Szczepienie i odrobaczanie

zbyszek
Kontakt:

Re: Szczepienie i odrobaczanie

Post autor: zbyszek » pn lis 07, 2011 10:54 pm

Na szczepionce pisze-Brak dostępnych informacji dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności odnośnie jednoczesnego stosowania tej szczepionki z innymi.Dlatego nie zaleca się stosowania innych szczepionek w ciągu 14 dni przed i po szczepieniu przy użyciu tego produktu.
Krymka polska

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » ndz lis 13, 2011 9:35 pm

To raczej nie twoja wina a reakcja na szczepionkę. Nie wiadomo dlaczego ale gołębie jakoś gorzej znoszą ten nowy salmovir. Część ptaków traci apetyt, niektóre nawet przez kilka dni nie mogą latać ale po kilku dniach wszystko na ogół wraca do normy. Podaj do wody witaminy a jak będą bardzo słabe to możesz też podać musujący Aspiryn C 300mg na 2 litry wody. Indywidualnie można podawać Catosal 0,2 ml podskórnie lub Duphalyte 1ml podskórnie.
W.K

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pn lis 14, 2011 8:09 am

Garłacze pisze:To raczej nie twoja wina a reakcja na szczepionkę. Nie wiadomo dlaczego ale gołębie jakoś gorzej znoszą ten nowy salmovir. Część ptaków traci apetyt, niektóre nawet przez kilka dni nie mogą latać ale po kilku dniach wszystko na ogół wraca do normy. Podaj do wody witaminy a jak będą bardzo słabe to możesz też podać musujący Aspiryn C 300mg na 2 litry wody. Indywidualnie można podawać Catosal 0,2 ml podskórnie lub Duphalyte 1ml podskórnie.
Ten Duphalyte to trzeba stosować rozcieńczonony ?

Awatar użytkownika
robi1976
Kontakt:

Post autor: robi1976 » pn lis 14, 2011 11:48 am

cvhyba to ,ze zaszczepiłes salmovirem

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » śr sty 11, 2012 7:16 pm

Witam a co myślicie o tym levamisolu w proszku do wody ??
Pozdrawiam. Kamil

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » śr sty 11, 2012 11:08 pm

ja stosowałem w płynie i tabletkach, to chyba dobrzy środek;]

bolo 75
Kontakt:

Post autor: bolo 75 » czw sty 12, 2012 9:47 pm

Koledzy,powiedzcie jak rozpoznać nosiciela salmonelli i czy po zaszczepieniu przestanie być nosicielem?

andrzejj275
Kontakt:

Post autor: andrzejj275 » czw sty 12, 2012 11:52 pm

Witam.Odpwiadam na przypadkach swoich ptakow. Nosicielem pozostanie juz na zawsze.Podobno nazywa sie takiego ptaka nosicielem srodowiskowym czy cos w tym stylu(choroba odnawia sie po zmianie srodowiska-golebnika).Bardziej doswiadczeni hodowcy pewnie wiedza wiecej na ten temat.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pt sty 13, 2012 10:06 am

bolo 75 pisze:Koledzy,powiedzcie jak rozpoznać nosiciela salmonelli i czy po zaszczepieniu przestanie być nosicielem?
Prawdopodobnie Zoosal T podany iniekcyjnie,a po 2 tyg.podawany sondą do wola w wielu przypadkach powodował że nosiciele salmonelli pozbywali się tej bakterii.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pt sty 13, 2012 7:34 pm

Aby sprawdzić czy gołąb jest nosicielem salmonelli należy wykonać trzy wymazy z kloaki na badanie bakteriologiczne w kierunku salmonelli w odstępach dwu/trzy tygodniowych. Wynik negatywny wszystkich trzech posiewów wskazuje, że gołąb nie jest nosicielem. Niestety 100% pewności nigdy nie ma gdyż siewstwo pałeczek salmonelli ma zazwyczaj charakter okresowy i nasila się w sytuacjach stresowych (wystawy, zmiany gołębnika, loty). Szczepienia na pewno ograniczają siewstwo i nosicielstwo, natomiast długość nosicielstwa jest bardzo zmienna osobniczo i nie da się jednoznacznie określić czasu jego trwania. Gołębie u których stwierdzono salmonellozę powinny być eliminowane z hodowli.
W.K

Blusmen

Post autor: Blusmen » pt sty 13, 2012 9:08 pm

Garłacze pisze: Gołębie u których stwierdzono salmonellozę powinny być eliminowane z hodowli.
Krótko i na temat :!:

jack
Kontakt:

Post autor: jack » czw sty 26, 2012 9:14 am

W temacie szczepionek mam pytanie.
Czy ktoś z Was stosował takie szczepionki : http://www.palarski.eu/szczepionki

king95
Kontakt:

Post autor: king95 » czw sty 26, 2012 5:58 pm

Witam
Chcę w tym tygodni odrobaczyc i zabezpieczy moje gołebie przed tzw. żółtym gózkiem.
Przeczytałem na allegro rózne oferty leków i natknąłem się na "Propolis", czy ktos z forumowiczów używa tego preparaty i czy to spełnoa te funkcje które są wypisane w opisie mikstuty.

http://allegro.pl/promocja-propolis-dos ... 97005.html

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw sty 26, 2012 6:30 pm

Jack
W ubiegłym roku szczepiłem młode tą pierwszą szczepionką z linku który podałeś Paramyxo + Adeno :( . Ledwo wyprowadziłem młode na pierwszy lot. Prawie wszyscy koledzy którzy ją stosowali mieli problemy z adeno.
king95 - używam propolisu ale profilaktycznie. Nie wierz w te bzdury co sprzedający wypisuje na tym allegro. Gdyby tak było to nie nmielibyśmy już żadnych chorych gołebi.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw sty 26, 2012 7:40 pm

To było oczywiste, że tak się stanie wszyscy dzisiaj już wiedzą, że choroba młodych nie jest wywołana przez adenowirusa tylko cirkowirusa. Nie rozumiem dlaczego przy tak ogromnym wyborze szczepionek zarejestrowanych w Polsce hodowcy szczepią czymś co nawet nie wiadomo przez kogo jest produkowane.
W.K

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pt sty 27, 2012 7:39 am

Garłacze pisze:To było oczywiste, że tak się stanie wszyscy dzisiaj już wiedzą, że choroba młodych nie jest wywołana przez adenowirusa tylko cirkowirusa. Nie rozumiem dlaczego przy tak ogromnym wyborze szczepionek zarejestrowanych w Polsce hodowcy szczepią czymś co nawet nie wiadomo przez kogo jest produkowane.
Racja, ale każdy próbuje jak może aby mieć zdrowe ptaki.
Dispar, dzięki za informację. Myślę ,że da to do myślenia tym , którzy stosują lub chcą stosować specyfiki niezarejestrowane lub chociażby niesprawdzone .

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

Post autor: donatello » pn lut 06, 2012 9:56 am

Witam
Jak często należy badać kał u gołębi?
Czy badanie kału przeprowadza tylko weterynarz?
Dzięki.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » pn lut 06, 2012 5:26 pm

Kał gołębi należy dawać do badania minimum 2 razy do roku:
a) wiosną - przed lęgami - jeżeli zamierzamy zaszczepić gołąbki przed legami, to kał do badania należy dać wcześniej - nawet w lutym
b) po zakończeniu lęgów - przed pierzeniem
Dobrze jest również dać kał do badania po jesiennym pierzeniu (przed szczepieniem), oraz min. 2 tyg. przed wystawą.
Oczywiście w każdym przypadku, gdy odchody są "nietypowe", to również należy je zawieźć do zbadania (czasem także i gołębie).
Kał może zbadać weterynarz (w praktyce zajmuje się tym jakieś 5 % wszystkich wetów), albo możemy zawieźć kuppę do zbadania np. do Zakładu Higieny Weterynaryjnej (takie placówki są chyba w każdym mieście wojewódzkim).
Kaszanka forever !!

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

Post autor: donatello » pn lut 06, 2012 8:31 pm

Dzięki Seter.
Koledzy może ktoś polecić jakiegoś dobrego weta od ptaszków :lol:
Z okolic Wołomin, Marki, Legionowo ,Ząbki,
Dziękuje

chudy
Kontakt:

Post autor: chudy » pn lut 13, 2012 8:39 am

Witam.
Byłem u weta i pytałem jaką szczepionką zaszczepić gołębie na wiosnę, powiedział że tylko salmovirem.
Pytałem o wadliwą serie i powiedział że w tym roku wszystko jest ok. Jakimi szczepionkami będziecie szczepić w tym roku???? Ja chcę zaszczepić przeciwko salmonelozie, i paramyksowirozie, niby salmovir byłby dobry ale mam mieszane uczucia :roll: .

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pn lut 13, 2012 8:40 pm

Donatello - dobry wet jest w Legionowie. Prowadzi hodowlę Florczuka - ma gabinet obok sklepu zoologicznego.

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

Post autor: donatello » śr mar 07, 2012 8:46 pm

Dispar pisze:Donatello - dobry wet jest w Legionowie. Prowadzi hodowlę Florczuka - ma gabinet obok sklepu zoologicznego.
Dzięki Dispar. Młody ten wet ale rewelacyjny. Zrobi kariere.

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

Post autor: donatello » śr mar 07, 2012 8:51 pm

Koledzy czas szczepień, może się podzielicie wiedzą jak wyglądają według Was najpierw same przygotowania...
Wiele sie o tym mówi...jedni po prostu szczepią a drudzy czynią przygotowania, powiedzcie jak to jest.

ODPOWIEDZ