Króliki i gołębie razem

hubert1109
Kontakt:

Króliki i gołębie razem

Post autor: hubert1109 » pn sie 01, 2011 6:25 pm

Dlaczego tam gdzie mieszkają króle tam złażą się szczury?

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Re: Króliki i gołębie razem

Post autor: Happek » pn sie 01, 2011 7:41 pm

Myślę że zależy to od warunków w jakich przetrzymywane są króle i nie jest regułą. Posiadałem w "najlepszym" okresie 80 mięsnych królików i nie przeżyłem inwazji szczurów.

hubert1109
Kontakt:

Post autor: hubert1109 » pn sie 01, 2011 8:29 pm

chodzi mi o to że koledzy odradzili mi trzymania krulików jeśli mam gołębie bo jak są króle to prędzej czy pózniej będą i szczóry.I nie mówię tu o inwazji.

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » wt sie 02, 2011 12:18 am

Szczury mogą przyjś kopulowac z krulikami Slyszalem o takich przypadkach ze krulica po okoceniu sie miała mlode częściowo podobne do szczurów

Awatar użytkownika
krol17
Kontakt:

Post autor: krol17 » wt sie 02, 2011 4:43 pm

popieram falkos mojemu bratu się to zdarzyło zresztą czytałem o tym w internecie i widziałem zdjęcia dorosłych szczurokrólików.

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Post autor: Happek » wt sie 02, 2011 9:50 pm

Moim zdaniem świadczy to tylko o niedbalstwie hodowcy i niskiej jakości pomieszczeń/klatek w jakich przebywają króle. Znałem przypadki że szczury dusiły dziesiątki młodych królików ale kopulacja...aż mi się nie chce wierzyć. W hodowli nigdy nie powinno dochodzić do takich rzeczy! To tak jakby sierpówka posuwała gołębia a wróbel np: zeberke. Totalne niedbalstwo.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt sie 02, 2011 10:34 pm

To myszoskoczek, nie ma nic wspólnego ani z królikiem ani ze szczurem.

Awatar użytkownika
bartekw94
Kontakt:

Post autor: bartekw94 » wt sie 02, 2011 10:47 pm

Myszoskoczek nie ma takich długich uszu. http://www.google.pl/search?client=oper ... =pl&tab=wi

perros
Kontakt:

Post autor: perros » śr sie 03, 2011 6:28 am

trzecie zdjęcie od lewej na samej górze, też mi się nie chciało wierzyć a jednak http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... 3.3.1l11l0

perros
Kontakt:

Post autor: perros » śr sie 03, 2011 6:30 am

poza tym co się dziwić szczurowi - kaczka czy kura, ważna temperatura :D

Fokus
Kontakt:

Post autor: Fokus » śr sie 03, 2011 1:50 pm

W życiu nie słyszałem takich głupot... Wiece co to są mutacje genetyczne?? Zdażają się w każdym gatunku... Pozatym królik i szczur to 2 różne gatunki więc nie jest anatomicznie możliwe rozmnazanie tych zwierząt(w naturze)... Co do szczurów, całe życie hoduje kroliki i nigdy szczurów nie mialem, co innego przy hodowli świń... Jeśli kroliki trzymasz w dobrze zabezpieczonych klatkach i dbasz o czystość sciólki i o stan techniczny klatek to nie będzie ani szczurów ani mysz... Inaczej sprawa wygląda jeśli mówimy o trzymaniu krolikow z gołębiami w jednym pomieszczeniu, wtedy SZKODZIMY i krolika i gołębia... zymaniu krolikow z gołębiami w jednym pomieszczeniu, wtedy SZKODZIMY i krolika i gołębia...

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Post autor: Happek » śr sie 03, 2011 4:36 pm

Wszystko pięknie. Tylko witryna z tym zdjęciem gdzie jest ten niby szczuro-królik to jakaś stronka o GMO i innych genetycznych modyfikacjach. Nie mieszajmy eksperymentów w laboratorium z tym co mamy u siebie. Nadal jestem za tym, że to jest nie możliwe w Naszych realiach.

Awatar użytkownika
krol17
Kontakt:

Post autor: krol17 » śr sie 03, 2011 4:47 pm

fokus podam ci przykład koń+osioł=muł wiesz co to jest hybryda np.miszania lwa i tygrysa=lygrys znajdż sobie w wikipedi i każdy doświatczony hodowca powie ci że samiec szczura pokryje samice królika nie na odwrót.

Fokus
Kontakt:

Post autor: Fokus » śr sie 03, 2011 8:18 pm

Naucz się czytać że zrozumieniem... Powiedziałem że w naturze jest to nie możliwe a lygrys i muł to wyniki ostrej selekcji i badań nad genetyka naukowców czyli ludzi...

Awatar użytkownika
krol17
Kontakt:

Post autor: krol17 » śr sie 03, 2011 8:46 pm

i tu się mylisz poszukaj w wikipedi że bardzo często zdarzają sie one w naturze np krzyżowka lamparta i lwa i wiele innych a podrugie lygrysy znano już w 19 wieku a w tedy naukowcy nie mieli takich możliwości jak dziś w większości przypadków naukowcy z hbryzacją nie mieli wiele wspólnego jeżeli już to ludzie zamykali je razem żeby sie sparowały ale powtarzam wiele przypadków miało miejsce w naturze poczytaj o tym fokus.wikipedia czeka

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Post autor: Happek » śr sie 03, 2011 9:06 pm

Więc zakładając że to jest takie realne i niby prawie na porządku dziennym wróćmy się do wypowiedzi w której powiedziałem że jest to najnormalniejsze w świecie niedbalstwo. Moim zdaniem świadczy to tylko o tym w jak słabych warunkach i pomieszczeniach przebywają zwierzęta skoro dochodzi do takich cudów.
Nie wyobrażam sobie jak duża w gospodarstwie musiała by być populacja szczurów żeby dochodziło do takich rzeczy. Nie widziałem w swoich zabudowaniach szczura już spory szmat czasu a często za to widzę wypowiedzi że szczury łapią psy, koty i gospodarz z łopatą biegający po podwórku. Myślę że zamian biegać z łopatą po podwórku trzeba z łopatą posprzątać "kąty" a wtedy i populacja szczurów się ograniczy czy będą króliki czy nie.
Ogółem stwierdźmy że regułą nie jest to że jak króliki to i szczury.

Fokus
Kontakt:

Post autor: Fokus » śr sie 03, 2011 9:37 pm

Więc tak... Mówisz że jest to na porządku dziennym... Więc zarejestroj się na królikarzu.pl i żądaj pytanie czy zdarzają się w hodowlach królikó-szczury jeśli choć jedn poważny hodowca z tego forum powie że tak to cię przeprosze i napisze sprostowanie... Ok???

Awatar użytkownika
krol17
Kontakt:

Post autor: krol17 » śr sie 03, 2011 9:47 pm

no dobra ale przepraszać mnie nie musisz nie mówie że jest to na porządku dziennym jest to swego rodzaju niedbalstwo jak napisał happek i wątpie że napiszą ci że wychodowali królikoszczóry bo pewnie niedopuszczają do takich sytuacji prawdziwych hodowcy ale napewno wiedzą że to możliwe lepiej zapytaj jakiegoś biologa itp.

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Post autor: Happek » śr sie 03, 2011 9:48 pm

Fokus precyzuj do kogo mówisz bo różnie można to odbierać potem :)

Fokus
Kontakt:

Post autor: Fokus » śr sie 03, 2011 10:04 pm

Według mnie żeby do takiego krzyżowaniamiędzy gatunkowego doszło muszą być spełnione odpowiednie dla tego warunki... 1. Kroliki muszą być trzymane w bardzo prymitywnych i nie humanitarnych często warunkach. 2. Populacja szczurów bardzo dużą. 3. Wielkie nie dbalstwo hodowcy itp... Nie pomyślałem tylko że wiele polskich rolników hoduje tak kroliki tzn chów podzłobowy... W dzikiej naturze jest inaczej... zęsto warunkach. 2. Populacja szczurów bardzo dużą. 3. Wielkie nie dbalstwo hodowcy itp... Nie pomyślałem tylko że wiele polskich rolników hoduje tak kroliki tzn chów podzłobowy... W dzikiej naturze jest inaczej...

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » śr sie 03, 2011 10:40 pm

deja vu :D

Fokus
Kontakt:

Post autor: Fokus » czw sie 04, 2011 9:43 am

Rozmawiałem z zootechnikiem. I jednak się okazało że mam rację :P połączenie krolika i szczura jest nie możliwe z powodu innej liczby chromosomów... Nawet w laboratorium było by to trudne. Natomiast dowiedziałem się że czasem szczurzyce podrzucają młode do gniazd krolikow

Awatar użytkownika
krol17
Kontakt:

Post autor: krol17 » czw sie 04, 2011 10:50 am

A jednak moj brat miał kiedyś króliki i podczas gdy było u nas sporo szczórów to gdy okociła się królica króliki miały małe uszy i bardzo wolno rosły więc mój brat je zabił.mój wujek który 20 lat chodował króliki ale musiał przestać bo naszła inwazja szczórów i zaraz po urodzeni króliki zdychały i wiele starych hodowców mówiło że to możliwe.

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » czw sie 04, 2011 11:39 am

U mojego dziadka też widziałem jak sie krulica okociła po jakimś czasie jak mlode wyszły z gniazda jeden mial długi cienki ogon. Ale pewnie mi sie zdawało bo to przecież nie możliwe ze by sie szczur z krulica... :) :)

ODPOWIEDZ