Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 2:56 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Kol; quatro, a jednak wykładasz na uniwerku?jesteś świetnym pedagogiem,a może kol;wykładasz płytki PCV?

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:

jogi pisze:
Kol; quatro, a jednak wykładasz na uniwerku?jesteś świetnym pedagogiem,a może kol;wykładasz płytki PCV?

no tak, bo czego innego można było się po tobie spodziewać, sam już nie wiem czy te Twoje posty pisze sędzia czy jego dziecko (pszeczkolak)

Tytuł:

Ja jednak pozwolę sobie nie zgodzić się z Panami, co do rezygnacji z hodowli gołębi ozdobnych, jak również z samych wystaw. Bo tak jak w wielu innych tematach mamy różne zdania, tak w tym WSZYSCY jesteśmy zgodni co do wyeliminowania ,nieetycznych i rażących zachowań niektórych sędziów. A to daje nam siłę i możliwości do zmiany tego stanu rzeczy, chociażby poprzez takie narzędzia, które dają nam podejmowanie odpowiednich uchwał w naszych Związkach, a później poprzez swoich delegatów na zebraniach Zarządu Głównego. Teraz gdy właśnie w tym roku doszło do tak wielu karygodnych poczynań tych którzy zostali przez nas wybrani, a to znaczy że mogą być również przez nas odwołani, nie wolno rezygnować, tylko kuć przysłowiowe żelazo póki gorące. Dlatego gorąco Apeluje do wszystkich członków aby na zebraniach, które właśnie będą się zaczynać, aby podsumować rok hodowlany i właśnie ten wystawowy, by zgłaszać odpowiednie uchwały nie patrzac na szczekanie skompromitowanych sędziów i organizatorów. A na rezygnacje z naszego pięknego hobby oraz przyjemności zwycięstwa na wystawie (tego prawdziwego bez kumoterstwa, bo tylko takie przynosi prawdziwą radość) zawsze będzie czas, bo jest jeszcze bardzo dużo SĘDZIÓW honorowych i uczciwych, którzy sami są zainteresowani wyczyszczeniem swego środowiska. Nie pisze bloga to tutaj sobie popisałem :wink: Pozdrawiam

Tytuł:

To dla mnie pewne zaskoczenie, jednak w tym przypadku całkowicie zgadzam się z kol. Ekologiem, chociaż wiele z jego poglądów uważam za kontrowersyjne i w wielu sprawach mój osąd jest zupełnie odmienny, tym razem muszę Panu przyznać rację. Nie będzie to jednak sprawa prosta, związkowy "beton" jest mimo wszystko bardzo twardy i trzyma się mocno a ataki pojedynczych hodowców mogą go wbrew intencjom jeszcze wzmocnić, to musiałby być zdecydowany atak i to we wszystkich strukturach związku, by można było cokolwiek zmienić.

Tytuł:
Awatar użytkownika

DISPAR w pocztowych tez nie jest do konca uczciwie ci bogatsi maja tipsy i sa wielcy a ci co nie stac ich maja :?: wiec kto jest szybszy

Tytuł:

Witam. Opowiem Wam taką historię. Należałem kiedyś do PZHGP. Początki były trudne ale widok powracających gołębi z lotu nakręcał mnie dodatnio.Mijają trzy lata .Jest rok 1998, pierwszy lot młodych, niedziela , gołębie wypuszczone,52 moje, czekam. Naraz 9,59 jest pierwszy :) euforia, biegnę do gołębnika z zegarem, gumka-zegar, następne dwa , gumka-zegar , następne gumka-zegar chłodnica się grzeje :oops: zegar też w końcu myślę chyba za krótką taśmę dałem, kończę bicie. Dwudziesty pierwszy gołąb 10,17. Po południu otwarcie zegara, przyjeżdżam, widzę miny niektórych inne niż zawsze.Godzina otwarcia, pyk, otwierają, najpierw oczywiście BOSOM. W końcu moja kolejka, minuta , dwie , trzy, naraz wypowiedzi:ale nabił, ale nabił itp,a naraz bos siedzący w związku od lat: ku..a kto mu przyjmował.......jedni mają pełne zegary!!!! a inni nic!!! Ja zaczynam się czuc jak przysłowiowa bura suka :shock: spoglądam na kolegę, gadamy, a on mnie informuje że jak ja skończyłem konstantowac to jegomośc bos dopiero wbił swojego pierwszego (na dodatek miał kilometraż o dwa km krótszy)Dalsze losy w związku różne, przemyślenia też. Rok 2000 , zdobyłem za młode wicemistrzostwo sekcji , ptaki sprzedałem, zostawiłem sobie tylko te sentymentalne które w szczególny sposób mnie zafascynowały a za zgromadzoną kasę kupiłem sobie OZDOBNE. Włosy mniej zaczęły mi siwiec, mam w końcu wolne łikendy a latem mogę gdzieś wyjechac. Do PZHGP należałem 5 lat , ozdobniaki trzymam dziewiąty rok i wiem że z nimi nie muszę się zapisywac do związku aby iśc dalej do przodu ( chodzi mi tu o udoskonalanie) choc rodzi mi się w głowie taki pomysł aby się zapisac i jeśli ktoś bi mi odsprzedał parę obrączek związkowych bo na ten sezon mam zwykłe targowiskowe to do końca czerwca mógłbym sie wpisac , a na wystawie już młodych mógłbym sprubowac tego przysłowiowego miodu :D Co chciałem wyrazic przez tą wypowiedź: wypisałem się z PZHGP, czyli schowałem głowę w piasek, jestem amatorem ozdobnych a nawet chciałbym spróbowac coś więcej (złośliwi powiedzą , nie wiesz co cię czeka :( ) ale litości ja już na hodowlę termitów nie mam czasu :D . Pozdrawiam i przepraszam jeśli trochę zboczyłem z tematu.
Ps. Kolego Dispar rób to co cię kręci.

Tytuł:

Kolego jogi - czy możesz mi wytłumaczyć o co Ci chodzi w tych Twoich postach? Jak na razie zrozumiałem tylko ten w którym podajesz propozycję wystawy z oceną opisową. Cała reszta jest jakaś zagmatwana , nie mająca treści merytorycznej. Skorumpowanie mylisz ze skompromitowaniem, wykładanie płytek PCV z układaniem płytek PCV itd. Czy możesz tu na forum się jasno określic w sprawie sędziowania własnych gołębi przez sędziów?? Bardzo chciałbym poznać Twoje zdanie na ten temat jako sędziego :!: .
Kolegów prosze również o podanie linku do regulaminu Komisji Etyki Sędziowskiej bo nigdzie nie mogę tego znależć a kolega jogi tak mi już namieszał, że sam nie wiem jakie zadania taka komisja ma do spełnienia.

Tytuł:

Kol;Dispar-ja wiem że, jest różnica między słowami”skorumpowanie ,a skompromitowanie:”Czytając posty niektórych kolegów można wywnioskować ,że sędziowie wszyscy są skompromitowani, a w innym skorumpowani,ja nadal się z tym nie zgadzam, i chciałbym, żeby kol; nie używali słów wszyscy sędziowie? Na tym ten temat kończę .
Kol;Dispar,na pewno jestem jako sędzia przeciwnikiem oceniania swoich gołębi. Czy tutaj bym winił tylko sędziów,to stawiam znak zapytania, dlaczego? Może zacznijmy od pierwszej sprawy.;tylko i wyłącznie powinien odpowiadać organizator, to on ma całą dokumentację i wie czy sędzia na tej wystawie ,wystawia swoje ptaki,zapraszając go na ocenę powinien dać mu inną rasę,bo sędzia nie losuje swoich ras do oceny,jak to napisał jeden z kolegów,sędziemu organizatorzy już prędzej powinni przygotować rasy do oceny zgodnie z jego uprawnieniami,oraz z wpisem do katalogu przy jakiej rasie sędzia oceniał.Takie katalogi powinny być na każdej wystawie,organizowanej w Polsce. A jak to jest to sami wiemy,?
Następnie;zawsze powinien być wybrany na każdej wystawie przewodniczący składu sędziowskiego,powinna być to osoba z doświadczeniem sędziowskim ze znajomością w większości ras, poto;aby w razie jakiejś konieczności pomóc innemu sędziemu w rozwiązaniu problemu,ale również może każdy sędzia korzystać z książki standarcyjnej,-to jest dozwolone.O ile jest to wystawa prestiżowa ,lub krajowa na pewno powinien odwiedzić wystawę ,zawsze w sobotę,–obserwator przysłany z ramienia z KS. Na pewno ta osoba ma druk protokółu obserwatora,i można mu zgłaszać swoje uwagi. Jeżeli nadal mówimy czy sędzia może oceniać swoje ptaki,w wypadku przeoczenia organizacyjnego, na pewno nie,?! sędzia powinien zgłosić to do przewodniczącego aby go wykluczył z oceny tej rasy. Kluby na zachodzie mają swoje prawa, ponieważ kilkakrotnie miałem przyjemność oceniać gołębie,w moim klubie ,gdzie przynależę w Niemczech, muszę rozczarować kolegów, nie mogę wystawiać tej rasy, którą mam oceniać. a co najciekawsze niema tam komisji?
Nawet wtedy gdy jest w jednej rasie 3500 szt, na pewno zadacie koledzy pytanie jak oni sobie radzą z taką ilością , zapewniam nic trudnego,to nie polska,że do 120 srebrniaków musi być powołana komisja 3 lub 5 osób.Ale uciekam od tematu? Przyznaję się ,że kilka lat temu dwukrotnie oceniałem swoje gołębie, zapewniam, że nie była to wystawa o zasięgu krajowym.Do tego przyczyniła się sprawa losowa, obie wystawy miały podobną sytuację.
Wystawa około 650 gołębi,zaproszonych 7 sędziów, powinno spokojnie dać sobie radę z oceną,a ponieważ był to mrożny grudzień, to jeszcze na dodatek tak dosypał śnieg, że czterech sędziów nie było w stanie dojechać ,wyobrażcie sobie rozpacz organizatorów, dwaj koledzy sędziowie zrobili swoje i pojechali, nawet nie wiedziałem kiedy? Rozpacz! połowa gołębi nie oceniona. Zostałem wręcz ubłagany, żeby nie zostawić tych gołębi bez ocen.
I nie chodziło tu o moje gołębie, największym problemem było to,że w większości nie znałem ras,i nie posiadałem uprawnień,ale książka w rękę, studiuje szybko rasę którą mam oceniać; i biorę się do roboty,i tak oceniłem kilkanaście ras, nad ranem słaniając się na nogach skończyłem 378gołębi, w tym było 6 moich ptaków, w mojej rasie nie było konkursu, w drugim przypadku oceniłem moje ptaki, ale wykluczyłem z konkursu.Czy postąpiłem dobrze czy żle to sami osądzicie?

Pozdrawiam

Tytuł:
Awatar użytkownika

Odpowiedź Zarządu Głównego Polskiego ZHGRiDI na moje zapytanie dotyczące wystaw w Gdańsku i Warszawie. Treść mojego pisma do Zarządu znajduje się na 3 stronie tego tematu.

Rzeszów dnia 19.02.2009

Polski Związek Hodowców
Gołębi Rasowych i Drobnego
Inwentarza

Szanowny Pan
Jerzy Bogacz

W związku z Pana pismem do Zarządu Głównego PZHGR i DI w sprawie oceny gołębi na wystawach w Gdańsku i Warszawie uprzejmie informuję że:
Zarząd Główny Polskiego Związku oraz Kolegium Sędziów pilnie i uważnie śledzi wszelkie nieuzasadnione i nieetyczne zachowania przy organizacji wystaw. Do takich zachowań niewątpliwie doszło na w/w wystawach i nie tylko. Bo nawet jeżeli zdarzenia takie nie mają szerszego oddźwięku, to nie znaczy że przeszły niezauważenie i Zarząd o nich nie wie.
Zarząd nie ma wątpliwości, że sprawa poruszona przez Pana w w/w piśmie a mianowicie ocena własnych gołębi na wystawach jest co najmniej wątpliwa z etycznego punktu widzenia.
Celowo nie używam tutaj ostrzejszego stwierdzenia, gdyż wina nie leży tylko po stronie organizatorów. Winnym tego typu sytuacji jest również Zarząd Główny który zatwierdził Regulamin Oceny przedstawiony przez Kolegium Sędziów. W regulaminie tym znalazł się wymuszony przez organizatorów wystaw miękki zapis „ Sędzia nie powinien oceniać własnych ptaków”, oraz zapis drugi, „że dopuszcza się możliwość oceny przez sędziego rasy na którą nie posiada uprawnień, pod warunkiem że nie jest to więcej niż 12 szt. w rasie i nie występuje w tej rasie konkurs”. Nie muszę Panu tłumaczyć, że „nie powinien” to nie jest to samo co „nie może”. Mając takie zapisy organizatorzy ze względów finansowych, nie czuli się zobowiązani do ściągania dodatkowych sędziów na rasy reprezentowane przez kilka gołębi, oraz z tych samych względów dopuszczali do sytuacji aby niektórzy sędziowie oceniali własne ptaki.
Jako Zarząd zdajemy sobie sprawę, że nawet obiektywna ocena własnych ptaków przez sędziego zawsze będzie budziła emocje u niektórych osób które niekoniecznie muszą znać obowiązujące regulaminy. Nikt zaś nie zabroni im dyskutować zwłaszcza na forum gdzie występują anonimowo.
Nie chcę w tym piśmie rozwodzić się nad poszczególnymi przypadkami jakie miały miejsce.
Zostały one dość szeroko opisane i skomentowane na „forum”

Pragnę jedynie poinformować Szanownego Pana , że Zarząd Główny Polskiego Związku, będzie rekomendował aby Kolegium Sędziów w nowych regulaminach, które musza być zmienione, w celu dostosowania do nowego Statutu zamieściło takie zapisy które uniemożliwią aby podobne przypadki nie miały miejsce w przyszłości.

Za Zarząd Główny
PZHGR i DI

V-ce Prezes ds. Hodowlanych
Adam Zdeb

Tytuł:

hmm, szkoda, że Pan Adam Zdeb (szanowany bardzo przeze mnie hodowca i sędzia) nie zajął stanowiska w sprawie oceny gołębii nie posiadających wzorca, co miało miejsce zarówno w Gdańsku jak i Warszawie (turczyny, bije pólnocnokaukaskie)

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam,
wreszcie jakaś inteligentna, merytoryczna i poprawna ortograficznie wypowiedź członka Zarządu PZHGR i DI.
Miło, że Zarząd zajął jakieś oficjalne stanowisko w tej sprawie.
Przyznać trzeba, że już sam "przymus" drukowania nazwisk sędziów w katalogu, przy ocenianej przez nich rasie, był pewnym postępem.
Podobnie z wpisywaniem punktacji gołąbków do katalogu (ile przy tym mordęgi, to wiedzą tylko osoby, które to wpisują :oops: ).
Ze swojej strony muszę przeprosić, że nie podpisałem się imieniem i nazwiskiem pod swoją pierwszą wypowiedzią, ale nie spodziewałem się, że sprawa znajdzie jakikolwiek odzew poza forum.
Za "Howgh", skierowane do osób sędziujących własne gołębie nie przepraszam, gdyż do ludzi zachowujących się jak Buszmeni, należy przemawiać językiem dla nich zrozumiałym :wink:
Pozdrawiam
Damian Łabądź

Tytuł:
Awatar użytkownika

Osędziowali swoje ptaki..Gdańsk, Warszawa..... - podsumowanie.

Przez ostatnie kilka tygodni na forum przetoczyła się gorąca dyskusja na temat nieprawidłowości podczas sędziowania gołębi na wystawach. Zarzuty dotyczyły wystawy w Gdańsku gdzie oceniono gołębie nie posiadające wzorca oraz drugi zarzut, sędzia oceniający Gdańskie Wysokolotne ocenił lub uczestniczył w komisji oceniającej własne gołębie. Podobnie w Warszawie, ale tam według informacji zawartych w katalogu swoje gołębie oceniło pięciu sędziów. Niektórzy z nich ocenili sami, inni uczestniczyli w komisji oceniającej własne gołębie. Sytuacje takie zdarzały się i na innych wystawach co było sygnalizowane na forum nie jeden raz. Wydarzenia, które miały miejsce w Warszawie zbulwersowały wielu hodowców wystawców ponieważ w ocenie uczestniczyli przedstawiciele Kolegium Sędziów pan Zbigniew R. zastępca Przewodniczącego KS ds. Organizacyjnych i Jerzy M. członek Komisji Etyki Sędziowskiej, a obserwował to wszystko Jan P. Przewodniczący KS. Czy takie postępowanie ma być wzorem dla początkujących sędziów?. Przytoczę tu wypowiedź Pana Zbigniewa R. dotyczącą sędziowania jego gołębi w Warszawie
"Gołębie z mojej hodowli zostały zgłoszone jedynie do udziału jako POKAZ - chciałem uniknąć pomówień o nie rzetelną ich ocenę. Niezależnie od moich intencji obecni przy ocenie Koledzy sędziowie i obserwatorzy zdecydowali, że gołębie te mają brać udział w konkursie. Dwa z pośród sześciu wystawionych gołębi zostały wyróżnione w danym kolorze. " Intencje były dobre tylko zabrakło stanowczości. Jeżeli takie sytuacje zdarzają się na zamkniętych wystawach klubowych to można przymrużyć oko, jest to decyzja członków klubu. Natomiast jeżeli jest to wystawa klubowa przy wystawie krajowej, regionalnej lub jakiejkolwiek innej i w niej uczestniczą wystawcy nie należący do danego klubu to nie mogą obowiązywać zasady klubowe niezgodne z obowiązującym regulaminem sędziowania czy wystaw. Obrażeni działacze, bo ktoś śmiał ich skrytykować straszą nas sądami, wymieniają swoje zasługi dla Związku. Panowie my waszych zasług nie negujemy, my nie podważamy ocen sędziów my mamy zastrzeżenia do waszej etyki sędziowskiej, próbujecie wprowadzić nowe zasady moralności przeciwko którym my protestujemy i będziemy protestowali. Wypowiedź Zarządu Głównego do zaistniałych wydarzeń jest bardzo powściągliwa, ale jest małe światełko w tunelu. Wiem, że jest duża grupa sędziów której postępowanie niektórych kolegów nie podoba się, wierzę że nie zabraknie im odwagi aby przeciw takim praktykom ostro zaprotestować na najbliższym spotkaniu sędziów. Jeżeli nic się nie zmieni to może dojść do takiej sytuacji, że sędziowie będą oceniali na wystawach tylko swoje gołębie.

Tytuł:

Jogi ty teraz nie kręć jak wybrnąć, bo było by honorowo jako sędzia gdybyś przyznał się do gafy :oops: Napisałes CYTUJE, a to nie to samo, co wywnioskować :(
Ale bardzo mi się spodobały twoje zapewnienia, że nigdy więcej się tak nie SKOMPROMITUJESZ i będziesz miał odwagę aby odmówić organizatorowi oceny własnych gołąbków :oops:

Tytuł:

Kol; Dispar -co do regulaminu etyki sędziowskiej coś nie coś pamiętam, regulamin sprzed kilku lat jak był zatwierdzany jeszcze za Prezesa Wożniaka , możliwe że mógł się zmienić ,tego nie jestem pewien. Jeżeli pozwolisz to napiszę w innym poście.
Następnie kol; quatro –jesteś bystrym facetem,i naprawde nie domyślasz się dlaczego były pisane takie teksty?,bardzo fajnie, że zauważyliście różnicę w logice jak i w ortografii,kol;Jarku Siedlecki,i naprawdę murzyn jest mi nie potrzebny?.I jeżeli chcecie abyśmy wspólnie prowadzi dyskusję umówmy się ,że dawno przestaliśmy być przedszkolakami ,a piaskownicę zostawmy dzieciom.
Ponieważ obecnie mam trochę więcej czasu chętnie z wami podyskutuję , a może podzielimy się wspólnie różnymi uwagami na temat hodowli i innych problemów związanych z naszym ruchem hodowlanym. Postaram się wchodzić na inne strony, bo mnie każdy temat interesuje ,i jeżeli się wspólnie podzielimy informacjami, pod warunkiem ,że będą rzetelne ,to na pewno zacznie się coś zmieniać w strukturach Polskiego Związku.

Pozdrawiam

Tytuł:

jogi pisze:
Następnie kol; quatro –jesteś bystrym facetem,i naprawde nie domyślasz się dlaczego były pisane takie teksty?

bladego pojęcia nie mam, dlaczego były pisane te teksty, widocznie nie jestem tak bystrym jak myślałeś :oops: oświecisz?

Ostatnio zmieniony pn lut 23, 2009 10:51 pm przez quatro, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja nie mam bladego pojęcia dlaczego w tym wątku zostały usunięte dwa posty. :shock:
Może by szanowny administrator wyłuszczył powody dla których podjął tak drastyczne kroki?

Tytuł:

Jarek Siedlecki pisze:
A ja nie mam bladego pojęcia dlaczego w tym wątku zostały usunięte dwa posty. :shock:
Może by szanowny administrator wyłuszczył powody dla których podjął tak drastyczne kroki?

też mi się tak wydawało

Tytuł:

Panie Jurku ,nie szanuje Pan swoich kolegów? Zdejmuje Pan czyjeś posty, a wkłada Pan swoje?

Tytuł:

Namęczyłem się dwie godziny temu, napisałem długi post - ale zapomniałem się przed napisaniem zalogować i szlag go trafił :oops: :x .

Dziękuję kolego jogi za wyjaśnienia dotyczące mojej prośby. Nie wynika z tego jednoznacznie jakie masz zdanie na temat sędziowania własnych gołebi jednakże można z tego wyciągnąć wnioski, że jesteś temu przeciwny. Pisałem w tym temacie wcześniej, że jest w tym też bardzo duża wina organizatorów, że dochodzi do takich sytuacji. Bardzo podoba mi sie wypowiedż Pana Adama Zdeba bo jest to "światło w tunelu" tak jak napisał Pan Jerzy Bogacz. Cieszę się, że właściciel tego portalu nie "schował głowy w piasek" i wziął udział w tej dyskusji pozwalając na bardzo emocjujące wypowiedzi gdzie czasami najpierw się pisze a potem czyta co się napisało :D . Jednak jako długoletni użytkownik kilku forów o tematyce przyrodniczej wiem, że usuwanie postów przez administratora czyni więcej szkody niż pożytku dla samego forum nawet gdy są usuwane dla jego dobra. Proponuje nie podejmować tego tematu dla uspokojenia sytuacji. Wyjaśnienia Pana Adama Zdeba przyjmijmy jako wiążące i poczekajmy do następnego sezonu wystaw. Takie jest moje zdanie a Wy koledzy zrobicie jak uważacie. Wypowiedziałem się w tym temacie mimo tego, że mam małe doświadczenie w hodowli gołebi ale dotyczy on etyki i sprawiedliwości a sytuacje które miały miejsce bardzo mi się nie podobały jako wystawowemu "gapiowi" :D .

Tytuł:

Do jogi.
Jak łatwo się domyślić prowadzisz podwójną grę.
Ja chętnie z Tobą podyskutuję tylko muszę być pewny z kim mi przyjdzie dyskutować.
Koledzy, jawność poglądów przynosi więcej korzyści dla wszystkich.
Pozdrawiam

Tytuł:
Awatar użytkownika

Byłem przekonany, że to autorzy sami usunęli te posty bo doszli do wniosku, że nie dotyczą tego tematu i nie wnoszą nic nowego – hm dziwne rzeczy się tu dzieją.

Tytuł:

Do Leon Kowalski

Nie prowadze podwujnej gry",zapewniam Cię,"i zgadzam się z tą jawnością ja w następnym poście zaproponuję nowe tematy.okey.

Pozdrawiam

Tytuł:
Awatar użytkownika

jbogacz pisze:
Byłem przekonany, że to autorzy sami usunęli te posty bo doszli do wniosku, że nie dotyczą tego tematu i nie wnoszą nic nowego – hm dziwne rzeczy się tu dzieją.

Nie mam zielonego pojecia, jak się na tym forum usuwa posty więc proszę nie żartować i wyjaśnić sprawę. :evil:

Tytuł:

ak obiecałem kolegą odpisać na temat KESu.Nie jest to regulamin, lecz co mi przekazał telefonicznie kol;Ryszard S,przewodniczący KESu.
Komisja Etyki Sędziowskiej,jest powoływana ras na cztery lata podczas zjazdu delegatów sędziów.KES podlega pod Prezydium Kolegium Sędziów. I przykład
Podczas wystawy X do obserwatora wystawy wpłyneło pisemne zażalenie, co do złej oceny przez sędziego,o ile nie ma sędziego obserwatora należy zgłosić do organizatora,aby przedstawiono mu przewodniczącego zespołu sędziowskiego. Sedzia przewodniczący powinien być obecny, przez cały pierwszy dzień na wystawie. Taki sędzia ma za zadanie rozstrzygnąć wątek złej oceny, Może powołać komisję min trzech sędziów, i kogoś z organizatorów wystawy, chociażby po to aby można było wyjąć z klatki eksponat i ponownie ta komisja może obejrzeć i stwierdzić czy ten np.gołąb jest dobrze oceniony zgodnie ze wzorcem, ale nie wolno tej komisji ,bez sędziego oceniającego zmieniać ocenę na karcie, jeżeli sędzia jest obecny w tej komisji to musi udokumentować ,że ocena jest prawidłowa, a jeżeli są jakieś niejasności to, on sam może nanieść korektę oceny wpisując to do protokółu Ale jeżeli w tej komisji nie ma sędziego oceniającego, to komisja opisuje danego gołębia tworząc protokół z podpisami członków komisji i przesyła do Prezydium Kolegium Sędziów.
Sędzia obserwator ma nieco większe zadanie, Przede wszystkim musi organizator zapewnić mu stolik w widocznym miejscu , z napisem na stoliku „OBSERWATOR”,wszyscy zainteresowani mogą porozmawiać z obserwatorem na każdy temat co do wystawy, i nie muszą być to skargi co do ocen, ale mogą być to rozmowy co do organizatorów i inne tematy.
Sędzia obserwator ma jeszcze inne zadania ,które są ujęte w protokóle obserwatora.
Ale skupmy się na tym co nas interesuje. Sędzia obserwator przyjmuje zażalenie , wpisuje go w protokół ,a następnie przekazuje do P.K.S. Po zakończeniu sezonu wystawowego prezydium kolegium sędziów, rozpatruje wnioski które wpłynęły; w obecności osoby pokrzywdzonej i sędziego oceniającego komisja rozpatruje sprawę. Po rozpatrzeniu sprawy, w momencie gdy sędzia otrzymuje karę, a nie zgadza się z nałożoną karą, może odwołać się do KESu
Przew KESu zwołuje posiedzenie komisji i ponownie rozpatrują sprawę .KES musi podjąć decyzję czy nałożona kara przez PKS była słuszna czy nie, czy sędzia rzeczywiście dopuścił się rażących uchybień podczas oceny, jeżeli tak; kara zostaje podtrzymana, jeżeli członkowie komisji stwierdzą ,że nie słusznie została mu naniesiona, ponownie prosi PKS o rozpatrzenie sprawy .Co do etycznego zachowania się sędziego podczas oceny ,to musi być jasne dla każdego sędziego;a) zero alkoholu ,b) zero kumoterstwa ,c) zero ocen własnych eksponatów.
PS. Szanowni forumowani, obecnie ten zarząd działa nie zgodnie z nowym statutem ,koniecznie i jak najszybciej powinien odbyć się walny zjazd delegatów, i po takim zjeżdzie wszystkie komisje powinny opracować z godnie z nowym statutem nowe regulaminy każdej komisji .i mam nadzieję, że się to zmieni ,na pewno na lepsze, czego wam i sobie życzę.

Pozdrawiam

Tytuł:

".Co do etycznego zachowania się sędziego podczas oceny ,to musi być jasne dla każdego sędziego;a) zero alkoholu ,b) zero kumoterstwa ,c) zero ocen własnych eksponatów. " Do tych słów dodam tylko tyle :i kto tu ma rację ?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.