Przyczyny latania Golebi w pola

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Przyczyny latania Golebi w pola

Post autor: @Robert » pn sie 06, 2007 8:02 am

Koledzy dzis poruszam ten temat poniewaz niektozy moga sie zastanawiac jakie to przyczyny. Dla Hodowcow Pocztowych w Lotach to zle, dla Wysokolotnych jeszcze gozej. Moim zdaniem Golebie lataja na pola ze wzgledu na zdobycie wiekszej dawki pokarmu, witamin. Prosze o ciagniecie tematu dalej. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » pn sie 06, 2007 10:19 am

mnie sie zdaje, ze lataja po mineraly, bo na przeroznych opakowaniach mineralow mozna przeczytac, ze podawanie tego zapobiega wylotom na pola...
gdy medrzec pokazuje ksiezyc, idiota widzi palec

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn sie 06, 2007 3:48 pm

To zalezy od rygoru w jakim sie trzyma golebie.Golebie po oblocie ,bujaniu zarowno pocztowe czy ozdobne powinny byc zamykane z powrotem .Z latajacego swobodnie ptaka nigdy nie bedzie dobry lotnik czy ptak wysokolotny.Pocztowy wracajac z lotu nie bedzie zainteresowany wejsciem do golebnika a tym zeby pozerowac na polu. Ptaki bujane tez sie zdziaduja jak to my mowimy .Podstawa tez to zapewnic ptakom mineralia ktore z checia pobieraja np. mieszanke mineralno-ziolowa dla drobiu MMD
Szukaj a znajdziesz

Maniek
Kontakt:

Post autor: Maniek » pn sie 06, 2007 8:50 pm

Tam gdzie mialem kiedys golebie u ciotki na wsi to golebie lataly na pola i potrafily tam byc nawet godzine czasu. Pocztowe lataly od zawsze ale kiedy zaczelismy hodowle rasowych to i one zaczely latac razem z pocztowymi. No i dzieki temu od czasu do czasu brakowalo jakiegos golebia - pewnie dzieki jastrzebiom :? A co do powodow to tak jak przedmowcy pisali, golebie lataja bo na polach maja wszystko co im potrzeba do prawidlowego rozwoju .

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pn sie 06, 2007 10:16 pm

Szkoda ze sie tam w tych polach jeszcze same nie szczepia i nie pobieraja profilaktyki i juz nie w ogole nie trzeba dawac i jesc same sobie cos znajda jak czytam takie wypowiedzi mojego poprzednika to rece mi opadaja Pozdr Pawel Z.

Maniek
Kontakt:

Post autor: Maniek » wt sie 07, 2007 10:45 am

Nie wszyscy hodowcy i pseudo hodowcy stwarzaja golebiom warunki do prawidlowego rozwijania sie wiec nie opowiadaj mi ze przykladowy rolnik daje golebiom witaminy i mineraly + do tego szczepi swoje golebie :idea: dlatego golebie ktore nie maja takich doskonalych warunkow lataja na pola zeby zaspokoic swoje potreby zywieniowe. Ty jak jestes glodny to tez idziesz do sklepu po jedzenie. tak samo jest z golebiami, jak nie maja wszystkiego pod nosem to musza sobie same to znalesc. Kiedys nie bylo szczepionek i witamin i co tez bys trzymal golebie w wolierze i pasl bys je przenica :?: ja podalem tylko przyklad z zycia wziety wiec nie wiem czemu sie czepiasz :?:

Kamilo
Kontakt:

Re: Przyczyny latania Golebi w pola

Post autor: Kamilo » sob lut 27, 2010 6:43 pm

Witam wszystkich. Mam pytanie czy rasowe gołębie ozdobne są zdolne do latania na pola i tam przebywania jeśli tak to czy wszystkie rasy to potrafią?

placek
Kontakt:

Post autor: placek » sob lut 27, 2010 7:06 pm

Witam, jak się nauczą, znarowią to każde mogą latać.

Awatar użytkownika
radrobek
Kontakt:

Post autor: radrobek » ndz lut 28, 2010 7:32 pm

Witam w pełni zgadzam sie z kolegą Maniek podał ciekawy i praktyczny przyklad napewno jest praktykiem i na tym sie opierał.Moja teoria podobna jest do jego..Musisz kolego poczytac i wiedz ze wyloty na pola kedyś były liczone za atut.Literatura daje tego przyklady.Tak..więc..powiem tyle iz cechy utrwalanej przez lata nie da sie wykorzenic z dnia na dzien,moge zaryzykować stwierdzenie ze to cecha indywidualna gołębia...oczywiscie mówie tu o pocztowych..i im pochodnych..nie o pawikach..itp.Poprostu..jesli ma mozliwosc zawsze skorzysta z żeru na polu..i teraz jednen podejmuje wezwanie ..i leci...a drugi.. ma to gdzies..Próbowałem zmusic golebie go latania w pole i nie podawalem prawie karmy..po tydodniu 70%..latalo zerowac...reszta chyba by zdechla na dachu..albo zaczely wdziobywac chleb z psiej miski..Po podaniu karmy tylko 30% czyli stali bywalcy...krzystalo z pola.Zaobserwowalem tez..ze dorosle latajace w pole ciagna tez swoje mlode..które lataja chetniej niz obce golebie..

Szakal
Kontakt:

Post autor: Szakal » ndz lut 28, 2010 9:34 pm

Nie raz gołębie od bardzo dobrych hodowców pocztowych, idą w pole. Według mnie nie jest to zawsze spowodowane brakiem czegokolwiek, taka jest po prostu wędrowna natura gołębia. Pocztowe młode czasem się tracą, a przynajmniej tak to wygląda a bywa i tak że ptakowi gołębnik nie odpowiada i szukają innego bardziej sprzyjającego miejsca. Do końca nie wiadomo dlaczego tracą się gołębie wysoko lotne.Może idą zbyt wysoko?może drapieżnik, ciśnienie :?: a Może po prostu odzywa się w nich natura przodków i lecą gdzieś, sami nie wiemy gdzie.

ODPOWIEDZ