Lot mewek...?

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Lot mewek...?

Post autor: maniek86 » czw lut 24, 2011 12:40 am

Witam jako nowy na forum chcialbym sie przestawic mam na Damian,chcialbym dowiedziec sie czegos wiecej o locie mewek.bylem swiadkiem ciekawego lotu mianowice:byly to 2 pary golebi po poderwaniu sie do lotu i robily kilka okrazen po czym ustwialy sie pod wiatr i tak zawisaly na dluzsza chwile.wiem ze byly to napewno mewki,ale odleglosc byla za duza i nie jestem pewien jakie.jezeli Panowie moga prosze napisac ktrore rasy mewek sa dobrymi lotnikami.prosze o podpowiedzi.dziekuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Re: Lot mewek...?

Post autor: golebiewski » czw lut 24, 2011 8:52 am

To raczej nie były mewki. Mewki na swoich króciutkich skrzydełkach nie byłyby w stanie zawisać. Były to zapewne jakieś boczate wysokolotne. Mewki jako gołębie krępej i krótkiej budowy nie są dobrymi lotnikami. Słabszym, takim rynkowym lot wychodzi znacznie lepiej. Z wysokolotnymi są w stanie wyjść nawet wysoko ale zaraz składają skrzydła i spadają w dół.
golebiewski

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » czw lut 24, 2011 10:10 am

Witam jestem pewien ze to byly mewki,moze nie zle opisalem lot,po zawisnieciu w powietrzeu(nie tak jak orliki czy boki na stale w jednym punkcie) robily kilka okrazen i znow zawisaly na chwile i caly lot sie powtarzal dodam ze byl lekki wiatr.doszukalem sie wiadomosci ze mewki polskie to juz tylko wolierowce czy mysla Panowie ze mozna je rozlatac...?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 24, 2011 10:45 am

To na pewno nie były mewki. taki styl lotu, jaki opisujesz mają niektóre linie tarczowych wysokolotnych. Mam też boka białostockiego, który tak lata. Mewki są, a raczej powinny być dobrymi lotnikami. Barbarisi i habul ruman służyły w krajach arabskich do przenoszenia wiadomości , jak gołębie pocztowe. Widziałem na filmie ganiane staroholenderskie, które krążyły na sporej wysokości ponad godzinę.Tureckie cici, kosowskie i bułgarskie masirli latają bardzo wysoko, niemal do zakrycia.Jednak żadna rasa mewek nie staje w locie.Budowa skrzydeł im na to nie pozwala.

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » czw lut 24, 2011 10:53 am

Nie bede sie upieral choc jestem przekonany ze widzialem zabot moze mialy domieszke innej krewi i przez to taki lot reprentowal.dzieki i pozdrawiam :D

ODPOWIEDZ