko nie wypłyneło,jest tylko tak jak by za taką błoną.Jestem ciekawy czy tu by oksykort coś zadziałał,na to oko on już nie będzie widział chodzi o to by wyleczyć brew.

Slawek

Post autor: Slawek » czw maja 07, 2009 6:12 pm

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 10:41 am przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » sob maja 09, 2009 11:52 am

Witam,
urazy mechaniczne oka u gołębi (u siebie w hodowli, miałem może ze 3 takie przypadki), leczyłem zakrapiając (kontuzjowanym) gołębiom krople na bazie gentamycyny (taki antybiotyk) 2 razy dziennie - dodam, że był to preparat przeznaczony dla psów i kotów :wink:
Po kilku dniach nie było śladu po zapaleniu.
W przypadku (jeśli wykluczymy inne choroby), gdy nie widać poprawy, radze gołąbka zlikwidować - szkoda, aby się niepotrzebnie męczył.
Kaszanka forever !!

emil9900
Kontakt:

Post autor: emil9900 » pn wrz 14, 2009 8:56 pm

Witam,
panowie obalam wasze opinie, że gołąb sobie coś zrobił z tym okiem, mam tego gołębia od Marcina po kosmetycznym zabiegu przebicia tej powieki wypłynęło dużo cieczy, lek.wet. stwierdził, iż jest to stan zapalny który owszem wziął swój początek od żle podanego leku na problemy z biegunką. Po zabiegu podszyte zostało oko... po 13 dniach gdy rozcieliśmy szwy gołąb normalnie widział( przez 13 dni miał podawane leki np. OXYKORT A i jakieś krople dla psów i kotów. :)

Awatar użytkownika
tom
Kontakt:

Post autor: tom » czw sty 28, 2010 1:28 pm

Witam Oprócz gołębi ozdobnych, mam też gołębie pocztowe i jeden z nich ma obropiałe oko, trochę jakby cofnięte w głąb głowy.Zmieniony jest też kolor tego oka(jest perłowe), w rzeczywistości ma oczy GLAZERA .Pierwszy raz się spotykam z takim przypadkiem(nie wygląda to na uraz mechaniczny), ptak trochę stracił na wadze, czy to jakaś choroba?

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt sty 29, 2010 10:09 am

Widziałem takie 2 przypadki u gołębi chorych na salmonellozę. Później ptaki stawały się ślepe na te oko. Ale podobnoe rzeczy dzieją się też przy innych chorobach, więc najlepiej zgłosić się szybko do weta.
golebiewski

ODPOWIEDZ