Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 2:51 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:

ale to nic, nie przejmuj się Mirku nie tylko Ty sobie przypisujesz czyjeś zasługi, szkoda tylko że zmarnowałeś dobry mateiał (krzyżując moje masciuchy z wywrotkami - pamiętasz pokazywałeś mi te potworki F1), którego nie za wiele w kraju, a dzięki Tobie i podobnym promowane są mieszańce takie jak ten co według Ciebie był najlepszy na białostockiej wystawie z maściuchów polskich

zdaj kolego legitymację

jak Ty to mówisz: Ha ha ha

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:

No Quatro, gratulacje! Wsadziłeś kij w mrowisko atakując zwartą grupę hodowców i sędziów promującą na siłę braterstwo polsko-węgierskie w temacie maściuchów. Krótko mówiąc, podpadłeś na całej linii. nie dziwię się, że tak ich wnerwiło wytykanie im mieszańców, bo to hodowcom psuje interes, a sędziom samopoczucie. A może dla własnego komfortu psychicznego i dla dobra własnych portfeli hodowcy mieszańców przyznają ,że maściuch polski w czystej formie pozostał tylko koroniaty, niech rozdzielą sędziowanie na dwie grupy, a to ułatwi potem zmianę wzorca. Po co na siłę promować mieszańce, kiedy można stworzyć wzorzec nowej rasy, hodowanego licznie maściucha polsko-węgierskiego, dla skrocenia nazwy proponuje nazwać go bratankiem i wszystko będzie cacy, nie trzeba będzie napadać na Quatro w obronie swoich mieszańców a i on nie będzie nowej rasy krytykować, skoro nie będą to już "maściuchy polskie". Pozdrawiam.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Trzeba być nie lada zerem, aby zacząć przytakiwać takim czereśniakom, którzy miaszańca oceniają na 95 pkt. :shock:
Hodujemy gołąbki dla siebie, a nie dla takich "znawców" 8)
Szczerze przyznam, że ostatnio bardzo zniechęciłem się do PZHGR, nikt mi tam "łachy" nie robi, obrączki mogę sobie kupić na bazarze, gołębie bez problemu sprzedam przez Internet, albo na giełdzie obok wystawy - szkoda nerwów na wystawy :?
Sędzowanie nie jest opłacalne - opłacalne jest robienie przekrętów przy ocenie, bo dzieki nim, można sprzedać koka watrego 20 zł za kilka stówek, i na tym ten mafijny biznes polega.
Nie chce uogólniać, jest sporo uczciwych i profesjonalnych sędziów, ale tak to jest w życiu, że właśnie zapach smrodku najdłużej zostaje w pamięci...
Pozdrawiam uczciwych sędziów.

Tytuł:

Że problem z oceną gołębi przez sędziów jest to wiemy, bo go często widać.
Tylko gdzie tkwi jego źródło? Moim zdaniem na ten stan rzeczy wpływa wiele czynników. Kiedy zanikają takie wartości jak:honor, godność, uczciwe zasady współzawodnictwa oraz zdobycie tytułów za wszelką cenę, to właśnie mamy do czynienia z ogólnym niezadowoleniem.

Dla poprawy sędziowania należy zacząć od pierwszego etapu, tj wybieranie kandydatów na sędziów z członków o sztywnych kręgosłupach, koleżeńskich ale stroniących od wszelkich układów.
Kolega kolegą ,ale porządek musi być.

Tytuł:
[quote="quatro"]ale to nic, nie przejmuj się Mirku

Witam. Jest w tym część prawdy co piszesz i ja się nie wypieram. Ptaszki które nabyłem od Ciebie odsprzedałem po sezonie, bo dawały chłam, nawet sam chciałeś odkupić samca. Tak złożone pary od Ciebie ani mi ani Tobie nie dały nic, co mogło by nadawać się do hodowli.
,,widziały gały co brały’’ nie mam pretensji. F1 to całkiem nie wypał, ale żadnych z tych gołębi nie wystawiałem. Tyle adrenaliny dałeś na forum na temat maściucha, a nic nie wystawiłeś (a pozostałe rasy ) z tond moje zdziwienie. Gorzów przyjechał tyłek obił i pokazał miejsce w szeregu i tyle sugestii, a myślałem że będzie na odwrót. Z masciuchami skończyłem dawno zdjęcia pozostały, tak jak i Majkutewicza na stronie. Co do wystawionego maściucha, to ja tyle samo mogę powiedzieć o Twoim, którego wziąłeś w Poznaniu od Majkutewicza, ale to nie temat na Forum. Twoje to są klasa, pozostałe to kundle, może to i tak lżej żyć.

Tytuł:

niestety tak to z maściuchami jest, że wieksza część potomstwa to chłam, nie sztuką jest kupić szeka za 1000 zł i chować po nim młode za 1000 zł, trzeba sobie wypracować dobrą linię, jeżeli Ty po jednym sezonie rezygnujesz z rasy bo dają kiepskie potomstwo to nie jesteś hodowcą, a przemysłowcem, mogłeś śmiało przeparować złożone pary i ciągnąć drugi sezon, ale co, szkoda czasu, nie? jak się nie chowa nic co daje kase to trzeba zrezygnować, swoją drogą ciekawe stwierdzenie

Natomiast jeśli chodzi o to, że według Ciebie nic nie wystawiłem, to zapraszam do mnie do domu, nie będę opisywał na forum dlaczego "nic" nie wystawiłem bo to moja sprawa, a miałem powód, kolejna sprawa nigdy nie powiedziałem, ze mam najlepsze maściuchy, za każdym razem pisząc o dobrych maściuchach wymieniałem Ryśka Majkutewicza czy Bronka Rubaszewskiego (widocznie nie przyłożyłeś się do postów o maściuchach) . Majkutewicz już nie wystawia, a Bronek ma niektóre naprawdę ciekawe gołębie (są to ptaki po P.Szturmaju) i cieszę się, że wygrał, bo na to zasługiwał, ja nie traktuję tego jak łojenie komuś dupy, to tylko w Twoim przekonaniu i wielu Tobie podobnych, robicie z wystawy wyścig do sławy, w tym roku poszło mi kiespsko i tyle, zajrzyj do katalogów wrocławskich wystaw w poprzednich latach, a najlepiej przyjedz do mnie i zoabacz na żywo jak maściuch polski powinien wyglądać. Piszesz, że myślałeś, iż to wrocławianie obiją tyłek gorzowianom,a nie na odwrót, indyk tez myślał o niedzieli i wiesz co mu się stało w sobotę? Bronek przywiózł bardzo ładnego samca i młodą samiczkę, to były dwa najładniejsze maściuchy na wystawie

nie do konca zrozumiałem końcówki Twojego postu, napisałeś że wystawioengo maściucha możesz porównać z tym co kupiłem od Majkutewicza w Poznaniu, jeśli chcesz zarzucić Ryśkowi hodowanie mieszańców węgierskich to jesteś w kolejnym wielkim błędzie, udowadniasz tym samym, że nie masz bladego pojęcia o maściuchach polskich (nie piewrszy raz zresztą), a na Twoich fotkach jedynymi maściuchami polskimi są te które zakupiłeś ode mnie, pozostałe to mieszańce

na koniec podkreślę jeszcze raz (żeby Tobie podobnym nie przyszło do głowy wmawianie czegoś czego nigdy nie powiedziałem), ja nie mam najlepszych maściuchów w Polsce, ale nie wiele jest osób, które mają lepsze, nie sztuką kupić gołebie na których można zarobić, sztuką jest dochować się dobrego potomstwa, zaczynając od zdegradowanych min przez Ciebie ras, a dlaczego min. przez Ciebie, otóż dlatego że Ty promujesz mieszańce, ba sam je nawet tworzysz i puszczasz w Polske (maściuchy F1), jak można o tym maściuchu za 95 pkt powiedzieć polski i kto to mówi "sędzia"

Ostatnio zmieniony pt lut 22, 2008 8:43 am przez quatro, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:

SETER pisze:
Trzeba być nie lada zerem, aby zacząć przytakiwać takim czereśniakom, którzy miaszańca oceniają na 95 pkt. .

a może poprostu przytakiwał ten który sędziował ... :D

a tak już na sam koniec, Mirkiu jestem bradzo bardzo mocno zaskoczony Twoją postawą, myślałem że z Ciebie porządny i konkretny facet, nawet rozmawiałęm z Piotrkiem Plichtą na Twój temat na wystawie i wręcz Cię chwaliłem, a tu taki klops, mogłeś to wszystko powiedzieć mi mniej oficjalnie albo innym tonem (to za kogo mnie uważasz) i nie było by teraz tego , ale myślę że wiem czym się kierowałeś i dlaczego walisz błotem, ale niech to już będzie nasza tajemnica :wink:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.