Pierwsze Puszczanie

bartekbenio
Kontakt:

Pierwsze Puszczanie

Post autor: bartekbenio » śr sie 13, 2014 6:35 pm

Witam :) postanowiłem zacząć hodować ptaki od nowa, ostatnio nabyłem 25 srebrniaków i kilka białogłówek.
I tu pytanie... Kiedy je wypuścić? I czy macie jakieś zasady pierwszego puszczenia.
Słyszałem, że najlepiej wieczorem je otworzyć, nakarmione i napojone. Wtedy podobno straty są najmniejsze.

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Re: Pierwsze Puszczanie

Post autor: adrian-a73 » śr sie 13, 2014 8:04 pm

Kolego ja zwykle wypuszczam gołębie świeże około godziny 10.00, najedzone i napite wtedy jeśli oddalą się za daleko od gołębnika mają czas na powrót.

bartekbenio
Kontakt:

Post autor: bartekbenio » śr sie 13, 2014 9:24 pm

No właśnie tu różnie ludzie mówią, niektórzy puszczają rano, żeby tak jak mówiłeś, miały czas na powrót. A inni mówią, że wieczorem, bo wtedy podobno nie oddalają się tak.

felix8024
Kontakt:

Post autor: felix8024 » pt sie 15, 2014 7:50 pm

Najpierw trzeba było wpuścić do gołebnika ze dwa orliki zapasione, które by zawsze siedziały na dachu.
Później wpuścić reszte i poczekać aż pozajmują sobie miejsca w gołebniku. Zeby je pilnowały i o nie walczyły. A później otworzyć i niech sobie swobodnie spacerują, zbierają żarcie itd. Jak ci cała brygada pójdzie w świat to na pusty dach nic nie wróci. Musi być ze dwie sztuki na dachu. Puść rano.

bartekbenio
Kontakt:

Post autor: bartekbenio » sob sie 16, 2014 11:42 am

mam dwa, że tak powiem "mieszańce". Są bardzo młode i nie zbyt chętne do lotu a trzymają się dachu gołębnika jak rzep psiego ogona. Więc będą się nadawały na takie dachowce do dosiadu :) są też dwa młode srebrniaki i jedna młoda białogłówka, które moim zdaniem też w lot nie pójdą. Więc na dachu zawsze coś będzie siedziało.

bartekbenio
Kontakt:

Post autor: bartekbenio » sob sie 16, 2014 5:03 pm

Jutro rano otworzę, siedzą już drugi tydzień a męczyć i trzymać nie wiadomo ile nie lubię. Otworzę najpierw młodziki te mało latające posiedzą z godzinę i otworze resztę brygady.

felix8024
Kontakt:

Post autor: felix8024 » sob sie 16, 2014 7:23 pm

No to w takim razie będzie dobrze.
Chyba że spadnie bomba na dach, jastrząb albo kot, to wtedy mogą się rozpędzić.
Ale jak będzie w miarę spokojnie to możesz być spokojny.

bartekbenio
Kontakt:

Post autor: bartekbenio » ndz sie 17, 2014 1:32 pm

3 sztuki tylko poszły jak na razie. Wydaje mi się ze juz tak zostanie bo wchodzą do gołębnika juz.

ODPOWIEDZ