Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 3:31 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

"Ocena na kartach Federacyjnych w Polcse"

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:

No dobrze, narzucił Pan temat i co dalej, prosimy o jakieś rozwinięcie wątku. Na razie z tego postu nie wynika, co miał Pan na myśli.

Tytuł:

Żuciłem temat ,i mam nadzieję, że wspólnie będziemy go rozwijać. Ale jak napisałem w innym poście muszą odbyć się nowe wybory, a z tym postępem nowe regulaminy, między innymi regulaminy wystaw. Od kilku lat jesteśmy w Uni Europejskiej, mamy swobodę przemieszczania się po całej Europie, i większość hodowców z którymi rozmawiałem, stwierdzili że jest to karta więcej zrozumiała dla hodowcy, czytelniejsza, można z niej więcej się dowiedzieć, no i oczywiście co jest najważniejsze tu sędzia się nie może pomylić? Nie wiem czy, ktokolwiek z kolegów sędziów z polski był obecny przy teoretycznych egzaminach, obojętnie w jakim kraju;(jeżeli tak to proszę opisać), podzielimy się razem uwagami. Ale wracam do meritum tematu, która nas interesuje; Dlaczego w Polsce jeszcze nie wprowadzono tego systemu, kogo i czego się boimy, jak mamy iść z postępem. Ja rozumiem że regulamin opracowany przez KS jest obowiązkowy, ale na wystawy krajowe, a jeżeli chodzi o wystawy związkowe lub klubowe to uważam, że może być inny regulamin, Ale może ktoś zadać pytanie, chyba największą przeszkodą jest brak sędziów do oceny w tym systemie, Otóż nie mówmy, że takich sędziów my nie mamy ,przecież jest szczęśliwa trzynastka? to jakie są opory żeby tych sędziów zaprosić i niech oceniają? A co wy na to?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Tak wygląda karta Federacji Europejskiej, skoro Zarząd planuje zorganizować w Polsce Wystawę Europaschau to nasi sędziowie i hodowcy powinni się do niej przyzwyczaić. Może na Wystawę Krajową, gdzie sędziują najlepsi sędziowie wprowadzić nowe karty, a na wystawach lokalnych mogą jakiś czas jeszcze funkcjonować stare karty. Może znawca języka niemieckiego przetłumaczy uwagi sędziego i objaśni wpisy na tej karcie.

Załączniki:
karata2.jpg
karata2.jpg [ 145.47 KiB | Przeglądany 4060 razy ]

Jbogacz
Bardzo trudne jest odczytanie tekstu ,który jest wpisany na kartach ocen .spróbuję wyjaśnić o co tu chodzi ,i jak to jest oceniane.
Karta z lewej strony, u samej góry ,nazwa wystawy ,poniżej podana rasa(Berliński krutkodzioby izabel), poniżej od lewej strony płeć dalej nr obrączki.
Dalej wchodzimy w rubryki opisowe, i tak; pierwsza-zalety, druga- życzenie, i trzecie błędy,
Po niżej –punktacja ,symbol nagrody;
V-champion 97-100 punktów
Hv – doskonały 96 -//-
Sg - bardzo dobry 95-93 -//-
G – dobry 92-90 -//-
B dostateczny 90 -//-
Dodatkowe symbole, które nie zawsze są na kartach, ale te symbole obowiązują do wpisu;
u- brak cech rasowości
o.B –brak obrączki, lub nie prawidłowa; u.M- brak cech rasowości
n.a - brak standardu
f.KL – nie prawidłowo podana płeć
leer – pusta klatka-brak eksponatu
flige- piurojady , choroba ,lub gołąb brudny
od –u- do flige takie symbole mogą być wpisane, ale bez punktacji.
LVE47-jest to wpis nagrody rzeczowej lub pieniężnej, mogą to być rożne nagrody, ale również, sędzia morze przyznawać za kolory ,wiek, i płeć, to wszystko zależy od sponsorów, lub organizatorów ile nagród mają do dyspozycji.
Moja uwaga co do karty z lewej strony;
Od razu rzuca się w oczy, nie prawidłowe podsumowanie oceny,(chyba Pan Jerzy to celowo pokazał, no i bardzo słusznie), aby forumowani mieli jakieś rozeznanie, a mianowicie;
W rubryce trzeciej jest wpisany błąd, sędzia popełnił błąd, dokonując wpis w trzeciej rubryce, nie morze otrzymać ocenę 96 hv i to z nagrodą.!!! Po mocnym wpatrzeniu się w pieczątkę sędziego wnioskuję ,że to był sędzia z Węgier lub Słowacji Przy takim opisie ja bym mu przyznał 91 punktów a to dlatego ,ze miał jedna pochwałę. Przy kartach z prawej strony nie widzę jakichkolwiek nieprawidłowości, karta jest prawidłowo opisana łącznie z nagrodą.
Dla ciekawostki;-maksymalna ilość ocenianych gołębi to 80 szt, czas oceny jednej sztuki 8 min.
O ile nie dopatrzyłem czegoś to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam

Pszepraszam,przeskoczyło mi u.M,powinno być nad o.B, natomiast"u" nie istnieje.

Awatar użytkownika

Witam
Powiększyłem zdjęcie karty aby była bardziej czytelna. Po kliknięciu na kartę otworzy się powiększona w nowym oknie. Małe sprostowanie dotyczące kary z lewej strony: karta dotyczy gołębia rasy garłacz brneński, a w rubryce błędy prawdopodobnie sędzia wpisał datę przeprowadzonej oceny (Lipski 7.12.06).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.