Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 2:48 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Imprezy towarzyszące
Czy Wystawie Krajowej powinna towarzyszyć giełda? Moim zdaniem - nie. Jeżeli tak to tylko w sobotę. Sprzedaż może odbywać się z katalogu. Wielu sprzedających gołębie na giełdzie nie ma czasu zwiedzić wystawy. Przecież nadwyżki hodowlane możemy sprzedać na wystawach lokalnych.

Wystawa powinna być naszym świętem. Spotkajmy się przy wystawianych gołębiach i porozmawiajmy o problemach związanych z hodowlą naszych ulubieńców.
Niech organizator zaprosi fachowców i zorganizuje odczyty, prelekcje na temat genetyki, zapobiegania i leczeniu chorób. Albo zaprosić doświadczonego hodowcę z wykładem o treningu gołębi wysokolotnych, czy akrobatycznych.

Załóżmy kluby poszczególnych ras, zwłaszcza polskich. Wystawa Krajowa jest dobrą okazją do spotkania klubowiczów z całej polski i przedyskutowania kierunków hodowli.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:

prawdę jest, że na wystawach największą frekwencją cieszą się giełdy, na wystawach u naszych zachodnich kolegów tak właśnie jest tzn nie ma giełd, w Polsce każdej wystawie towarzyszą giełdy, a złapać wystawcę przy klatce wystawowej czasem jest bardzo ciężko, myśłę że sobotnia giełda przy wystawie krajowej ma sens, a i powinna wystarczyć,a niedziela niechby była takim właśnie dniem przeznaczonym na dogłębne penetrowanie wystawy, omawianie ocen ptaków, a przy tym konferencja fachowców, także kolejny raz jestem na tak

Tytuł:
Awatar użytkownika

Panie Jurku ma Pan rację do tego , że niektórzy ludzie nie mają czasu obejrzeć gołębi wystawowych , ponieważ są zajęci kupowaniem bądź sprzedawaniem na giełdzie .
Ja kiedyś miałem taki przypadek , bodajże we Wrocławiu , że nie obejrzałem wystawy , bo zabrakło mi na to czasu . Przebywałem cały czas na giełdzie sprzedając swoje ptaki , po wystawie cieszyłem się tylko z tego , że sprzedałem swoje nadwyżki hodowlane.

Tytuł:

Witam.W tej chwili na wystawie nie ma praktycznie oprócz klatek z ptakami i kilku stoisk nic co by mogło zainteresować hodowców.Ani odczytów ,prelekcji ,szkoleń dosłownie zero.Oprócz wystawy jest giełda . Wykupiony bilet na wystawę upoważnia do wejścia na giełdę.Oceniam(ale moge się mylić),że ponad połowa gości przyjeżdżających na krajówkę jest zainteresowana giełdą a nie wystawą.Jeżeli nie będzie giełdy Ci ludzie nie przyjadą.Gdy, zamiast giełdy ,organizatorzy nie będą umieli zaproponować czegoś co zainteresuje hodowców to dołążą do każdej krajówki.Przyjadą tylko Ci co wystawiają oraz garstka ich znajomych.Ponadto gdy na krajówce nie będą wygrywały ptaki,które na to zasługują, to liczba chętnych do wystawiania bardzo zmaleje.Pozdrawiam.

Tytuł:

Moim zdaniem kolega Opal ocenia to zbyt pesymistycznie.Uważam ten pomysł za bardzo dobry ponieważ według mnie brak giełdy zwiększy ilość ptaków na wystawie.Hodowcy którzy będą chcieli sprzedać ptaki będą musieli je wystawić.W tej chwili dochodzi do chorych sytuacji gdzie na wystawie krajowej w wielu rasach były gołębie słabsze niż na giełdzie(np.perukarze)!!!!

Tytuł:

Witam.Może i zbyt pesymistycznie.Ale moim zdaniem krajówka to pokaz championów.Czyli najlepszych ptaków, najcenniejszych z Twojej czy innego hodowcy stawki.Chyba nie po to je dajesz na wystawę krajową aby ich się pozbyć (sprzedać)tylko liczysz na to ,ze wygrają.Ptaki ,które masz na sprzedaż dajesz na giełdę.Byłem na młodych i tylko dlatego,że miałem ptaki na giełdzie, obszedłem wystawę 7 czy 8 razy.Też zauważyłem,że na giełdzie były lepsze ptaki(między innymi moje) niż na wystawie.Ale gdyby nie było giełdy tych ptaków nie byłoby w Poznaniu wcale(zostałyby w domu).Ja pewnie bym pojechał ale sam (bez gołębi). Kupiłbym bilet, pochodził po wystawie 15 minut i wrócił 350 km do Wa-wy.Bo co innego miałbym tam robić(gorzały nie piję)?A tylko dzięki temu,że była giełda ,niektórzy z hodowców byli w Poznaniu dwa dni(zapłacili dwa razy za wstęp,opłacili hotel i dali zarobić właścicielowi knajpy za obiad.)Mówisz,że gdyby nie było giełdy byłoby więcej ptaków na wystawie.Guzik prawda, w moim przypadku jest tak.Dopóki będzie tak tragiczne sędziowanie karierów jak do tej pory,moich ptaków na wystawie nie będzie(na giełdzie owszem ,jak najbardziej).W dobie internetu nie potrzebuję żadnych wystaw ani giełd aby rozreklamować i sprzedać nadwyżki.Ja to widzę ,ale czy widzą to decydenci w polskim Związku?Z Polskiego Związku Wędkarskiego odeszło w przeciągu ostatnich lat 800tys.członków,beton z Wedkarskiego Związku też nie widzi poblemu a lekarstwem na mniejszą ilość członków jest podnoszenie składek.Czy tą samą drogą idzie Polski Związek Gołębi Rasowych?Tylko atutem PZW jest to,że mają w dzierżawie prawie wszystkie polskie wody,a jaki atut ma Zarząd z Poznania.Obrączki?Ja dobrego kariera kupię bez obrączki, więc dla mnie to żaden argument.Jeżeli nowe władze widzą te problemy i dojdzie do nich,że tylko wzorcowo przeprowadzane wystawy usprawiedliwiają istnienie Polskiego Związku to niech sie zadeklarują,niech zaczną działać a napewno wielu hodowców da im kredyt zaufania i wyrazi chęć pomocy.Pozdrawiam.

Tytuł:

Całkowicie zgadzam się z Opalem.Uważam, że wystawa bez giełdy okaże się niewypałem. Od kilkunastu lat tradycyjnie z kolegami z podkaliskiej miejscowości, w której mieszkam wynajmujemy autobus, czasami dwa i jedziemy na wystawę krajową. jedziemy w niedzielę, bo w sobotę wielu z nas pracuje lub inne sprawy nie pozwalają mu się wyrwać. Część jedzie coś sprzedać, większość kupić, na pewno wszyscy obejżeć wystawę.Gdyby nie było giełdy, ponad połowa z tych ludzi została by w domu.Nie każdego stać na zakup ptaka z wystawy, a prawdziwe życie wystawy jest na giełdzie. Prawda, że giełda nie powinna przesłaniać wystawy, ale jeśli związek nie zastąpi giełdy bardziej atrakcyjną ofertą, to krajówka bez giełdy straci część zwiedzających.

Tytuł:

Wystawy bez giełdy nie mają szans powodzenia.
Z obserwacji wiem , że wystawy są organizowane z uwagi na zyski.
Natomiast sama wystawa to rzecz drugorzędna. Przykre ale prawdziwe.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przy takim stylu sędziowania, jak opisujecie, to chyba nic dziwnego. :?

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zgadzam się z wami, że wystawa jest dodatkiem do giełdy i to na wielu wystawach. Czas to zmienić!!. Wystawa Krajowa będzie ostatnią wystawą to tak większość hodowców już powinna sprzedać nadwyżki, jeżeli ma być giełda to proponowałbym tylko sobotę. Przecież mówimy o wystawie, na którą mają przyjechać najlepsze ptaki w Polsce, jeżeli ktoś argumentuje, że nie przyjedzie, bo nie ma giełdy to jego problem, to nie jest prawdziwy hodowca, widocznie go nie interesują gołębie tylko handel. Na takich ludzi nie będą czekali prelegenci, ze swoimi wykładami, bo ci ludzie i tak nie przyjdą, bo co tam im jakiś doktorek będzie opowiadał jak oni wszystko wiedzą najlepiej. Można rozważyć zorganizowanie Krajowej Giełdy, ale w innym terminie niż wystawa. :wink:

Tytuł:

Opal ma dużo racji w tym co mówi, początki mogą być kiepskie ze wzgl. na frekwencję, ale z drugiej strony powinno być tak jak mówi Pan Jurek, to będzie najbardziej prestiżowa wystawa w kraju, na początek można zostawić giełdę niedzielną, a równolegle prowadzić wykłady, jakieś pokazy i inne ciekawostki i jeżeli imprezy towarzyszące będą się cieszyć dużym zainteresowaniem, zrezygnować z giełdy, przecież na zachodzie nie ma giełd, a frekwecja jest dużo większa niż u nas na giełdach, my jesteśmy przyzwyczajeni do handelku na wystawach dlatego będzie ciężko się odzwyczaić.

Tytuł:

Witam.Jaki jest nadrzędny statutowy cel Zwiazku?Propagowanie gołębiarstwa,czy zarabianie pieniędzy? Co lepiej propaguje gołębiarstwo?Wystawa, czy przemówienie Prezesa? Szkoda,ze Panowie z Zarządu i KS przyjęli taktykę strusia czyli chowają głowę w piasek.To forum jest idealnym miejscem na poważną dyskusję między hodowcami i górą czyli Zarządem.Nie chcą odpowiadać na moje pytania to odpowiem sobie sam.Wystawa Krajowa to jest finał, zwieńczenie całorocznej pracy wszystkich hodowcow ale także wszystkich związków( regionalnych i polskiego). W projekcie statutu(niestety nigdzie nie ma oryginału) zapisane jest,że związek może prowadzić działalność gospodarczą ,ale tak pozyskane pieniądze musi przeznaczyć na cele statutowe.Wystawa Krajowa jest takim nadrzędnym celem statutowym,nie ma w Waszej działalności ważniejszego celu niż ta wystawa Panowie.Nie ma ważniejszego człowieka niż hodowca,który wygrywa taką wystawę.To on przez rok jest królem,zwycięzcą ,idolem młodszych hodowców.Nie Zarząd,nie Prezes ,nie sędzia,tylko on: zwycięzca Krajowej Wystawy.Wszystkie wzorce ,szkolenia, Kolegia Sędziów,delegacje,biuletyny ,strony internetowe i inne są po to aby mogła odbyć się właśnie ona: WYSTAWA KRAJOWA.Wystawa najważniejsza i najpiękniejsza.Wystawa będąca wzorcem dla wystaw regionalnych.Wystawa ,która nobilituje wystawiającego na niej ptaki hodowcę ale też nobilituje zaproszonych sędziów(przecież zaproszenie to oznacza,że ten sędzia czy sędziowie są w danej rasie najlepsi w Polsce).Wystawa bez giełdy ,za to z tak wypełnionym dniem, aby hodowca z żalem wychodził z hali wystawowej.Z całym cyklem szkoleń dla przyszłych i obecnych sędziów oraz hodowców.Są hodowcy,którzy o swej ukochanej rasie mogą opowiadać cały dzień,są zagraniczni fachowcy są naukowcy od genetyki i budowy ptaków,są weterynarze wysokiej klasy(choćby Tomek).Tematów do szkoleń i ludzi umiejących je przeprowadzić nie zabraknie.Słyszałem opinię ,że na takie szkolania nie chcą przyjeżdżać sędziowie i chcą aby zapłacić im za bilety, delegacje i hotel.Paranoja ,to wy ich chcecie uczyc, a oni chcą za to pieniędzy?Ja takiemu pracownikowi pokazuję bramę w firmie. A wy im płacicie.Na to głównie idą związkowe pieniądze. Zawsze wracam do tego samego, wymieść stare, zaprosić do współpracy młodych wizjonerów.Takich ludzi, w oczach których nie odbija się banknot ,tylko gołąb.Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony sob sty 26, 2008 8:58 pm przez opal, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:

dzień dobry.
opal tak powinno być, a jak jest, to widać gołym okiem.
Zacznijmy od statutu. Kto go zna i kto go przestrzega? Jak przebiegają obrady walnych zgromadzeń oraz wybory do władz. Jak prowadzona jest gospodarka finansowa? Jak jest prowadzona dokumentacja związkowa? Kto sprawuje kontrolę nad finansami związków? Jak są rozliczane wystawy pod kątem finansowym. Kto rekrutuje kandydatów na sędziów? A jak się wycina członków związku o innych poglądach niż zarząd?
To co proponujesz jest celem , ale w obecnych warunkach wątpliwe do zrealizowania. Popatrz, czy na forum wypowiadają się osoby pełniące funkcje w zarządach i innych organach związku?
Rozmijają się cele członków z celami kierownictwa związków.

Tytuł:

Witam.Leon przecież napisałem,że stosują taktykę strusia.Ci z Zarządu wchodzą na forum i czytają nasze posty.Widzę dwie możliwości dlaczego nie chcą z nami dyskutować.Pierwsza to taka,że oni wielmożni działacze i sędziowie nie będą bratali się z nami szaraczkami bo jest to poniżej ich godnośći.I nie bedą z nami dyskutowali co najwyżej mogą nam rozkazywać.Tę metodę nazwałem metodą na "dupka".Druga metoda to rżnięcie "głupka" i udawanie,że jeżeli oni nie dyskutują o problemie to tego problemu nie ma.Panowie forumowicze ,kto jest za metodą na "dupka" a kto jest za metodą na "głupka"?.Pozdrawiam.

Tytuł:

Panie Kowalski to jest pierwszy post od wielu miesięcy, który dotyka meritum sprawy i w wielkim skrócie obrazuje dlaczego nic się nie zmienia i to nie tylko na górze. :shock: Podam przykład jednego hodowcy, który niedawno zażyczył sobie, abym zdjął zdjęcie Sroki, przy moim nicku, które on zrobił mimo, że ja ją od niego kupiłem i tak zrobiłem (prawa autorskie) :) Otóż ten Pan w związku do, którego należy pełnił funkcje Przewodniczącego Komicji Rewizyjnej, gdy zwracał uwagę na nieregulaminowe prowadzenie zebrań (brak kworum) i innych poczynań zarządu, został na walnym zebraniu zwyzywany przez prezesa (pisze z małej litery bo na to zasługuje), przy aprobacie całego zarządu. :oops: Po kilku miesiącach niemocy, oraz uległości wobec zarządu pozostałych członków Komisji Rewizyjnej złożył rezygnacje. :( Dla jasności opisanego przykładu dodam, że ten prezes jest w Zarządzie Głównym (nowym) i wszyscy liczą, że dzięki nim będzie lepiej (akurat) :oops:

Moim zdaniem przy żadnej wystawie nie powinno być giełdy ptaków,ze względów "zdrowotnych".
Giełda tylko po zakończeniu wystawy.

Tytuł:

Witam.Czyżby coś drgnęło czy przypadkowa zbieżność inicjałów?Powód ważny, ale czy do zaakceptowania przez hodowców?A co zamiast giełdy?Wystawę można obejść w godzinkę?Co z resztą dnia?A co z zyskiem?Skąd forsa? Przecież zorganizowanie wystawy kosztuje,wpływy ze składek nie wystarczą.Pozdrawiam.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kolego Opal nie przesadzaj z tą forsą. Jeżeli na wystawie będzie ok. 3000 gołębi, a tyle powinno być na Wystawie Krajowej, to tak należy skalkulować koszt uczestnictwa, że wystarczy na jej zorganizowanie. Czy wszystko musi nam przesłaniać zysk? Odpuśćmy sobie problem kosztów na tym forum.

Tytuł:

Witam.Dobra odpuszczamy.Co proponujecie oprócz wystawy?Jak zachęcić młodzież do uczestnictwa w wystawie?Co zamiast piwa?(tylko nie odpisujcie ,gorzała).W Budapeszcie grupy hodowców prowadziły ożywioną dyskusję trwającą po kilka godzin.Tylko tam była hala sportowa,były trybuny ,był bufet,było dużo miejsc gdzie można było usiąść i pogadać.W Poznaniu kilka stolików i krzeseł zajętych przez piwoszów.Gdzie się spotkać ze znajomymi gdzie przysiąść i pogadać?Pozdrawiam.

Tytuł:

Witam
Gołąbki hoduje od dziecka jak wiekszość Hodowców. Do Związku Hodowców Gołebi Rasowych należę od dwóch lat. Moje golabki były wystawiane na siedmiu Wystawach, jednak ani razu nie sprzedawałem gołębi na giełdzie. Nie dla tego ze nie miałem co, ale właśnie dla tego,że szkoda mi było czasu na "stanie" na giełdzie. Oczywiscie czasami coś kupowałem z giełdy. Wystawę obchodziłem kilkakrotnie nie spiesząc się, oglądając lepsze lub gorsze Okazy i rozmawiając z Hodowcami i gośćmi, i zawsze na koniec dziwiłem się, że ten czas tak szybko minął, że już muszę zbierać swoje gołąbki i do domku czas wracać.
Myślę, że dobry jest pomysł podany wcześniej aby giełdę zorganizować zaraz po Wystawie.
Można Wystawę zakończyć w niedzielę np. dwie godziny wcześniej i wtedy zorganizować giełdę, a napewno chętnych nie bedzie brakowało.
Pozdrawiam.

Zastanawiam się ,czy p.opal był kiedykolwiek na innej wystawie niż wystawa gołębi?

Tytuł:

Witam.A jak szanowny gość myśli?Jeżeli myślenie sprawia trudności ,proszę zgadywać.Pozdrawiam.

Tytuł:
Jałowa dyskusja, są ludzie którzy wiedzą,że nie mają racji ale trwają
przy swoim do nich zaliczam Pana Bogacza.

Tytuł:

Witam.Panie Janie czy może Pan nam wyjaśnić dlaczego Pan Jurek nie ma racji?Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Witam. Myślę , że giełdy nadwyżek powinny być organizowane po zakończeniu wystawy , a hodowcy mający gołębie które uzyskały by ok.90 punktów i więcej, nie tylko te najcenniejsze powinni wystawiać do oceny, bo nie każdego stać na zakup czępiona, ale słabszego brata czy siostrę chętnie kupi .Dochód też wzrośnie ,bo otwarcie klatki też kosztuje. Tym sposobem zwiedzających wystawę będzie dużo więcej, a te słabsze nadwyżki można sprzedać po wystawie na giełdzie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.