Problem z gołębiami

kresowiak
Kontakt:

Problem z gołębiami

Post autor: kresowiak » czw maja 10, 2012 2:59 pm

Witam, od jakiegoś czasu ulubionym zajęciem moich gołębi jest przesiadywanie pod samochodem i wydziobywanie czegoś z podwozia (przypuszczam że chodzi o sól). Staje się to denerwujące i niebezpieczne dla gołębie - zdarza się że któremuś zaklinuje się głowa między elementami podwozia a do tego "rzucają" się pod przejeżdżające samochody. Czy mogę je jakoś od tego odzwyczaić? Może jakieś środki odstraszajce? Proszę o pomoc, każde rady pożądane :)

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Re: Problem z gołębiami

Post autor: darecki » czw maja 10, 2012 3:09 pm

Moje również spędzają trochę czasu pod samochodami .
Widocznie musi tam być coś smacznego :wink:
kresowiak pisze:"rzucają" się pod przejeżdżające samochody.
:lol: :lol:
Takich myśli samobójczych to nie mają :shock: :lol: :lol:

kresowiak
Kontakt:

Post autor: kresowiak » czw maja 10, 2012 3:16 pm

Gdyby to było trochę czasu to nie miałbym nic przeciwko ale one są od tego uzależnione :) Gdy tylko otworze gołębnik w ciągu kilku sekund wszystkie są pod samochodem. Gdy nie udostępnie im swojego lecą do sąsiada (dobrze że sąsiadów mam wyrozumiałych).

Rafi-low
Kontakt:

Post autor: Rafi-low » czw maja 10, 2012 4:02 pm

Może brakować witamin i minerałów,dlatego gołąbki szukają soli i innych rzeczy.Jak je karmisz?

kresowiak
Kontakt:

Post autor: kresowiak » czw maja 10, 2012 4:19 pm

Dostają karmę - mieszankę ze zbóż i roślin motylkowych, mają stały dostęp do witamin w formie proszku oraz grytu. Są w wolnym oblocie więc zielenikę pobierają same.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw maja 10, 2012 7:32 pm

A może wydziobują korozję z podwozia? Umyć podwozie i nie będzie soli.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

kresowiak
Kontakt:

Post autor: kresowiak » czw maja 10, 2012 10:41 pm

Nie mam pojęcia co one tam pysznego mogą znaleźć :?: Spróbuje umyć podwozie, może chociaż trochę to je powstrzyma. Dziękuje za pomoc, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie ich wysłucham :)

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt maja 11, 2012 8:32 am

Miałem taki sam przypadek kilkanaście lat temu. Wydziobują piasek który się przyczepia do podwozia w czasie jazdy i z asfaltu takie błyszczące gówienko. Nic nie pomogło mycie musiałem zlikwidować prowodyrów ze stada którzy zaczęli latać jako pierwsi pod auto. Do tego miałem jeszcze jeden przypadek ciekawy niedaleko gołębnika miałem staw wykopany w podłożu gliniastym i gołębie nauczyły się jeść tą glinę z kamyczkami i tylko tym karmiły młode i młode zaczęły chudnąć i przymierać głodem bo były tylko napompowane wodą ze stawu i ta gliną. Stare jak nakarmiły młode szły najeść się ziarna. Zlikwidowałem prowodyrów (parę budapesztów) i gołębie przestały latać nad staw.

ODPOWIEDZ