Strona 1 z 1

Przemieszczenie jajek.

: sob kwie 21, 2012 11:14 pm
autor: kamil96
Witam! :)
Mam mały problem otóż jedno z jajek rollerów zostalo przemieszczone z ich gniazda na dach gołębnika. Nie mam pojęcia jak to się stało. :shock: Jajko było lekko pęknięte i nie mogłem go z powrotem podłożyć. Gołębie nie siedzą teraz na tym jednym jajku. Czy może ktoś się z takim czymś spotkał, w jaki sposób mogło ono sie tam znaleźć :?: ( Nie znalazłem nic o takim przypadku na forum dlatego nowy temat)

Re: Przemieszczenie jajek.

: ndz kwie 22, 2012 5:34 am
autor: zebra998
Samo raczej nie poszło, przykleiło się do siedzącego na nim gołębia a ten wyciągnął je za sobą na dach. Tak się zdarza jak pęknie jajo w gnieździe wtedy białko przyklei jajo do piór.

Re: Przemieszczenie jajek.

: ndz kwie 22, 2012 11:37 am
autor: kamil96
Właśnie były przyklejone do jajka pióra. A da sie temu zapobiec ? :wink:

Re: Przemieszczenie jajek.

: ndz kwie 22, 2012 6:41 pm
autor: Marekjot
Czasem jajka są niszczone lub wynoszone z gołębnika przez nieproszonych zwierzęcych gości. Ale w tym przypadku skoro było wyniesione na dach i zostawione na pewno jest tak jak mówi zebra.

Re: Przemieszczenie jajek.

: pn kwie 23, 2012 3:39 pm
autor: kamil96
Ok dzięki :D A dlaczego w takim razie one nie siedza na tym jajku :?: Spotkał się ktos z takim zachowaniem ??

Re: Przemieszczenie jajek.

: pn kwie 23, 2012 6:01 pm
autor: Bitek
Czemu to ja nie wiem, ale spróbuj podłożyć pod inną parkę te jajko może coś z tego będzie.

Re: Przemieszczenie jajek.

: pn kwie 23, 2012 7:21 pm
autor: Marekjot
Czasem u niektórych gołębi zdarza się, że gdy zabierze im się jedno jajko to na drugim nie będą siedzieć. Czasem zdarzało się u mnie, że po zniesieniu pierwszych jaj nie usiadły, a na następnych już tak. Są gołębie, które w ogóle nie lubią siedzieć na jajach i parę dni po zniesieniu zaczynają się parować i szybko znoszą następne. Zdarzają się też osobniki, które nie chcą siedzieć na podłożonych sztucznych atrapach, a usiądą już na podłożone inne jajo.

Re: Przemieszczenie jajek.

: wt kwie 24, 2012 9:48 pm
autor: kamil96
Bitek pisze:Czemu to ja nie wiem, ale spróbuj podłożyć pod inną parkę te jajko może coś z tego będzie.
Teraz to już chyba za późno, bo jak to pękniete jajko wyrzucałem to był już zalążek a kilka dni to jedno nie było wysiadywane. :wink:
Marekjot pisze:Czasem u niektórych gołębi zdarza się, że gdy zabierze im się jedno jajko to na drugim nie będą siedzieć. Czasem zdarzało się u mnie, że po zniesieniu pierwszych jaj nie usiadły, a na następnych już tak. Są gołębie, które w ogóle nie lubią siedzieć na jajach i parę dni po zniesieniu zaczynają się parować i szybko znoszą następne. Zdarzają się też osobniki, które nie chcą siedzieć na podłożonych sztucznych atrapach, a usiądą już na podłożone inne jajo.
Wcześniej siedzialy na tych jajkach normalnie. Dopiero gdy to jedno znikło to przestały siedzieć. Najwyraźniej coś im nie pasowało. :) Ale teraz juz się gonią na następne :wink: W tak wogóle to dzięki za odpowiedzi :D

Re: Przemieszczenie jajek.

: śr kwie 25, 2012 6:11 pm
autor: Marekjot
A czy drugie jajko było w ogóle wysiadywane? I kiedy było dokładnie zniesione? Jajko może leżeć spokojnie przez tydzień nie wysiadywane. Podkładasz takie jajko pod inne gołębie i masz po kilku dniach zalężone. Co prawda jeśli nie jest wysiadywane powinno mieć zapewnione odpowiednie warunki (polecam umieścić je np w pszenicy - ciemno, wilgotność 14-15% oraz chłodne pomieszczenie tj. 10 stopni i codziennie raz je obracać). Zapewni to jajom zdolność do rozwoju przez około tydzień. Tyle kiedyś wyczytałem. Teoria swoja drogą, a praktyka pokazała, że czasem jajka przechowywane przez niemal 2 tygodnie zostały zalężone. Jeśli masz jeszcze to jajko to spróbuj podłożyć, mimo tego iż leżało w gnieździe. Pozdrawiam

Re: Przemieszczenie jajek.

: śr kwie 25, 2012 10:50 pm
autor: kamil96
Do tego zajścia oba jajka były normalnie wysiadywane. Było zniesione dokładnie 14 kwietnia w sobotę. Tak mam to jajko jeszcze i spróbuję podłożyć. Ale pod te ptaki, które zniosły czy inne ??

Re: Przemieszczenie jajek.

: czw kwie 26, 2012 8:01 am
autor: darecki
kamil96 pisze: Było zniesione dokładnie 14 kwietnia w sobotę.
Możesz śmiało to jajko :idea: .............................wyrzucić

Re: Przemieszczenie jajek.

: czw kwie 26, 2012 10:04 am
autor: Marekjot
Podłóż pod inne gołębie. Skoro minęło już tyle czasu to jajko raczej będzie do wyrzucenia, ale możesz spróbować jeśli pochodzi od wartościowej pary. Ja tez często przetrzymuje jajka bez wysiadywania, żeby potem podłożyć pod mamki i nieraz trwa to nawet 8-9 dni i są zalężone. Do tygodnia - spoko. Powyżej zaczyna się loteria

Re: Przemieszczenie jajek.

: czw kwie 26, 2012 12:39 pm
autor: darecki
Marekjot Przeczytaj uważnie
kamil96 pisze:Do tego zajścia oba jajka były normalnie wysiadywane

Re: Przemieszczenie jajek.

: czw kwie 26, 2012 12:52 pm
autor: Marekjot
O faktycznie. Przeoczyłem. W takim razie zostaje jajecznica :P

Re: Przemieszczenie jajek.

: czw kwie 26, 2012 12:58 pm
autor: arbiter
Mhm jajecznica jak ta lala ale spoko salmonelka do 4 godzin się rozwija :)

Re: Przemieszczenie jajek.

: czw kwie 26, 2012 10:35 pm
autor: kamil96
W takim razie wyrzucę jajko i poczekam na następne. Nie jest to jakaś wartościowa para. Może następne normalnie wysiedzą. Dzięki za informacje. :lol: