od jakich ras zaczynac

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

od jakich ras zaczynac

Post autor: Lukezi » ndz gru 31, 2006 10:20 pm

jestem mlodym nie wprawionym hodowca . pragne sie dowiedziec od jakich ras najlepiej zaczac hodowle. siemka lukezi

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn sty 01, 2007 9:47 am

Od najtaĂąszych wtedy najmniej rozczarowaĂą
Szukaj a znajdziesz

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pn sty 01, 2007 6:36 pm

zgadzam sie z kolego zbiterem :D

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » pn sty 01, 2007 6:53 pm

Ja zaczynalem od 4 szutk .. Byly to 2 ciemne samce i 2 bociany samice :) Golebie te dostalem i na nich sie uczylem a z czasem dostawalem , dokupywalem nowe golebie :))

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pn sty 01, 2007 8:26 pm

Najpierw to kup sobie ksiazke o golebiach i troche poc zytai zeby na poczatek miec jakies wiadomosci

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » śr sty 03, 2007 1:47 pm

dzieks

Awatar użytkownika
wojtek_pi
Kontakt:

Post autor: wojtek_pi » śr sty 03, 2007 5:01 pm

Dlaczego wszyscy panowie doradzacie zaby zaczac od najtaĂąszych? przeciez to z gory ni ema sensu.
Wojciech Piotrowski

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » śr sty 03, 2007 8:48 pm

A TY Wojtek od jakich zaczynales. :?:

Awatar użytkownika
wojtek_pi
Kontakt:

Post autor: wojtek_pi » czw sty 04, 2007 3:45 pm

od Giant Homerow:)
Wojciech Piotrowski

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » czw sty 04, 2007 3:53 pm

No wiesz nie o to sie pytalem . Od jakiej jakosci i ceny ptakow zaczynales swoja przygode z golabkami i z jakim wynikiem. :?:

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » czw sty 04, 2007 7:34 pm

Popieram Wojtka ...jak spasc to z dobrego konia...:)
Radze zaczac od ptakow dobrej jakosci...ale od latwej rasy w hodowli.Spokojnych i nieplochliwych...dobrze karmiacych mlode.
Dlaczego ? Z prostego powodu.One sie rozmnoza. Mlode po ladnej parze ,zamienisz lub sprzedaz, a po slabej nikt na nie nie zwroci uwagi...tylko sie zniechecisz do dalszej hodowli...
Oczywiscie musi to byc poprzedzone odpowiednim przygotowaniem..
Wystarczy przejzec forum i kilka stronek o golebiach..i miec zaprzyjaÂźnionego hodowce...:)...Powodzenia

Awatar użytkownika
wojtek_pi
Kontakt:

Post autor: wojtek_pi » pt sty 05, 2007 5:01 pm

Zaczolem od golebi za 150 zl sztuka, od jednej pary uzyskalem 8 mlodych ktore sprzedalem po 100 zl nastepnego roku.:) potem stopniowo dokupowalem, a narazie jeszcz enie zakoĂączylem tworzenai stada, w tym roku bilans strat wynosi -1400 zl czyli tyle doplacilem do kwoty jaka uzyskalem ze sprzedazy swoich ptakow.,

P.S w 3 roku hodowli bralem udzial w 6 wystawach ze swoimi ptakami (mlodymi tegorocznnymi) i wszedzie wygrywalem:) nie zamierzam sie tu chwalic tylko odpowaidam na pytanie!!!
Wojciech Piotrowski

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » pt sty 05, 2007 5:41 pm

No to pogratulowac. :!: :!: :!: A tak na marginesie to trzeba dobrych kilka lat hodowac golabki zeby nie dokladac do hodowli. :!: :shock: :D

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » pt sty 05, 2007 5:54 pm

Ja uwazam ze dobrze jest zaczac od zwyklych pocztowych i to wcale nie jakichs wybitnych lotnikow.
Przez pierwsze 2 lata zobaczysz czy to jest cos dla ciebie, odchowasz sobie sporo mamek, zdobedziesz troche wiedzy i uzbierasz kase na zakup bardzo dobrych golebi rasowych ktore cie beda interesowaly.
Poczytaj o rasach jakie chcialbys hodowac - jakie sprawiaja problemy- i zacznij profesjonalna hodowle z jedna lub dwiema rasami.

Awatar użytkownika
wojtek_pi
Kontakt:

Post autor: wojtek_pi » pt sty 05, 2007 7:11 pm

Dziekuje Panie Janie 8)
Wojciech Piotrowski

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Post autor: Sebastian » pt sty 05, 2007 8:28 pm

Ja uwazam, ze najlepiej zaczac od golebi sredniej jakosci. Golebnik pelna improwizorka, gdyz nie wiemy jeszcze jakie rasy bedziemy chodowac, chyba, ze ktos zaczynajac chodowle z gory wie jakie rasy bedzie chodowal, ale to zreguly sie zmienia. A mlodziki sredniej klasy stopniowo bez problemu zamienimy na golebie wyzszych szczebli. Jak zaczynajac to nie wiem czy za moje wszystkie golebie zaplacilem 150zl i na pewno jako poczatkujacy nie ywdalbym tyle na jedna pare. Dla mnie golebie sredniej jakosci, w zaleznosci od rasy i od sprzedajacego, ksztaltuja sie w przedziale cenowym 20-40 zl za pare.

Awatar użytkownika
wojtek_pi
Kontakt:

Post autor: wojtek_pi » sob sty 06, 2007 11:05 am

jesli dla ciebei golebie sredniej jakosci to 40 zl za pare to co dla ciebie to golebie dyskwalifikowane do dalszej hodowli?
Wojciech Piotrowski

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » sob sty 06, 2007 4:16 pm

Panowie :!: Wszystko zalezy od portfela delikwenta. Dla jednego 50 zl.to bariera nie do przebycia za golabka a dla drugiego 200 to cena wyjsciowa.Ja osobiscie zaczynalem swoja przygode z golabkami od wylapywania poluchow i zamianie ich na jakas pare ktora mi sie podobala.Bylo to w koĂącu lat 70 tych. :!: :D

Awatar użytkownika
d@vid
Kontakt:

Post autor: d@vid » sob sty 06, 2007 4:57 pm

Witam Panow! Sadze ze zaczynac hodowle nalezy zaczac od przemyslen i zamiarow. Lepszej klasy golab powinien znalezc sie w rekach doswiadczonych hodowcow, ktorzy sa odpowiedzialni i znaja sie na hodowli. Ja osobiscie zaczynalem na mieszanej krymce bialostockiej. Nie byl to golab wysokiej jakosci (bo przeciez mieszanka), ale dla mnie byl wielka wartoscia:) Radze zaczac hodowle od golebi pocztowych, ale nie od champion-ow. Sa latwe w nabyciu i w hodolwi, dobrze karmia mlode. Dopiero poznajac walory hodowli mozna nabywac coraz to lepsze golebie :wink:

Banan
Kontakt:

Post autor: Banan » ndz sty 07, 2007 10:53 am

Ja zaczynalem hodowle golebi sredniej klasy (garlacze:siodlate,gornoslaskie i stawaki ).Cena golebi sredniej klasy zalezy od wielu czynnikow:rasa,hodowca,trudnosc ich wyhodowania itd.
Ja za moje golebie placilem dosc tanio 20-50 zl\sztuka to byly ceny dosc znizone,poprostu hodowca byl uczciwy.Najlepiej golebie kupyc u znanego przez siebie hodowcy a nie na gieldach.Na gieldach czesto ceny sa niskie ale duzo golebi to okazy chore lub o niskiej wartosci hodowlanej.Przyzakupie golebi nalezy zapoznac sie z ich wymaganiami np. jak karmia mlode,czy potrzenba mamek do odchowu mlodych,jakie maja wymagania zywieniowe.

Awatar użytkownika
d@vid
Kontakt:

Post autor: d@vid » ndz sty 07, 2007 11:19 am

Zgodze sie i popieram ten poglad, ze lepiej jest kupowac golebie u znanych nam hodowcow. Gielda nie jest dobrym miejscem na kupno. Mozemy nabyc golebie za okazyjna cene, ale nie zawsze sa to golebie odrobaczane, prawidlowo zywione i zdrowe. Nie wiemy nawet w jakich warunkach zyly. Kupujac takie golebie nie mamy zadnej pewnosci na wiarygodnosc ich pochodzenia:x

-------------------------------------------------------------------------------------

Prosze o komentarze na ten temat :lol:

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pn sty 08, 2007 10:31 am

panowie a na jakie szczegoly zwracac uwage przy zakupie golebi bo slyszalem ze duza wage przywiazuje sie do pior itd.

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » pn sty 08, 2007 9:48 pm

a ja mysle ze ty swoja hodowle musisz zaczac od zastanowienia sie jaka rase chcesz hodowac lotne ozdobne, czy opasowe ,wysokolotne bo to jest bardzo wazne jakie masz upodobania. :D natomiast co do reszty to zgadzam sie z przedmowcami jezeli masz na tyle pieniedzy aby kupic dobre ptaki to tak zrob :) Tylko skoro jestes mlodym i nie znasz sie na golabkach to mozesz zaplacic duzo za mierne ptaszki :cry:

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Post autor: Bajbus » wt sty 09, 2007 4:17 pm

ja uwazam ze najlepiej zaczac od slabych golebi (troche lepsze niz slabsze o gorsze niz srednie ;) ) dlatego ze golebie moga ucierpiec na tym. jezeli sie nie znasz to zrobisz krzywde ptakom. Mozesz z utalentowanych golebi zrobic kalekie "nic" tak jak kolega Kamil najpierw prosil o jakies golebie a potem sie rozmyslil i zlikwidowal "hodowle golebi" ja zaczynalem od golebi podarowanych przez kumpli jakies pocztowe i mieszance. Potem czytalem forum i kilka stron i sie coraz wiecej dowiadywalem zrezygnowalem z rasy kinga i pocztowych i hoduje mewki budapeszty itp. Wiec nie jest dobrze zaczynac hodowle od bardzo dobrej klasy golebi jest to tylko moje skromne zdanie ;))
pozdrawiam

gromulskip
Kontakt:

Post autor: gromulskip » wt kwie 10, 2007 10:25 am

Witam
Ja zaczynalem 3 lata temu od pawikow i rostowskich jednobarwnych ,a teraz z 10 par pawikow zostaly mi tylko dwie i sa traktowane jako mamki. Rostowskich co prawda troche mi przybylo ale z tego co widze to moja przyszlosc hodowlana bedzie oparta na duzych golebiach. W tym momecie sa 4 pary garlaczy a bedzie ich na pewno wiecej poza tym to jeszcze mam golebie z Lahor-2 pary ,a juz mysle o rysiach luskowanych i olbrzymach wegierskich i pod tym kontem bede budowal nowy golebnik z woliera. dlatego proponowalbym na poczatku hodowli skoncentrowac sie na jakis opiekuĂączych golebiach ktore wrazie czego zostana jako mamki a pomysl nad dalsza hodowla zostawic do rozpatrzenia na jakies 2 lata i dopiero wtedy, po zdobyciu jakiegos doswiadczenia , zdecydowac co dalej
Pozdrawiam Pawel

ODPOWIEDZ