Strona 1 z 1

Długość okresu od zapłodnienia do zniesienia jajka

: sob mar 09, 2013 10:27 pm
autor: nettron
Kiedyś czytałem w jakiejś książce ale juz zapomniałem w jakiej i nie wiem jak to odnaleźć, otóż z braku par miałem przez zimę sparowanego rollera z samicą zamojską, caly czas się parzyli. Potem dokupiłem samca zamojskiego i zamknąłem z tą parzoną przez rollera samicą. Po dwoch tygodniach przebywania z nowym samcem zniosła jajka i już są wysiadywane. Jakie jest prawdopodobieństwo że wyjdzie mieszaniec. Czy okres dwóch tygodni daje gwarancję że samica pozbyła się starego nasienia?

Re: Długość okresu parzenia się pary

: sob mar 09, 2013 10:58 pm
autor: Falkos17
Czy okres dwóch
tygodni daje gwarancję że samica
pozbyła się starego nasienia?

Tak

Re: Długość okresu od zapłodnienia do zniesienia jajka

: czw mar 14, 2013 9:40 am
autor: Marcin128
Podzielę się taką ciekawostką.Rozmawiałem kiedyś ze znajomym i powiedział mi że aby jaja były zapłodnione to samica nie może się nanieść wcześniej niż pięć dni od pierwszych kopulacji z samcem.Miałem zamknięte dwie stare samice w oddzielnej klatce około miesiąca.Często mam więcej samic i jak jedna znosi jaja to podkładam je pod mamki i paruję następną.Złapałem jedną z tych dwóch samic i okazało się że jest z jajkiem na następny dzień do zniesienia.Stwierdziłem że jak już jest z jajkiem to wpuściłem samca,podpisałem jajka i okazało się że jajo nr 2 było zalężone.Też wydawało mi się to dziwne.

Re: Długość okresu od zapłodnienia do zniesienia jajka

: ndz mar 17, 2013 11:03 am
autor: nettron
Heh dobrze wiedziec.

Re: Długość okresu od zapłodnienia do zniesienia jajka

: pt mar 22, 2013 10:53 pm
autor: lewap125
Marcin128 pisze:Podzielę się taką ciekawostką.Rozmawiałem kiedyś ze znajomym i powiedział mi że aby jaja były zapłodnione to samica nie może się nanieść wcześniej niż pięć dni od pierwszych kopulacji z samcem.Miałem zamknięte dwie stare samice w oddzielnej klatce około miesiąca.Często mam więcej samic i jak jedna znosi jaja to podkładam je pod mamki i paruję następną.Złapałem jedną z tych dwóch samic i okazało się że jest z jajkiem na następny dzień do zniesienia.Stwierdziłem że jak już jest z jajkiem to wpuściłem samca,podpisałem jajka i okazało się że jajo nr 2 było zalężone.Też wydawało mi się to dziwne.
Jeśli dochodzi do kopulacji dwóch samic to jajka NIGDY nie będą zalężone :!:
Sperma samca potrafi pozostawać aktywna do czternastu dni od chwili wydzielenia, lecz największe prawdopodobieństwo efektywnego zapłodnienia występuje w przypadku, kiedy nastąpi na dwa dni przed zniesieniem jajka, dlatego drugie jajko mogło być zapłodnione, ale tylko pod warunkiem że samica kopulowała z samcem, a sperma zdążyła dotrzeć do jajowodu.
Fertilizacja / zapłodnienie - musi nastąpić na około 44 godziny przed zniesieniem jajka.

Re: Długość okresu od zapłodnienia do zniesienia jajka

: sob mar 23, 2013 8:03 am
autor: turkot1989
Ze swoich doświadczeń parowania na koguta wiem ze najlepiej jak samiec raz na trzy dni zapłodni samice. Parzyłem dwie samice razem i każda z nich musiała być przyparowana minimum co trzy dni nie dłużej bo będą czyste jajka oczywiście mówię o srebniakach bo na takich działałem.