Wypuszczenie gołębi

piotr trynka
Kontakt:

Wypuszczenie gołębi

Post autor: piotr trynka » sob kwie 04, 2009 5:53 pm

Od pięciu lat hoduję strassery. Cały czas w zamknięciu (woliera). Dzisiaj postanowiłem je wypuścić. Woliera ma zamontowany wylot. Gołębie wyszły dosyć chętnie. Latały po okolicznych dachach. Wydawało się ,że wszystko OK. Problem zaczął się wtedy gdy gołębie chciały wrócić do gołębnika. Nie mogły znaleść drogi powrotnej. Siadały na siatce i nie umiejąc znaleść wejścia próbowały sforsować siatkę na dachu. Weszły dopiero gdy otworzyłem drzwi woliery (i to po wielu próbach) Ich głupota mocno mnie zniechęciła.Proszę o radę. Dać sobie spokój czy jutro wypuścić ponownie?

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Re: Wypuszczenie gołębi

Post autor: SETER » sob kwie 04, 2009 8:05 pm

Witam,
a to mnie zaskoczyłeś - pozytywnie :)
To, że gołębie wolierowane przez kilka pokoleń "głupieją", to żadna rewelacja, i to również u ras tzw. wysokolotnych :wink:
Wypuszczanie strasserów ma sens wtedy, gdy te gołąbki będą miały dostęp do "ogródka", oraz jeśli w pobliżu nie masz lasu, oraz (ewentualnie) wałęsających się kotów itp.
Pomyśl, co może się stać, jeśli te gołąbki złapie ulewa, gdy np. będą przebywać na dachu :wink:
Nie wiem jakiej klasy są te gołąbki, ale wzorcowe strassery raczej nie mają zadatków na dobrego lotnika, lub chociażby na gołębia-polucha.
Twój wybór.
Kaszanka forever !!

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » sob kwie 04, 2009 8:08 pm

powinieneś je wypuszczać codziennie a z czasem nauczą się wchodzić przez wylot
pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » sob kwie 04, 2009 9:13 pm

Wypuszczaj je tylko przy ładnej pogodzie i o określonej godzinie np. od 16 :idea:
POZDRAWIAM amcane

ODPOWIEDZ