Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 4:12 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam,
zastanawiam się koledzy, po co w ogóle ta "komisja" istnieje, a do tych przemyśleń skłoniły mnie zachowania jej członków.
Otóż, dwaj jej członkowie, czyli panowie Ryszard Suski oraz Jerzy Michalak byli obecni przy tym, jak na ostatniej wystawie w Broniszach (tj. 24-25 stycznia 2009) 5-ciu sędziów oceniało własne gołębie - w tym p. Jerzy Michalak (członek KES). Oto, jak p. Michalak ocenił własne gołębie:
Niemiecki Wystawowy: niebieski 97/ZW i 96/W, szymel niebieski 97/ZW i 96/W - pozostawiam to bez komentarza, myślę, że najlepiej zweryfikowało by tę ocenę zaprezentowanie tych ptaszków na wystawie niemieckiej...
Dodam, że "Wisienką" na tym torcie był pan Jan Pajka (Przewodniczący Kolegium Sędziów), który na tej wystawie był sędzią-obserwatorem :lol: a Przewodniczącym Komisji był pan Zdzisław Borawski.
Również dwaj członkowie KES byli obecni na ostatniej Wystawie Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie nie zauważyli, jak ich kolega oceniał swoje Gdańskie Wysokolotne w kolorze czarnym.
To nie koniec, pan Przewodniczący KS (Jan Pajka) był Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej na ostatniej wystawie w Krakowie, gdzie (domyślam się) do sędziowania brodawczaków polskich wyznaczył sędziego posiadającego uprawnienia do sędziowania grupy IX (Lotne) w tym Koroniarzy Sercatych i Końcatych - jednego z tych brodawczaków "polskich", ocenionego na bodajże 93 pkt. mieliśmy okazję podziwiać na Allegro już w drugim dniu wystawy :wink:
Zastanawiam się, czy biorąc pod uwagę, postępowanie, oraz "takt" tych osób, należy ich nazwać Członkami Komisji, czy też członkami z Komisji...
Jeszcze jedna kwestia, czy Organizator wystawy, płacił wymienionym sędziom, za ocenę własnych gołębi ?.
No, to na razie tyle.
Howgh !!, członkowie...
Natomiast kolegów-hodowców - Pozdrawiam.
Dziękuję forumowym kolegom, za pomoc w zebraniu "dowodów" :wink:
Poprawiłem błędy w pisowni - 17:35

Ostatnio zmieniony śr sty 28, 2009 5:35 pm przez SETER, łącznie zmieniany 2 razy

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Piszesz prawde a to mnie sie podoba ,chociaz nie wszystkim ale niech wiedza wszystcy co jest nie tak

SETER pisze:
należy ich nazwać Członkami Komisji, czy też członkami z Komisji...

zdecydowane członkami i to myślę wiodącymi :lol:
wiecie co to jest naprawdę żenujące, najgorsze jest to że oni uważają się za Panów Hodowców, tzw czołówka, szkoda gadać, jak można do tego wszystkiego oceniać ptaki, które nie mają wzorca, wyobrażcie sobie o ilu sprawach nie mamy pojęcia, chociaż nie wiem na czym mogą polegać większe przekręty

Tytuł:
Awatar użytkownika

Panowie takim ludziom można pluć w oczy a oni powiedzą że deszcz pada :evil:

Tytuł:

Komisja Etyki Sędziowskiej jest prawdopodobnie po to żeby sędziowie którzy wystawiają swoje gołębie na wystawie oceniali np. swojego pocztowego jako niemieckiego wystawowego i nie dawali mu punków za które ten gołąb wygrał by wystawę :D . Inne mniejsze przekręty sa dopuszczalne bo w ich mniemaniu są etyczne :D .
Na szczęście nie wszyscy tacy są i jest wielu dobrych i uczciwych sędziów. Najważniejsze jest jednak mówić i pisać o negatywnych przypadkach sędziowania, nie bać sie krytyki, pisać prawdę. Kropla wody drąży skałę i będzie jeszcze normalnie:D .
Gdy zacząłem hodowle gołębi na nowo pierwszym moim celem było zapisanie się do związku ale po pół roku czytania postów na tym forum zrezygnowałem z tego i teraz nie muszę sie z niego wypisywać :

p.S.Wykreśliłem jeden wyraz który całkowicie wypaczał sens mojej wypowiedzi - sorry. Taki chochlik pisarski :D .

Ostatnio zmieniony czw sty 29, 2009 12:13 am przez Dispar, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:

jaki jest sens przynależności do związku? szkoda wyrzucać pieniędze w błoto. Co daje przynależność do związku szaremu związkowcowi, oprócz możłiwości wystawienia ptaków na ustawionej wystawie?

Tytuł:

Etyka , etyka, morale,jeszcze raz morale i etyka do potęgi x.

Tytuł:

Brakuje jeszcze tylko ,,Fryzjera" który by jeżdził przed wystawą do zwycięsców i pobierał od nich haracz za wygraną :D

Tytuł:

Dispar pisze:
Brakuje jeszcze tylko ,,Fryzjera" który by jeżdził przed wystawą do zwycięsców i pobierał od nich haracz za wygraną :D

tego nie wiemy, może nie brakuje "fryzjera" :D

Na ostatniej wystawie w Broniszach w rasie Niemiecki Wystawowy było prezentowane 115 szt gołębi a wystawiało ich 15 hodowców w tym Panowie: Michalak Jerzy i Rajski Zbigniew. Zwycięzcami w rasie zostały gołębie: w klatce nr 1233 - 97 pkt (Michalak Jerzy), w klatce nr 1257 -97 pkt (Michalak Jerzy), w klatce nr 1298 - 97 pkt (Rajski Zbigniew). Dla porządku wspomnę że zwycięzcami zostały też gołębie z klatki nr 1264 i nr 1277. Oceniającymi tę rasę byli Panowie: Michalak Jerzy i Rajski Zbigniew co można sprawdzić w katalogu z tej wystawy (str. 59). Mam kilka pytań do tych Panów. Czy jest to moralne aby być sędzią w swojej sprawie? Czy nie gryzie Was sumienie że pozostałych 13 wystawców w rasie Niemiecki Wystawowy zrobiliście w bambuko? Czy nie wstyd było Wam odpierać Puchary za te ustawione zwycięstwa? Do Pana Borawskiego Zdzisława jako przewodniczącego Komisji Sędziowskiej na tej wystawie mam pytanie dlaczego pozwolił tym Panom sędziować swoje gołębie? Do Pana Pajki jako obserwatora i szefa sędziów mam pytanie dlaczego toleruje sędziowanie swoich gołębi przez sędziów i dlaczego nie kieruje tych spraw do Komisji Etyki Sędziowskiej? Do członków Komisji Etyki S.... mam pytanie dlaczego nie walczy z tym zjawiskiem? Przecież tak się dzieje od lat i na wielu wystawach, wystarczy przeanalizować uważnie katalogi itd.

Tytuł:

kol. Namor żle zadajesz pytania, nie ma sensu pytać dlaczego, trzeba pytać za ile

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ręka rękę myje :evil:

Tytuł:

A ile można uzyskac za młode po tych gołębiach za 97 punkty!
Ktoś kto kupi młode po tym gołębiu i wystawi potomstwo po nich na wystawę gdzie sędzią jest właściciel F1to nie da im przecież 90 punktów tylko co najmniej 95. Chodzi o kasę i nic więcej.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam,
dziękuję Panu Jurkowi, że zamieścił ten temat na głównej stronie "Gołębnika" w dziale "Komunikaty" - gdybym wiedział, zwrócił bym większą uwagę na pisownię, oraz inaczej "zredagował" tekst :oops:
Czekam na najbliższy walny zjazd Związku - jeśli nic się nie zmieni - tj. wymienione osoby nie zostaną dyscyplinarnie usunięte z PZHGR i DI, lub przynajmniej pozbawione uprawnień sędziowskich, to zachęcam wszystkich uczciwych hodowców, do wystąpienia z tej "struktury".
W USA (w strukturach "pocztowców") z takimi delikwentami jak wymienieni, nikt nie rozmawia, ani nie podaje im ręki - tacy ludzie traktowani są jak powietrze (bojkot towarzyski). Niestety nie wiem, jak z takimi ludźmi radzą sobie tam hodowcy gołębi rasowych.
Myślę, że wymienieni sędziowie powinni być zbojkotowani przede wszystkim w rodzimych ZHGR.
Myślę, że część wymienionych sędziów przeczytała ten temat, lub go przeczyta - natomiast na zebraniach będą udawać, że nie czytają tego forum lub nie korzystają z Internetu itp.
Koledzy, mamy aparaty cyfrowe, a Organizatorzy wystaw, mają obowiązek zamieszczać nazwiska sędziów w katalogach (przy tabelkach z ocenianymi rasami) - proszę działać.
Ciekawi mnie, jak będzie wyglądać "krajówka", oraz czy będą uczestniczyć w niej (jako sędziowie), wymienieni w tym temacie delikwenci...

Tytuł:

Mam nadzieję, że Poznań stanie na wysokości zadania i pokaże Zarządowi Głównemu jak się organizuje wystawy, a po ciuchu liczę, że w końcu maściuchy gładkie, które będą wystawione na krajówce dostaną BO, mam również nadzieję, że nikt z wymienionych sędziów nie zostanie dopuszczony do oceny, a żeby sprawiedliwości stało się zadość ich nazwiska powinny być umieszczone na ostatniej stronie wytłuszczonym drukiem z dopiskiem "gołębiarskie frajerstwo"

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam
Wysłałem list do Zarządu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza z prośbą o oficjalne zajęcie stanowiska dotyczącego sędziowania na wystawie w Warszawie i Gdańsku, które odbyły się w styczniu 2009 r.
Zarząd nie będzie mógł się tłumaczyć, że o niczym nie wiedzieli. Do listu pozwoliłem sobie dołączyć cytat kol. SETERA o sędziowaniu w Gdańsku i Warszawie, oraz link do forum „Komisja Etyki Sędziowskiej”.

Tytuł:
Awatar użytkownika

A jóż miałem się zapisać do związku ,lecz po przeczytaniu ostatnich postów w tem.Regulamin wystaw to za składkę wolę kupić 2worki dobrej karmy dla swoich gołębi. Taką ocenę gołębi jak widziałem w Broniszach ,to ja swoim ptaszkom zrobię przy piwku z kolegą i na własnym podwórku. Pozdrawiam wszystkich szeregowych hodowców

Tytuł:

lewap125 pisze:
A jóż miałem się zapisać do związku ,lecz po przeczytaniu ostatnich postów w tem.Regulamin wystaw to za składkę wolę kupić 2worki dobrej karmy dla swoich gołębi. Taką ocenę gołębi jak widziałem w Broniszach ,to ja swoim ptaszkom zrobię przy piwku z kolegą i na własnym podwórku. Pozdrawiam wszystkich szeregowych hodowców

no ja napewno w przyszłym roku też za składkę kupię karmę, bo w tym już się pośpieszyłem i zapłaciłem min. za promocję masciucho-brodawczaków Gilarskiego.

Tytuł:
Awatar użytkownika

jbogacz pisze:
Witam
Wysłałem list do Zarządu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza z prośbą o oficjalne zajęcie stanowiska dotyczącego sędziowania na wystawie w Warszawie i Gdańsku, które odbyły się w styczniu 2009 r.
Zarząd nie będzie mógł się tłumaczyć, że o niczym nie wiedzieli. Do listu pozwoliłem sobie dołączyć cytat kol. SETERA o sędziowaniu w Gdańsku i Warszawie, oraz link do forum „Komisja Etyki Sędziowskiej”.

Panie Jurku, koniecznie list polecony :wink:
Wyślę Panu na PW moje dane (choć myślę, że Pan wie, jak się nazywam), aby w razie pytań "zarządowców" , nie wyszło na to, że pisał je anonimowy paszkwilant :wink:
Piszę pod nickiem, ze względu na pewnego delikwenta, którego post zresztą Pan Jurek kiedyś usunął - swojego nazwiska się nie wstydzę, gdyż nie mam powodu.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam wszystkich co piszą na forom
Niektóre związki GRIDO nie zakładaja swoich stron internetowych bo boja sie krytyki ,a pożniej udaja glupa ze nie czytali innych stron i nic nie wiedza ,co sie dzieje

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pozdrawiam wszystko to jest żenujące ale prawdziwe ,ciosy poniżej pasa ! Nic dziwnego, że gołąbki tych panów idą od tysiąca wzwyż!! Skoro koledzy sobie wzajemnie oceniają !!! A u mnie Związek chce przegłosować podwyżkę składki ,,no to się zastanowię,, pozdrawiam :?

Tytuł:

Jak widać niektórym zostało dużo z poprzedniego ustroju,a dobra reklama matką sukcesu.Nienależę długo do związku,ale zdążyłem już poznać te ''strukture'' dość dobrze,i ten rok prawdopodobnie będzie ostatni(chyba że stanie się cud).Niechce żeby moje pieniądze szły na jakieś darmowe reklamy dla'' kolesiów'',a obrączki sobie kupie na bazarku.Pozdrawiam.

Tytuł:

Byłem na pokazie niemieckigo wystawowego (chyba we wrześniu lub pażdzierniku 2008 roku)w Broniszach.Była większość znanych hodowców tej rasy w Polsce.Gołębie oceniał niemiecki sędzią i hodowca tej rasy Pan Nodorf(nazwisko może być błędnie napisane za co przepraszam).Pan Michalak wystawił swoje gołębie w trzech barwach(mogę sie mylić) niebieski ,niebieski szymel i biały .W barwie niebieski i niebieski szymel otrzymał noty średnie 93-95 p .Oczywiście dostało się sędziemu bo się nie zna. Za to w barwie białej wygrał pokaz "swoim gołębiem "tylko,że ten był na obrączce niemieckiej .Część hodowców tej rasy boi się wystawiać swoich gołębi tam gdzie będzi oceniał Pan Michalak Bo on preferuje "swoje gołębie"Życzę wszystkim hodowcą (nie tylko niemieckigo wystawowego) aby to się zmieniło.Powodzenia Seter.

Witajcie!
Zdecydowałem się zabrać głos i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat etyki sędziowskiej jak i nadzoru całokształtu hodowli ze strony Polskiego Związku.
Część z Was , w proteście na działalność niektórych ludzi a w szczególności sędziów i organizatorów wystaw, proponuje rezygnację z członkostwa w związkowych strukturach a za składkę kupowanie worka karmy. Można i tak. Jednak mnie wydaję się ,że jest to postawa przysłowiowego strusia. To , że jest tak a nie inaczej w dużej mierze zależy od nas , szarych członkach tych struktur. Im więcej będzie takich ludzi , którzy nie godzą się na niegodne i uwłaczające godności funkcji sędziego jak i jak i brak reakcji ze strony organów do tego powołanych , tym głos ich będzie bardziej słyszalny. Większe zaangażowanie w pracę swoich regionalnych związków, wybory odpowiednich ludzi do władz jak i napiętnowanie negatywnych zachowań w najbliższym otoczeniu /bo przecież ci nieuczciwi też są ich członkami/ musi skutkować poprawą funkcjonowania stowarzyszenia. Ja przynajmniej głęboko w to wierzę.
Inną rzeczą jest to , że ludzie ci , postępujący niegodnie , nie tylko mają w pogardzie opinię publiczną lecz też i samych siebie, bowiem dla chęci zysku na szalę kładą swój autorytet i honor .Według mnie funkcja sędziego winna sprowadzać się nie tylko do oceny eksponatów dla uzyskania wymiernych korzyści finansowych ale przede wszystkim do podniesienia poziomu hodowli i nadaniu jej właściwego kierunku.
Zachowanie takie jak ocena swoich ptaków, ocena ‘’koleżeńska” czy też ocena własnych gołębi sprzedanych nowemu właścicielowi /często za sumę mocno wygórowaną/ winno być z całą mocą napiętnowane. Najgorsze w tym wszystkim jest to , że takie wystawy odwiedzają młodzi ludzie, którzy stawiają pierwsze kroki w hodowli swoich pupili i są pozbawieni możliwości wzorowania się na rzeczywiście najlepszych egzemplarzach , rzetelnie ocenionych jak i moralnych wzorców doświadczonych hodowców.
Jeszcze raz gorąco namawiam do uczestnictwa w strukturach Polskiego Związku i działań na rzecz poprawy istniejącego stanu.
Pozdrawiam.

Tytuł:

W pełni popieram powyższy komentarz Janusza M.
Szanowni koledzy, nam starszym hodowcom trudno jest się zmienić. Wobec powyższego należałoby ustąpić miejsca kolegom młodszym, mającym dużo zapału i chcących zaniechać dotychczasowych praktyk , które wywołują tyle niezadowolenia. Natomiast doświadczeni hodowcy winni świecić przykładem dla młodych oraz służyć dobrą radą w krzewieniu pozytywnych postaw , szczególnie pełniących poszczególne funkcje w związkach.
Serdecznie pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.