co robić aby gołębie nie uciekały?

marak123
Kontakt:

co robić aby gołębie nie uciekały?

Post autor: marak123 » ndz mar 14, 2010 8:09 pm

Witam. Mam pytanie czy macie jakieś sposoby na to aby nowe gołębie nie uciekały. Ja osobiście wiąże lotka nitka i trzymam kilka dni zamknięte w gołębniku, ale czasami nitki spadają. Czy macie jakieś inne sposoby? :D

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Re: co robić aby gołębie nie uciekały?

Post autor: Jarek Siedlecki » ndz mar 14, 2010 8:30 pm

Ja gołębiom opalam najdłuższe lotki nad kuchenką gazową. :mrgreen:
Dirko

gArŁaCz
Kontakt:

Post autor: gArŁaCz » ndz mar 14, 2010 8:35 pm

Jarek Siedlecki pisze:Ja gołębiom opalam najdłuższe lotki nad kuchenką gazową. :mrgreen:
jeszcze Pan chyba nigdy nie odpowiedzial normalnie na pytanie.... :roll:

Awatar użytkownika
Michał
Kontakt:

Post autor: Michał » ndz mar 14, 2010 8:39 pm

Jarek Siedlecki pisze:Ja gołębiom opalam najdłuższe lotki nad kuchenką gazową. :mrgreen:
]
Czy pan jest normalny przypalać gołębiom lotki?
A co do tematu ja aby trzymam je w gołębniku tydzień żadnych innych sposobów.Po co mordować gołębie wyrywając lotki czy zaklejać lotki taśmą klejącą?

Scyzoryk16
Kontakt:

Post autor: Scyzoryk16 » ndz mar 14, 2010 9:27 pm

jeżeli to gołębie rasowe to przytrzymaj aż z niosą jajka i posiedzą z tydzień a jak to pocztowe to weś je pod wojlerę

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » ndz mar 14, 2010 9:58 pm

pozwól poczuć im się jak u siebie , nie strasz nie łap często w ręce ,pozwól im oswoić się z otoczeniem wypuszczaj pojedyńczo a drugiego od pary wystaw na dach pod jakiś kosz lub tym podobne. Podczas oblatywania nie panikuj niekiedy wracają na drugi lub trzeci dzień ,zawsze trzeba troszkę cierpliwości i czasu
klub-akrobatyczne.pl

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » pn mar 15, 2010 4:45 pm

Nigdy nie wyrywa się lotek,ani nie wiąże taśmą ani żadna nicią ,po prostu trzeba im stworzyć lepsze warunki jak miały w poprzedniego właściciela ,niech się naniosą
odchowają pierwsze młode ,przy następnych młodych wypuszczać ,powinny zostać ,a jaka to rasa?.Pozdr :!:

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pn mar 15, 2010 8:54 pm

Witam, Przy bardziej wartosciowych golebiach to polecał bym metode oswojania jaką opisał Pako.ale metoda jaką opisal Janusz 3 też jest dobra.

marak123
Kontakt:

Post autor: marak123 » pn mar 15, 2010 9:03 pm

Dzięki wielkie :D

Niedziou
Kontakt:

Post autor: Niedziou » pt mar 26, 2010 9:19 am

Ja w związku z tematem mam pytanie! pól roku temu konkretnie na początku października znalazłam chorego na paramyksowiroze( tak stwierdzil weterynarz) gołębia pocztowego z okolic Dębicy. Udało mi się go wyleczyć. Zostały mu jedynie niewielkie tiki nerwowe a tak zdrów jak ryba. do wczoraj gołąbek był u mnie w mieszkaniu, gdyż mieszkam w mieście i panoszył się po całym domu. jakieś trzy miesiące temu okazało się iż jest to samica. Zniosła mi 5 jaj i budowała sobie z chusteczek i skrawków papieru gniazda w moim pokoju hehe. Wczoraj wystawiłam ją w pudełku na balkon by posiedziała na powietrzu i na słońcu troszkę i ona się z niego wydostała i ku mojemu zdziwieniu poleciala na dach potem na drugi dach potem na parking pod blokiem i zniknela:( Mam pytanie czy jest możliwe by wróciła do Dębicy pomimo tego ze była od urodzenia tam krócej niż u mnie? Datę urodzenia miala z kwietnia do mnie trafila we wrzesniu po tym jak spadła na mój balkon. U mnie zrobiła gniazdo i zniosła jaja. Czy jest mozliwosc ze tam wrocila? Nie chciałabym tego bo gosc powiedzial mi ze moge jej leb ukrecic by problemu nie bylo ale chorego ptaka on nie chce( zachowanie dla mnie karygodne). Martwię się o nią bardzo gdyż się przywiązałam do niej bardzo nie chce by coś jej się stało :(. Niestety nie wróciła na noc na balkon a miałam taka nadzieje. Co o tym sądzicie jako fachowcy? jest szansa ze wroci do mnie?

z góry dzięki za przeczytanie tego dlugiego postu i za jakas opinie na ten temat.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » pt mar 26, 2010 2:15 pm

Wersji może być wiele ,mogła samica powrócić do Dębicy,jeżeli właściciel prowadzi loty konkursowe gołębi to na pewno ją usunie ,bo po takiej chorobie gołąb nie nadaję się do lotów konkursowych ,jeżeli nie znajdzie macierzystego gołębnika to kto wie ,czasami może wrócić :?:

Niedziou
Kontakt:

Post autor: Niedziou » pt mar 26, 2010 3:24 pm

Napisałam sms do wlasciciela z prosba o informacje gdyby do niego dotarl i z prosba by go nie usuwal ze stada bo ja po niego przyjade ale gosc nieo dpisal mi na razie nic :( Wiem moze to smieszne ale martwie sie o tego ptaka bardzo. Zalezy mi zeby miala szczesliwe zycie bo po tym co przeszla na to zasluguje! skoro byla tyle czasu u mnie skladala tu jaja i bylo jej cieplo i miala pelny brzuszek to nadzieja matka glupich ale mam nadzieje ze po jakims czasie wroci:( wyszalele sie i wroci. Na 60% odleciala z innym golebiem ( tak twierdzi moja mama ktora widziala odpatujace dwa golebie nie jednego) wiec moze poznala jakiegos amanta i za jakis czas wroci! ehhh

kwaku91
Kontakt:

Post autor: kwaku91 » pn mar 29, 2010 8:05 pm

życzę Ci aby wróciła ; ))

Niedziou
Kontakt:

Post autor: Niedziou » pn mar 29, 2010 11:41 pm

A jest możliwość, że pocztowiec nie wróci ani do mnie ani do właściciela tylko zostanie na łonie natury? Jak na razie nie ma jej ani u mnie ani u gościa:( ślad po niej zaginął. Mam tylko nadzieje że nie zginęła :(

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt mar 30, 2010 12:28 pm

Istnieje taka możliwość. W sąsiednim miasteczku kilkadziesiąt sztuk zostaje co roku po lotach na dachu ratusza. Z czasem dziczeją, zaczynają się zachowywać jak typowe miejskie dachowce, żywią się w polach. wiele z nich ginie złapanych przez jastrzębie, jednak cały czas przybywają następne.Taką samą sytuację mozna zaobserwować prawie w każdej miejscowości. Przeważnie zagubione pocztowce zatrzymują się na kościele, bo to najwyższy budynek w okolicy.

ODPOWIEDZ