Czosnek - Preparat do wody.

Krymek
Kontakt:

Czosnek - Preparat do wody.

Post autor: Krymek » pn sie 06, 2007 9:28 am

Mam pytanie. Czy ktos moglby pokazac przepis na ten preparat(wiem, ze mozna go kupic na gieldzie, ale czy nie lepiej samemu zrobic ? ) ? Wiem takze, ze kiedys Subbuteo go podal, ale w tym momencie nie moglem go znalesc. :cry:

Pozdrawiam Pawel Zugaj

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » pn sie 06, 2007 10:23 am

eee... do wody? CZERWONY kiedys podal przepis na czosnek do karmy:
ja hoduje golebie od 30 lat ,najlepsze lekarstwo na robaki to:
podam przepis; dwie glowki czosnku utrzec na tarku ,ten utarty czocnek
zalac szklanka oleju ladalnego przechowac przez 2 tygodnie ,puzniej przecedzic ipodawac do karmy raz w tygodniu naprzyklad 2 lyzeczki na 0,5 kg karmy idobrze wymieszac to tyle beda zdrowe
gdy medrzec pokazuje ksiezyc, idiota widzi palec

wuj333k
Kontakt:

Post autor: wuj333k » pn sie 06, 2007 10:46 am

do wody nie daje sie czosnku poniewaz golebie nie chca pic takiej wody , najlepsze jes stosowanie go do karmy przygotowac nawet dzien wczesniej karme zeby sie nasaczyla tym olejkiem

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pn sie 06, 2007 11:32 am

wuj333k pisze:do wody nie daje sie czosnku poniewaz golebie nie chca pic takiej wody , najlepsze jes stosowanie go do karmy przygotowac nawet dzien wczesniej karme zeby sie nasaczyla tym olejkiem
Mozna robic miksture a ajk sie komus nie chce mozna normalnie wrzuc na 5 l wody ze 3 zabki czosnku do wody i tez bedzie, i nie pisac ze nie beda pily na pocztaku na pewno mniej beda pic a pozniej to jzu im jest bez roznicy to tak samo jak z octem jablkowym, jesli podaje sie czosnek do picia clay czas to jest male ryzyko westepowania robaczycy u ptakow, tak samo mozan srkopic olejkiem czosnkowym czy sokiem karme i naprwde wcale nie muis byc nasaczona, golebie spryskana czy skropiena karme wymiesac w puszcze i podac i tak zeby zjadly cala z karmidla zeby nie lezala . Pozdr Pawel Z.

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » pn sie 06, 2007 1:42 pm

Dred jak dasz do zimnej wody czosnek to to nic CI nie da... nawet jesli to bedzie z trzydziesci glowek... jak juz to chyba trzeba pogotowac ten czosnek aby z niego cos wyszlo, bo w zimnej poprostu specznieje ale wszystko w nim pozostanie...
wedlug mnie najlepiej polac karme wedlug mikstury CZERWONEGO i jescze czyms posypac, np drozdzami...

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » pn sie 06, 2007 2:16 pm

A czy dred napisal ze woda musi byc koniecznie zimna, moze to byc wrzatek, badz letnia woda i czosnek wydzieli woje aromaty i zalety. Mozna takze czosnek pokroic w drobna kostke zalac wrzadkiem 5 l i przecedzic i bedzie dobra mikstura. Pozdrawiam :wink:.

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » śr sie 08, 2007 3:09 pm

Jezeli nie chcecie robic takich mikstur to sa na rynku gotowe np.Ocet jablkowy z do mieszka miodu I olejek czosnkowy tez jest dostepny nie ma problemu .czolem :lol:

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » śr sie 08, 2007 3:13 pm

Po prostu zachowujecie sie jak dzieci ,a moze tak a moze tak ,smiac mi sie chce pozdrawiam was .

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » śr sie 08, 2007 3:21 pm

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » śr sie 08, 2007 3:22 pm

Poczytajcie co daje ocet jablkowy.

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » śr sie 08, 2007 7:17 pm

To sie smiej kto Ci broni. Mi takze z Ciebie sie chce, 4 posty pod zad zamiast edytowac badz napisac w jednym zenada i nabijanie. Czerwony uwazasz ze wiesz duzo ale tak naprawde wiesz malo. Pozdrawiam :wink:.

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » śr sie 08, 2007 8:29 pm

Tiplerek jesli cie urazilem w jakims tam stopniu to cie przepraszam .

Awatar użytkownika
Viper
Kontakt:

Post autor: Viper » śr sie 08, 2007 8:39 pm

Ja rozdrabniam czosnek i daje do zimnej wody i tak stoi kilka dni, a aromat i wlasciwosci czosnku zostaja w soku do tego dodaje 3 lyzki miodu, aby sok nie byl z byt ostry i rzcieczam to w wodzie i podaje golebia. Rewelacja.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr sie 08, 2007 10:23 pm

CZERWONY pisze:Poczytajcie co daje ocet jablkowy.
Nawet nie czytajcie bo sa glupoty napisane. Nawet nie potrafili fachowo z wegierskiego przetlumaczyc.

Pozdr.[/url]

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » pt sie 10, 2007 8:27 am

Bardzo czesto prosicie o porade na temat chorob golebi ,a gdy ktos chce doradzic trafia sie jakis palant co to krytykuje ,dlatego kazdy niech robi jak uwaza .Zjak kolego ile ty masz lat ?

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt sie 10, 2007 9:35 am

CZERWONY pisze:Bardzo czesto prosicie o porade na temat chorob golebi ,a gdy ktos chce doradzic trafia sie jakis palant co to krytykuje ,dlatego kazdy niech robi jak uwaza .Zjak kolego ile ty masz lat ?
Kolego, radze przeczytac to co napisalem w tym watku w dwoch ostatnich postach:

http://golebierasowe.com/forum/viewtopic.php?t=909

bo nie moglem juz dluzej tolerowac tych glupot blednie przetlumaczonych z wegierskiego na ktore niektorzy sie powolywali jako lek na wiekszosc chorob.

Nie ile mam lat tylko jaka mam wiedze!

Pozdr.

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » pt sie 10, 2007 1:12 pm

CZERWONY pisze:trafia sie jakis palant co to krytykuje
Hmm interesuje mnie jedno do czego jest to Forum chyba do krytyki, doradzania ogolnie wyrazania swojego wlasnego zdania. Nie mozesz dla zjaka zabronic pisac co mu sie chce, i nie obrazaj jego mienia krytykami typu palant bo zachowales sie jak gowniarz i jeszcze bezczelnie pytasz sie ile on ma lat. Dorosnij poczytaj troche co dajesz i wtedy sie udzielaj. Obrazac latwo trudniej sie uczyc.

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » pt sie 10, 2007 4:33 pm

:?:

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » pt sie 10, 2007 4:36 pm

A ja bylem przekonany, ze FORUM powolano w celach wzajemnej pomocy.
Proponuje odstapic od zlych emocji, pewne zachowania nie sluza dobrej sprawie, mniej wojny wszystkim wyjdzie na dobre.
Pozdrawiam
leon_k

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » pt sie 10, 2007 5:22 pm

Panie Kowalski ja obecnie stosuje sie do tego co tam napisalem czy to sie komus podoba czy nie ja nikogo nie namawiam do tego ,jak tez co mnie obchodzi to czy dobrze jest przetlumaczone z wegierskiego na polskie czy nie ulomny tego nie napisal . Panowie nakupili ksiazek I przepisuja to wszystko na forum a rzeczywistosc jest calkiem inna .Niech chlopcy napisza co przez lata hodowli wymyslili zeby ich pupile byly caly czas w swietnej kondycji ..Nie chwalac sie moglbym im bardzo wiele napisac o chorobach ,I jak im zapobiegac ale oni tego nie chca .pozdrawiam

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » pt sie 10, 2007 10:39 pm

No wlasnie, papier wszystko przyjmie…
A jesli chodzi o czosnek to robie tak jak to opisal CZERWONY i jak narazie golabki dobrze sie maja…

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » sob sie 11, 2007 6:34 am

Bardzo lubie dyskusje ale nie lubie jak mi ktos noge podklada pozdrawiam

ODPOWIEDZ