Czy popiol moze zaszkodzic

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Czy popiol moze zaszkodzic

Post autor: Tomek_Kulc » pt lut 03, 2006 9:52 am

Witam hoduje glownie pawiki ktore mam pod woriera ale mam rowniez stadko zamojskich ktorych nie moglbym trzymac zamknietych. Z tym ze tej zimy zaczely mi sprawiac duze klopoty. Mianowicie zasmakowaly w popiole sasiada. Sasiad po wyjeciu go z pieca zaczal sypac go pod siadke i dopiero go wywozi gdy usypie wieksza kupke. Moje golabki maja caly czas dostep do kamyczkow ale owe kamyczki nie mialy szans z popiolem. Poprosilem sasiada o zmienienie miejsca wysypywania popiolu, przeniosl je w drugi koniec podworka. No ale nic to nie pomoglo, wiec ograniczylem wyjscia golebi i staralem sie je w tedy pilnowac. Ale i tak troszke zawsze podjadaly. W koĂącu przestalem i dalem im swobode przeciesz jadly go juz tyle i nic im nie bylo. Teraz minelo juz kilka miesiecy i nadal sa zdrowe. W zwiazku z tym mam pytanie czy w poÂźniejszym czasie popiol moze im jakos zaszkodzic?

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt lut 03, 2006 12:25 pm

Jezeli jadly i nic im nie jest to znaczy ze nie zaszkodzi. Sprobuj kupic mieszanke mineralno-ziolowa dla drobiu i golebi M-Z, jak zasmakuja to powinny przestac latac na popiol
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » pt lut 03, 2006 3:49 pm

Dzieki napewno tak zrobie bo wielu znajomych mi wciaz mowi ze popiol nie jest najlepszy i moze im zaszkodzic.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » pt lut 03, 2006 5:14 pm

Je3sli dobrze pamietam ,to w niektorych grit"ach znajduje sie wegiel drzewny a czy to nie jest popiol....????

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » pt lut 03, 2006 8:34 pm

Z tego co mi wiadomo to popiol nie jest weglem drzewnym. Natomiast podiolem temat szkodliwosci popiolu bo mnie to zaciekawilo zawsze myslalem ze jest on szkodliwy i kazdy moj znajomy tak twierdzil. A moje golebie jedza juz do pare miesiecy i jak na razie nic im nie jest. Nie mam wyksztalcenia wetaryjnego wiec moze czeka mnie jakas niepodzianka. Jak na razie to zkorzystam z rady zbitera bo nie chce dluzej ryzykowac zdrowia moich golebi.

Awatar użytkownika
Widyn
Kontakt:

Post autor: Widyn » pt lut 03, 2006 10:16 pm

Moze sie okazac szkodliwy poniewaz sasiad mogl spalac w piecu rowniez jakies odpadki "gospodarcze" a nie tylko drewno :?

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » pt lut 03, 2006 10:42 pm

Poprzednik ma napewno racje bo jezeli palil w piecu np. resztki foli lub gumy to napewno by im zaszkodzilo. A jezeli pali drewnem , weglem lub tym podobnym to napewno nie . Najlepiej spytaj sie Sasiada czym pali w piecu i po strachu. :?: :!: :D

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » sob lut 04, 2006 6:38 pm

Dzisiaj rozmawialem z sasiadem i powiedzial ze glownie pali tak jak kazdy wedlem i drzewem ale tez pali czasem smieci z domu ktore sa w foliowych workach.

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » ndz lut 05, 2006 9:08 pm

No to jezeli pali smieci to nie powinienes im pozwolic jesc tego . Proponowalbym pogadac jeszcze z sasiadem i wziac od niego popiol tylko wtedy gdy pali weglem i drewnem i wysypac go kolo swojego golebnika . Tak zeby do niego po popiol nie lataly bo beda mialy dobry blizej. :!: :D :shock:

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » ndz lut 05, 2006 9:37 pm

Problem na razie rozwiazalem w ten sposob ze jak sa wypuszczane to albo ja albo moj tate je pilnujemu i jak tam ida to odrazu sa ploszone. Z drugiej strony ja mam piec na ekogroszek i chodzi on przez caly rok moze popiol z niego podawalbym czesciawo pawika skoro jest nieszkodliwy. Musze jeszcze to przemyslec moze przetestuje go na jednej jednym golebniku i jak nic im ni bedzie to bede podawal go wszystkim.

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » pn lut 06, 2006 1:05 pm

Sprobuj pewnie im nie zaszkodzi. :?: :D

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » pt lut 10, 2006 7:53 pm

Moje cala zeszla zime dostawaly popiul zamiast zwirku i nic im nie bylo. Wydawalo mi sie nawet ze im bardzo smakuje. Mysle ze mozna dawac golebiom popiul o ile wie sie z czego jest on zrobiony (spalony polietylen moze nie byc najzdrowszy).

Awatar użytkownika
Norbi.hodowca karierow.
Kontakt:

Post autor: Norbi.hodowca karierow. » pn sty 15, 2007 6:33 pm

Witam. ja dla moich golebi daje popiol i grit, golebie jedza je w takiej samej ilosci i nic im nie jest. Popiol przygotowuje w ten sposob ze spalam niewielka ilosc drewna np.swierkowe w grilu i podaje go golebiom. Jedza taki popiol od dawna i nic im nie jest, mozesz zrobic tak jak ja to sie przekonasz. Pozdrawiam. Norbi

remik
Kontakt:

Post autor: remik » wt sty 16, 2007 10:46 am

witam
Ale masz problem twoje golebie jedza popiol juz kilka miesiecy i nic im nie jest a ty sie zastanawiasz czy im to szkodzi jak by szkodzilo to dawno juz bys tych golebi nie mial

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Post autor: Sebastian » wt sty 16, 2007 4:28 pm

Taki popiol nie zaszkodzi. Zaszkodzic moze popiol, ktory powstal ze spalania, np. smieci i foli!

Awatar użytkownika
Moltan
Kontakt:

Post autor: Moltan » pn mar 19, 2007 8:59 am

Golebie sie karmi zbozem a nie popiolem :D :shock: :lol:

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » pn mar 19, 2007 10:32 am

Panowie popiol ten ktory ja podaje a mianowicie z eko groszku nie szkodzi golebia. Wola go nawet od gritow. Obecnie podaje go wszystkim golebiom. Mysle ze inaczej sprawa ma sie z popiolem z normalnych piecow gdzie spala sie roznego rodzaju smieci. Chociaz moje golebie tak jak pisalem wczesniej jadly taki i nic im nie bylo.

ODPOWIEDZ