Kulejący strasser

piotr trynka
Kontakt:

Kulejący strasser

Post autor: piotr trynka » wt gru 16, 2008 4:42 pm

Witam Wszystkich i proszę o radę. Gołąb 2008 r w dobrej kondycji, szczepiony, odrobaczony nagle przestał chodzić. Siedzi cały czas, a jak go zmuszę to woli fruwać niż używać nóg. Robi to jednak, z dużym trudem mocno kulejąc. Oglądałem jego nogi- nie są skaleczone ani opuchnięte.
Poza tym ptak z urazem mechanicznym przemieszcza się inaczej. Ten kuleje w dziwny sposób - stawia nogi bardzo niepewnie jak dziecko które dopiero uczy się chodzić. Gołąb normalnie pobiera pokarm (siedząc przy tym), Odchody prawidłowe. Co robić?

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr gru 17, 2008 7:47 pm

Nikt nic jakoś nie pisze w tej sprawie to może ja cos ci podpowiem chociaż nie mam doświadczenia.
Najczęściej takie objawy dzieją się przy salmonellozie stawowej ale nie ma chyba powodu do wpadania w panikę, tym bardziej że odchody są normalne. Spróbuj podać dla tego gołebia witaminę B complex. W ulotce Biofaktora jest podane, że podaje się ją m.in. przy uszkodzeniach układu nerwowego ( zachwianie równowagi, zachwiana koordynacja ruchowa) a jeśli nie pomoże to raczej na pewno nie zaszkodzi.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw gru 18, 2008 12:05 pm

Witam. Wygląda mi to na porażenie układu nerwowego od salmonelli lub paramixo. Jesli ptak był szczepiony, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że mu to przejdzie.Przede wszystkim radzę go odizolować od zdrowych ptaków i udać się do weta.

ODPOWIEDZ