Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 3:14 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam.
Na podstawie waszych wypowiedzi i listów jakie otrzymałem dotyczących regulaminu wystaw przedstawiam propozycje regulaminu na Krajową Wystawę Gołębi Młodych. Propozycja dotyczy udziału w konkursach i samych konkursów. Po uwzględnieniu waszych uwag propozycję prześlę do Zarządu Polskiego Z. H. G. R. i D. O.

Propozycja regulaminu na Krajową Wystawę Gołębi Młodych
dotycząca zasad udziału i konkursów

Udział w konkursach:

Uczestniczyć w konkursach mogą gołębie rasowe z rocznika 2008 dotyczy to wszystkich ras. Gołębie muszą posiadać jedną znormalizowaną obrączkę akceptowaną przez P.Z.H.G.R i D.O i pochodzić z hodowli wystawcy. W konkursach mogą uczestniczyć tylko gołębie hodowców należących do P.Z.H.G.R i D.O. Gołębie wystawców z innych państw mogą otrzymać tytuły równorzędne z dopiskiem wystawca zagraniczny(dotyczy zwycięzcy w kolorze, wyróżnionego w kolorze i zwycięzcy w rasie) pod warunkiem, że gołąb uzyska odpowiednią punktacje.

Konkursy:

- Najlepsza kolekcja (od I do III miejsca) wystawca wygrywający ten konkurs w rasie zdobywa tytuł „Mistrza Polski Gołębi Młodych” na rok 2008 w rasie...... W tym konkursie uczestniczą tylko gołębie wystawione przez polskich wystawców. Aby konkurs się odbył w danej rasie, musi być minimum trzech wystawców wystawiających po 4 gołębie. Do konkursu zliczane są punkty trzech najwyżej ocenionych gołębi. W przypadku tej samej punktacji o zwycięstwie przesądza gołąb zwycięzca w rasie, kolorze, wyróżniony, lub punkty zdobyte przez czwartego gołębia z kolekcji.

- Zwycięzca w kolorze. Zwycięzcą w kolorze zostaje gołąb, który został najwyżej oceniony z pośród minimum 6 gołębi w danym kolorze. W rasach, w których występują gołębie tylko w jednym kolorze lub wystawiona jest za mała ilość gołębi, aby wybrać zwycięzcę w kolorze dokonuje się wyboru tylko zwycięzcy w rasie. Zwycięzca w kolorze wybierany jest z pośród gołębi jednokolorowych i gołębi z rysunkiem, jeżeli takie występują w danej rasie.(np. pawik jednokolorowy, pawik tarczowy, pawik barwno ogoniasty itp.)

- Wyróżniony w kolorze. Wyróżnienie w kolorze otrzymują gołębie, jeżeli w kolorze wystawionych jest minimum 6 gołębi i uzyska ocenę równorzędną ze zwycięzcą w kolorze. Nominacje nadaje sędzia oceniający daną rasę. Gołąb wyróżniony w kolorze nie bierze udziału w konkursie na zwycięzcę w rasie.

- Zwycięzca w rasie. Zwycięzcą w rasie zostaje gołąb, który zostanie najwyżej oceniony z pośród zwycięzców w kolorze i gołębi z pozostałych kolorów, które nie uczestniczyły w konkursie na zwycięzcę w kolorze(za mała stawka np.4 gołębie), a uzyskały punktacje wyższą lub równorzędną jak zwycięzcy w kolorze. Jeżeli kilka gołębi zdobędzie tę samą punktacje, nominacje zwycięzcy w rasie nadaje sędzia oceniający daną rasę.

- Champion wystawy w rasie polskiej. Najładniejszy gołąb wybrany przez trzech wytypowanych sędziów z pośród minimum 6 zwycięzców w rasie z najwyższą punktacją. Sędziów typuje Przewodniczący Komisji Sędziowskiej, wytypowany sędzia nie może być wystawcą gołębi biorących udział w konkursie.

- Champion wystawy w rasie zagranicznej. Najładniejszy gołąb wybrany przez wytypowanych trzech sędziów z pośród minimum 6 zwycięzców w rasie z najwyższą punktacją. Sędziów typuje Przewodniczący Komisji Sędziowskiej, wytypowany sędzia nie może być wystawcą gołębi biorących udział w konkursie.

To jest propozycja, która uwzględnia poprawki forumowiczów i osób, które zgłosiły swoje uwagi i propozycje pocztą e-mailową.

Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 1:43 pm przez jbogacz, łącznie zmieniany 6 razy

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:

A co znaczy słowo wytypowanych, z pośród zaproszonych na wystawe ? i kto będzie typował ? , wystawcy, organizatorzy?

Tytuł:
Awatar użytkownika

Trafne te uwagi ekologu, ale nie można tak wszystkiego krytykować i wytykać błędów, osobiście uważam, że większość sędziów w ogóle nie zna się na rzeczy, więc po co wystawiać? Żeby wiedzieć że kolejny sędzia nie wie co robi?to załamuje człowieka

Tytuł:

Teraz to ja tylko pytam nie krytykuje, ale w tej propozycji jest jeden zapis, który nadaje się do tego, ale niech ktoś inny to wychwyci

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wytypowanych to znaczy wybranych sędziów przez organizatora wystawy lub przewodniczącego komisji sędziowskiej. Dotychczas na wielu wystawach wyboru championa wystawy dokonywano po przez losowanie. Wydaje mi się, że sędziowie usłyszeli już dość słów krytycznych na swój temat i dołożą starań, aby ich w przyszłości nie było. Dając gołębie na wystawę musimy wychodzić z założenia, że organizatorzy dołożą starań, aby wszystko odbyło się uczciwie, jeżeli hodowca nie mamy zaufania do organizatora to po prostu niech zrezygnuje z wystawiania gołębi. Trudny organizacyjnie był by wybór komisji sędziowskiej przez wystawców. Jeżeli kolega ekolog ma inne rozwiązanie to proszę je zaproponować.

Tytuł:

Witam.Panie Jurku z Poznania do Wronek niedaleko.Poproście "Fryzjera" to skompletuje obsadę sędziowską na wszystkie wystawy.A na poważnie.Pajka po krajówce chwalił w biuletynie młodych sędziów.Jestem całym sercem za młodymi.Tylko w ten sposób przetniemy różne dziwne powiązania i układy.Pozdrawiam.

Tytuł:

Pozostanie kwestia tego czy Zarząd Główny zaaprobuje ten regulamin.

Tytuł:

Zastanawiam się nad zapisami: Zwycięzca w rasie - z min. 6 gołębi, a wyróżniony w rasie - z min. 12 gołębi. Czy nie lepiej gdyby było odwrotnie?

Tytuł:
Awatar użytkownika

- Zwycięzca w rasie. Zwycięzcą w rasie zostaje gołąb, który zostanie najwyżej oceniony z pośród zwycięzców w kolorze.

Ten punkt regulaminu budzi we mnie zastrzeżenia. Dla każdego hodowcy wiadome jest, że w danych rasach dominują określone oreślone kolory. Weźmy choćby pod uwagę przytoczone wcześniej pawiki. Na 99% zwyciężcą zostanie biały. I później na wystawie mamy większość białych.
Jeżeli miałbym wystawić gołębie, które wiedziałbym, że nie mają szans w konkursie i zapłacić za to niemałe pieniądze, to bym się zastanowił. Hodować ptaki dla własnej satysfakcji, nie każdemu wystarczy. A jeżeli wystarczy, to można sobie darować wystawy.

Tytuł:

Witam.Czytam biuletyn i mimo,że mam ostatnio sporo problemów to nie mogę powstrzymać się od śmiechu.Na pierwszym posiedzeniu najpoważniejsza uchwała jaką podjęto to"Na wniosek Przewodniczącego Kolegium Sędziów kolegi Jana Pajki ,przyjęto uchwałę o obowiązku stosowania Regulaminu Wystaw". Koniec cytatu.Mam pytanie:To do tej pory wystawy można było organizować nie stosując regulaminu?Ponadto powołano wielce szacowne ciało Kapitułę Odznaczeń.Następne uchwały na posiedzeniach opisanych w Biuletynie dotyczyły finansów.Temu tyle ,na sędziów tyle za przejechany kilometr tyle itd.O statucie będą dyskutowali w maju 2008.Reasumując ,podzielili forsę, potem się poodznaczają ,przyjmą statut,który to zatwierdzi a na koniec opiszą to w biuletynie.Faktycznie prężny mamy Zarząd.Nasz kolega Ekolog też się udziela tak jak napisał.Tylko ja mam przerąbane bo liczyłem na jakiś medal(najlepiej chlebowy) a w tej sytuacji mogę zapomnieć .Ekolog nie pozwoli.(a mogli by dać przynajmiej jakiś malutki znaczek do wpinania w klapę).Ciężkie jest życie hodowcy.Pozdrawiam.

Tytuł:

Przepraszam za przejęzyczenie . Napisałem w rasie, a miałem na myśli w kolorze.

Tytuł:

Panie jbogacz projekt regulaminu to jest, precyzyjny zbiór rozwiązań danej dziedziny, i musi zawierać już przemyślane rozwiązania. A słowo wytypowany, nie wiadomo przez kogo,nie jest przemyślane, bo np. jeśli organizator ma to zrobić to trzeba uzasadnić dlaczego nie Kolegium Sędziów i odwrotnie, chodzi o to aby dany zapis nie dał możliwości innej interpretacji niż on zawiera. I Pan Kowalski też słusznie zastanawia się nad innym tematem, dlaczego tak, a nie odwrotnie. Dlatego ja zadałem to pytanie, kto typował będzie, natomiast Pan nadal odpowiada oględnie, czyli może być organizator, a i przewodniczacy Komisji Sędziowskiej. Wobec tego ja zadam następne pytanie, jest organizowana wystawa w Poznaniu, jeden ze współorganizatorów jest też Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej, a i wystawcą np. Barwnogłówki, i jak Pana zdaniem będzie się to miało do zastosowania tego zapisu, według mnie to powielanie tego co już mamy i chcemy zmienić. Moje rozwiązanie jest proste, sędzia nie może uczestniczyć w organizacji wystawy w krórej ocenia i wystawia

Tytuł:
Awatar użytkownika

Doprecyzowałem i dopisałem kolorem czerwonym wybór(typowanie) sędziów przy wyborze championa wystawy.
Panie Leonie trudno będzie wybrać zwycięzcę w kolorze jeżeli będziemy go wybierali z 12 gołębi, ponieważ w wielu rasach nie uzbiera się tyle ptaków w jednym kolorze. Nagroda „wyróżniony” ma być dla tych gołębi, które zdobyły 96p, i jest ich więcej niż 12 w jednym kolorze, a trochę im zabrakło aby być zwycięzcą. Jest to dodatkowe wyróżnienie dla hodowcy wystawiających więcej ptaków w danym kolorze.
Propozycje zmian do regulaminu proszę składać do 20 kwietnia 2008.

Tytuł:

Witam.Mam propozycję aby organizatorzy z wyprzedzeniem podawali skład obsady sędziowskiej na wystawie.Hodowcy po zapoznaniu się z nazwiskiem sędziego w swojej rasie, będą mogli zdecydować czy ten sędzia im odpowiada czy też nie.Sędziowie co do których nie ma zastrzeżeń będą mieli na wystawach więcej gołębi niż ci gorsi.Ponadto przy wyborze zwycięzców w rasie i gołębi wyróżnionych powinno się te ptaki umieścić w sąsiadujących ze sobą klatkach tak aby można było te ptaki porównać .Pozdrawiam.

Tytuł:

Proszę ustosunkować się do poniższego przypadku.
Np. w rasie Brodawczak Polski jest 11 egz. w kolorze czerwonym, bardzo piękne gołąbki.
Oceniający sędzia dwóm ptaszkom przyznał po 98 pkt, odejmując obu po jednym punkcie za oko i głowę.
Jednocześnie jednemu przyznał zwycięstwo w rasie i zwycięstwo w kolorze, a drugiemu przyznał wyróżnienie.
Wg proponowanego regulaminu wynika, że dopuścił się złamania regulamin.
Proszę o opinię.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Panie Leonie jest to złamanie regulaminu. Co Pan proponuje?. Jak Pana zdaniem powinien brzmieć punkt regulaminu dotyczący gołębi wyróżnionych.
Kolego Opal podanie listy sędziów z tak dużym wyprzedzeniem jest moim zdaniem bardzo trudne z wielu powodów . To co mi wiadomo najpierw są zgłoszenia gołębi, a na ich podstawie dobiera się sędziów o odpowiednich kwalifikacjach. Aby uniknąć dogadywania się hodowców z sędziami , sędzia dowiaduje się jakie będzie oceniał ptaki na odprawie przed rozpoczęciem sędziowania. Tak było nie wiem czy to jest praktykowane nadal.

Tytuł:

Dziękuję za zainteresowanie moją sugestią.
Jeżeli musi być limit, to proponuję ustalić limit gołębi w jednej wielkości, tak dla zwycięzców jak i wyróżnionych, np w jednym i drugim przypadku może po 6 szt. W takiej sytuacji sędziowie nie łamią regulaminu, a mają stworzone warunki do obiektywnej oceny i dość czytelny zapis.
W proponowanym wcześniej rozwiązaniu zamyka się w pewnych przypadkach możliwość wyróżnień ptaków na to zasługujących.

Tytuł:

Skoro nikt nie dopatrzył się tego to ja zapytam- Wyróżniony w kolorze mogą otrzymać gołębie w ilości 12 szt. i uzyskać ocene minimum 96p.
Na taką ocene to trzeba wystawić naprawde ślicznego ptaka, a co będzie jeżeli nie będzie takiego? nie będzie Wyróżnienia w kolorze?. Dlatego ja proponuje zmienić ocene minimum 96p. na ocene najwyższą uzyskaną z pośród wszystkich kolorów.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wyróżnienie dotyczy nagrodzenia gołębia w kolorze, a nie w rasie. Jeżeli gołąb zdobędzie tytuł zwycięzcy w kolorze to nie ma sensu dodatkowo wyróżniać go w rasie. Wyróżnienie jest dla tych gołębi, które mimo zdobycia wymaganej ilości punktów nie zostały zwycięzcą w kolorze, bo zwycięzca jest jeden, wyróżnionych może być kilka lub żaden. Zaproponowałem takie rozwiązanie, ponieważ często sędziowie na „siłę” zabierają gołębiowi punkty bo zwycięzca ma być jeden. Zmodyfikowałem punkt regulaminu dotyczący wyróżnienia.

Tytuł:

A teraz na siłe będą podnosić ocene do 96p. Problem nadal jest

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.