Strona 1 z 1

Ptaszniki-kilka pytań początkującego

: czw cze 30, 2011 11:17 pm
autor: Fokus
Wiem że niżej jest już jeden temat o ptasznikach ale w tamtym temacie głównie przedstawiacie swoje hodowlę a ją muszę żądać dużo pytań więc bardzo proszę o nie usuwanie tego tematu... Więc tak, ptaszniki to moja wielką pasją, ale raczej w sesię oglądania hodowli innych i zdobywania wiedzy na ich temat... Zwierzęta te podobają mi się bardzo i fascynują mnie od kiedy ujrzałem pierwszego z nich w zoo... Jednak przyznam się szczęże ich że mam do nich wielki szacunek i ,,boję" się ich (raczej że względu na to że jeszcze nigdy żadnego nie hodowalem)... Zdecydowałem się na hodowlę jednak... Czy te pająki są jadowite (wiem że pewne gatunki tak ale nie wiem czy wszystkie)?? Czy hodowane przez was są jadowite?? Czy można je hodować w akwarium po rybkach 211 litrów?? Jaki typ polecacie początkującemu-naziemne, podziemne czy te nadrzewne?? Czy pająki te potrafią się wspinać po ścianach akwarium??(chodzi mi o to czy mi nie wyjdzie z akwa czy jednak muszę jakąś szybę dorobić) Czy taki ptasznik musi mieć super warunki?? Jaki gatunek byście polecili początkującemu?? Czym je karmićie?? Itp... Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość... Pozdrnie hodowalem)... Zdecydowałem się na hodowlę jednak... Czy te pająki są jadowite (wiem że pewne gatunki tak ale nie wiem czy wszystkie)?? Czy hodowane przez was są jadowite?? Czy można je hodować w akwarium po rybkach 211 litrów?? Jaki typ polecacie początkującemu-naziemne, podziemne czy te nadrzewne?? Czy pająki te potrafią się wspinać po ścianach akwarium??(chodzi mi o to czy mi nie wyjdzie z akwa czy jednak muszę jakąś szybę dorobić) Czy taki ptasznik musi mieć super warunki?? Jaki gatunek byście polecili początkującemu?? Czym je karmićie?? Itp... Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość... Pozdr

Re: Ptaszniki-kilka pytań początkującego

: czw cze 30, 2011 11:33 pm
autor: vice
Ja bym polecił naziemne, podziemne prawie cały czas siedzą pod ziemią, mało widać tego pająka, nadrzewne skaczą, i budują kokony w których często się chowają dlatego też rzadko je widać akwa ktłóre proponujesz jest za duże. ja hoduje dorosłe w terra które sam robiłem, (2 lata pracy jako szklarz) wymiary 30x30x30 na jednego pająka w sam raz, wszystkie ptaszniki są jadowite bo tak zabijają ofiarę, jednak są bardziej i mniej jadowite, dla początkującego te mniej, polecam Ci ptasznika olbrzymiego, lasiodra parahybana tani mało jadowity, mniej więcej jak osa, rośnie duży, tylko kolorów nie ma za ładnych. Poza tym pocztyaj tu sobie www.terrarium.com.pl

Re: Ptaszniki-kilka pytań początkującego

: pt lip 01, 2011 1:31 am
autor: Fokus
Poczytałem trochę i już wiem:)terra sobie kupię jakieś szklane, akwa zostawię sobie na goliata którego kiedyś sobie napewno kupię... A co myślicie o Brachypelma Emilia?? Jest łagodny, ładny i lekko jadowity-porównywalny z pszczóła:-)... Mam też małe 25 litrowe akwa lecz bez przykryćia więc czy może być w przyszłości jako drugie terra??

Re: Ptaszniki-kilka pytań początkującego

: pt lip 01, 2011 4:58 pm
autor: vice
emilia, jest ok, miałem, ale samca i zdechł, jak kupujesz dorosłego to tylko samicę, samce pół eoku po dorosłości padają więc się nie nacieszysz zbyt długo, a te drugie terra, zrób jakąś pokrywe i bedzie ok

Re: Ptaszniki-kilka pytań początkującego

: pt lip 01, 2011 11:54 pm
autor: Fokus
A jakie teraz hodujesz?? Jak zrobiłeś wystrój terra?? Z czego kryjówka??

Re: Ptaszniki-kilka pytań początkującego

: sob lip 02, 2011 12:28 am
autor: vice
Ptasznik tygrysi i 2 ptaszniki olbrzymie, wystrój różnie jakieś czaszki ozdobne, kokos z dziórą w środku, sztuczna roślina i starczy, mój kolega ma tylną ścianę w takim ozdobnym korku kolorowym, nawet fajnie wygląda kupuje się na arkusze

Re: Ptaszniki-kilka pytań początkującego

: sob lip 02, 2011 1:10 am
autor: Fokus
A co myślisz o takich sztucznych roślinach stosowanych w akwarystyce?? Mam jeszcze pytanie:)czy mogę postawić terra z ptasznikiem na szafce przy łóżku??

Re: Ptaszniki-kilka pytań początkującego

: sob lip 02, 2011 2:41 pm
autor: piobar
Po pierwsze, akwarium nie nadaje się do hodowli żadnego z pająków z powodu braku wentylacji.
Wszystkie ptaszniki są jadowite, kwestia tylko "siły" jadu.
Ja na początek polecam gatunki typu Psalmopoeus, Brachypelma, Avicularia, Grammostola, Chromatopelma.
Oraz zalogować się na tcp i czytać, czytać i jeszcze raz czytać, a potem zastanowić się nad zakupem pająka i karmówki.

Małe ptaszniki trzyma się w pojemniczkach na mocz czy pojemnikach po sałatkach, dopiero dorosłe pająki wpuszczamy do terrariów odpowiednio przygotowanych.

Poniżej kilka moich terrariów na dorosłe pająki:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Re: Ptaszniki-kilka pytań początkującego

: ndz lip 03, 2011 11:53 am
autor: lewap125
Witam. Panowie może i fajne są te wasze Ptaszniki , ale ja prędzej usnął bym w gołębniku niż w wygodnym łóżku , z pająkiem obok :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: Ptaszniki-kilka pytań początkującego

: ndz lip 03, 2011 5:15 pm
autor: Fokus
Kwestia upodobań:)owiele gorzej bym się czuł trzymając przy łóżku skorpiona lub jadowitego węża :) a tak wg to odpowie mi ktoś czy terra z ptasznikiem może stać na szafce przy łóżku???

Re: Ptaszniki-kilka pytań początkującego

: ndz lip 03, 2011 5:29 pm
autor: piobar
Ja nad biurkiem mam wiszący regał na 12 terrari, a możesz je ustawić gdzie chcesz byle nie przy głośnikach czy urządzeniach wytwarzających drgania.