Samiec dominujący

Puzon
Kontakt:

Samiec dominujący

Post autor: Puzon » sob lut 05, 2011 10:04 am

Cześć,
W moim gołębniku jest, że tak to nazwe samiec dominujący. Można to było zauważyć od początku, bo nie dopuszczał innych do poidła kiedy stało obok niego, więc musiałem je dać w inne miejsce. Kiedy przyszedł czas na pierwsze loty to nikogo nie chciał wypuścić z gołębnika. Dzisiaj przyszedł czas na najgorsze, bo rozwalił jajko innej parce, niestety cela nie była zamknięta. Czy da się go jakoś doprowadzić do porządku, czy trzeba skrócić go o głowę?
PS. Co prawda nie byłem przy rozwaleniu jajka, ale dzisiaj kręcił się po tej celi, bo chyba szuka sobie miejsca na gniazdo, ale czy jest możliwość, że to parka, która wysiadywała to jajko je zniszczyła?
Pozdrawiam.

Garłacze :)
Kontakt:

Re: Samiec dominujący

Post autor: Garłacze :) » sob lut 05, 2011 11:36 am

Co do zniszczenia jaja można postawić wiele teorii, nigdy się tego nie dowiemy. (zimowe lęgi są nie wskazane no ale tego już nie będę tłumaczył). Ten dominujący powinien troszkę ucichnąć jak go sparujesz i zasiądzie na jajkach wtedy powinien się uspokoić. Jaką masz obsadę ptaków? Bo jeżeli masz gołębi za dużo a gołębnik za mały to zawsze będziesz miał problemy.
W.K

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » sob lut 05, 2011 12:29 pm

Jeżeli nie ma on dla Ciebie dużej wartości to najprościej będzie urwać mu łeb. Też miałem takiego gagatka u siebie. Kupiłem kilka świerzych samców i sytuacja sama się rozwiązała.
gg: 20619770

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob lut 05, 2011 10:00 pm

WojtekZF pisze:najprościej będzie urwać mu łeb
Wojtek - to forum miłośników gołebi a nie rzeżników :) .
Miałem kiedyś problem z dwoma takimi dominującymi samcami. Jednego z nich oddzieliłem od gołebi na kilka dni a w tym czasie inny samiec przejął fukcje osobnika alfa i już jej nie oddał. Ten rozrabiający w hierarchi. "spadł" o kilka cel w dół i zrobił się spokojny. Następnego samca musiałem się jednak pozbyć i wypuściłem go w sąsiednim miasteczku z którego nie wrócił. Koledze taki samiec wybił kiedyś jajka dobrej klasy srebrniaków w rzędzie cel od najwyższej do najniższej. Odseparuj go z gołębnika na kilka dni a jak sie nie poprawi to go usuń bo z tego będa tylko kłopoty.

ODPOWIEDZ