Jak nauczyc golebie latac

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Jak nauczyc golebie latac

Post autor: Sebastian » pt gru 02, 2005 5:32 pm

Hoduje golebie wysokolotne: krymki polskie, mewki staroniemieckie, winerki,... Ale lataja nisko i krotko, bo siadaja po 5-20min. Widzialem raz jak lataly wysoko przez jakies 30min, ale wtedy na niebie krazyly trzy jastrzebie. Co mam zrobic by zaczely latac wyzej i dluzej???!!!!

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt gru 02, 2005 5:39 pm

Wlasnie -dobre by byly zamojskie ale ganiane lu z kilka budapesztow ,z tym ze moze byc tak ze twoje nie pojda z nimi do gorylepiej jakies murzyny,bociany ale z ganianego lotu
Ostatnio zmieniony pt gru 02, 2005 6:01 pm przez zbiter, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt gru 02, 2005 5:41 pm

Te rasy co wymieniles nie sa wysokolotnymi tylko lotnymi.Lataja one w stadzie wkolo domu.Mozesz nabyc kilka ptakow z dobrego lotnego stada i dolozyc do swoich.Najlepszym sposobem jest straszenie golebi ,np szmata na kiju, lub zamknac golebie pod krate i workiem kilka razy uderz po kracie i ptaki do gory-powinno pomoc
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Post autor: Sebastian » pt gru 02, 2005 5:53 pm

Myslalem zeby dokupic do nich jedna pare zamojski moze to pomoze????!!

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Post autor: Sebastian » pn gru 05, 2005 8:15 pm

Probowalem sposonow podanych przez Ciebie, ale boje sie, ze je nadmiernie przestrasze i gotowe jeszcze odleciec niz latac wyzej i dluzej!!!

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » sob gru 10, 2005 12:18 pm

ja to skoĂączylem z,,ostrym ganianiem'' :oops: ,

zanim zaczolem hodowle zamojskich,murzynkow lotnych i bokow nikolajewskich,mialem sroki,winerki,wywrotki,wiadymki,itp...

chcialem zeby moje ptaszki polataly...wiec je zganialem z dachu z pomoca kija i szmaty,gwizdania,klaszczenia itp.. :roll: wstyd....

za kazdym razem byl po takim ich oblocie jastrzab a konkretnie samica,..ktora nagradzala moje osiagniecia lapniem kolejnej sztuki ptaka...w koĂącu doszedlem do madrego wniosku,ze moje ptaki ozdobne to nie sa wybitni lotnicy,a bardziej cieszylem sie gdy same mialy ochote polatac....

i w tym momencie moich ,,lotnikow'' przenioslem do woliery,...ich miejsce zastapily zamojskie,murzynki itp.
one mialy wrodzona chec do latania... i bez ganiania lataja,wysoko,dlugo,i co najwazniejsze bez wiekszych strat ze strony jasrzebia jakie to byly w przypadku ganiania moich ,,lotnikow''

pozdrawiam :wink:
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Post autor: Sebastian » pn sty 09, 2006 9:52 am

Ja zastanawiam sie nad dolozeniem do moich golebi par lub 2 par zamojskich!!! Czy dzieki temu moje golebie zaczna wyzej latac??! Czy moje zamojskie nie odleca??!

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » wt sty 17, 2006 12:35 am

czy odleca czy nie odleca kwestia tego czy sie przywiaza do golebnika(okres trzymania ich w zamknieciu) i czy beda chcialy tam zamieszkac....

czy lot sie podwyzszy,trudno mi to okreslic.... ja nauczylem latac murzynki lotne z zamojskimi,a nie zamojskie z murzynkami.....
raczej nie jest wskazane trzymania kilku odmiennych ras o roznym stylu latania w jednym golebniku( w przypadku gdy sie je chce wypuszczac na oblot), wowczas kazdy golab moze stworzyc odmienna indywidualnosc w lataniu,
te zaczna wywracac, te wznosic sie do gory, te lataja po prostych liniach, te robia okregi... jednym slowem w powietrzu robi sie motloch,z czego umyslnie moze skorzystac jastrzab, i pozabierac te najbardziej zdezorientowane.....
aczkolwiek Sebastianie zawsze mozna sprubowac,a moze sie udac :wink: ,
bede trzymal kciuki..... :P
pozdrawiam :wink:
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » wt sty 17, 2006 9:41 am

Sebastina nie sadze ze to pomoze... dam Ci przyklad na wasnej skorze moje golebie jak sie zrywaja to lataja kilka minut i to tez nisko a moj tata hoduje budapeszty i lataja one bardzo dlugo:P i wysoko a ze hodujemy razem golebie (tzn w innych golebnikach ale na jednym dachu) to jak on zgoni swoje golebie to moje tez sie zrywaja... i po prostu moje golebie sie oddzielaja od jego budapesztow latajac tylko nad domem a taty ptaki wzbijaja sie pod chmury... no ale sprobowac mozna zawsze a noz widelec sie uda:) a jak nie to radze zmienic golebie na inna rase jesli tak bardzo zalezy Ci na podziwianiu swoich ptakow pod chmurami:) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » pt lut 03, 2006 11:20 am

Sebastianie raczej trudno be ci doprowadzic mewki i winerki do tego zeby lataly wysoko. Natomiast mozesz popracowac nad tym zeby lataly dluzej wymaga to treningu oraz ostrej sylecji. Oczywiscie dobrym rozwiazaniem jest dokupienie kilku dobrych tzw wozakow chodzi o to zeby je zachecaly do dlugiego latania. Ale pamietaj o tym iz zaden golab bez teningu nie osiagnie dobrych wynikow. Co do proponowach tu zamojskich jest to jedna z najlepszych ras jescze godna polecenia sa tu permskie. Wiec jak chcesz trzymac golebie ktore lataja dlugo i wysoko to proponowalbym ci wlasnie te rasy.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt lut 03, 2006 12:35 pm

Tak tylko ze zamojskie uciekna w gore a tamte znow beda nisko i krotko latac. Lepiej dokupic z dobrego lotu kilka bocianow lub innych dobrze wytrenowanych
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » pt lut 03, 2006 3:46 pm

Zbiter nie zrozumiles mnie a moze ja niedokladnie napisalem w kazdym razie polecajac Sebastianowi zamojskie chodzilo mi o to zeby zaczal je hodowac a nie uzywal jako wozakow do mewek.

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Post autor: Sebastian » pt lut 03, 2006 7:03 pm

Moje krymki wygladaja mi na takie, ktore lubia latac w powietrzu, ale mam ich tylko dwa, a mewek i windynkow 6 wiec to mewki decyduja na jakiej wysokosci lataja. Jak sie poderwa to polataja i te ktore sa slabszymi lotnikami siadaja. Nastepnie ich partnerzy siadaja i w powietrzu zostaja 2-4 golebie, ktore tez zaraz siadaja!!! Czy istnieja jakies inne wytrwale lotniki prucz bocianow? I co kolega Tomek_Kluc rozumie przez trening?!!

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » pt lut 03, 2006 8:22 pm

Sebastianie ja zajmuje sie hodowla pawikow z lotnych mam tylko 16 szt zamojskich. Mi te golebie polecil kolega i od niego dostalem pierwsze sztuki. PoÂźniej dokupilem jeszcze kilka sztuk kupilem je przesz internet kosztowaly niewiele (jak dobrze pamietam to kupywalem je po 15zl szt) Co do mewek to trudno mi powiedzic jakie moga miec osiagi w locie. Mialem ich kilka sztuk z tym ze dostalem je od hodowcy ktory trzymal je pod katem wystaw i u mnie niewykazywaly specjalnie zdolnosci lotowych a ja ich nie probowalem trenowac. Co do trenowania to jest to dosc dlugi temat. Ale jak chcesz to napisz do mnie na maila tomek_kul@o2.pl to postaram wyslac ci jakies zeskanowane materialy.

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » pt lut 10, 2006 7:45 pm

Hoduje garlacze i z doswiadczenia wiem ze najlepiej lataja jak zobacza jastrzebia (zupelnie jak te wysokolotne).

Ogladalem kiedys film jak facet uczyl latac gesi. Trzymal je od malego wiec traktowaly go jak matke. Facet wsiadal do samolotu a ptaki lataly za nim. Ale jak nie posiadasz chociazby motolotni to ten sposob odpada. :lol:

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Post autor: Sebastian » pn mar 20, 2006 6:23 pm

Czy ktos moze mi przeslac opis treningu golebi? Jak nalezy go prowadzic? Z gory dziekuje! Moze to pomoze moim lotnikom!

bolo
Kontakt:

Witam

Post autor: bolo » pn mar 20, 2006 6:43 pm

na stronie :
http://www.pigeons.pl jest w dziale publikacji tekst o treningu golebi lotnych i wysokolotnych.
Wiec zycze milej lektury.....
Grzesiek

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Post autor: Sebastian » wt mar 21, 2006 5:47 pm

Wedlug mnie to tam jest jedynie o treningu wysokolotnych, a mi zalezy na treningu lotnych!!!

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » pn lis 13, 2006 10:05 pm

Ja mam podobny problem .. :/ Chowam winerki bociany widyny weszfance jasne itp itd ... Czasami gdy posiedza zamkniete przez 2-3 dni i zostana wypuszczone to polataja cos ok 15-30 minut .... Lecz jak sa co dzien wypuszczane to siadaja na pobliska apteke i nie wiem jak je z tamtad zgonic :/ jak juz lataja to dosc wysoko ... z apteki zlatuja tylko szybko jak sa glodne :) ..... Co zrobic poniewaz przenosze golebnnik w inne miejsce i mam nadzieje ze przez zime golebie przychowaja sie w nowym otoczeniu itd .... Co zrobic zeby znowu sie nie przyzwyczaily siadania na innych dachach zamiast latac ??

Dzieki z gory :)

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » wt lis 14, 2006 5:19 am

Zobaczyc ktore prowadza na dach i wynies je bo beda uczyc inne

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt lis 14, 2006 7:28 am

Golebie musza byc tak wytrenowane zeby siadaly na golebnik a nie w inne upatrzone miejsce gdzie maja spokoj. Musisz eliminowac takie golebie niestety.A po drugie golebie do ganiania musza miec dyscypline,zgonic -polataja ,dosiad na golebnik troche ziarna i zamykamy. Takie ptaki nie moga latac samopas bo sie zdziaduja. Mam kolege ktormu dopuki nie ma mlodych stare pieknie lataja ,jesieĂą ,zima a wiosna kilkanascie sztk a nawet polowa golebi odrywa sie od stada i leci na wegiel na pobliski zaklad. Ale jak juz lataja to nie jeden mu zazdrosci takich golebi. W moim rejonie golebie sa hodowane sportowo czyli do lapania obcych i puszczania w innej dzielnicy, maja dobrze latac ,siadac na sygnal z obcym i znow w gore .
Szukaj a znajdziesz

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » wt lis 14, 2006 2:41 pm

Od znajomego dowiedzialem sie ze trzeba dac golebia ziarek jak wroca i zamknac i na drugi dzien wypuscic . Tak robilem i bylo lepiej juz bo nawet jak lecialy na apteke to zaraz wracaly bo byly glodne .... Golebie byly 2 co tak zawsze tam siadaly bo byly mlode i nie mogly jakos dlugo latac .... juz ich nie mam oddalem nie wiem co robic teraz ..... w sobote ide chyba budowac golebnik a do okola jest jeszcze 2-3 golebniki innych chodowcow (znajomi:P) co zrobic zeby golebie moje siadaly na moj golebnik zeby tam nie lataly ?? i jak ich nauczyc ze jak sie przylaczy do nich nowy zlapany zeby zaraz zsiadly na golebnik ?? i jeszcze jedno ... jak je przeniose tak za 3 tyg w nowe miejsce do nowego golebnika to jak posiedza do wiosny pod krata to chyba nie uciekna ??

Prosze o rade i dzieki za odpowiedz :)) :)) :))

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » wt lis 14, 2006 4:21 pm

Dla czego chcesz tak dlugo ich trzymac po przeniesieniu , uwazam ze 2 tygodnie to starczy

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pn sty 08, 2007 10:39 am

ile powinny latac pocztowe

Lotnik_94
Kontakt:

Post autor: Lotnik_94 » wt sty 01, 2008 1:04 am

Kolego @Lukeizi tak naprawde golebi pocztowych nie powinno sie wogole ganiac...powinny one natomiast byc regularnie jesli to mozliwe puszczane ;) Dla golebi pocztowych takie puszczanie jest jak ganianie dla golebii lotnych....
Pocztowy golab jesli ma ochote sie zerwie(sam) i zrobi kilka okregow i siadzie to jest moje zdanie mam nadzieje ze sie z nim zgodzicie :)
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ