Strona 1 z 1

Pomoc przy ocenie - Motyl Warszawski

: sob maja 28, 2016 10:15 am
autor: BG272
Witam serdecznie jako ze jestem kompletnym laikiem, choć trzeba od czegoś zacząć, proszę w ocenie tych ptaków:
LINK 1 - http://allegro.pl/show_item.php?item=6205733642
Wiem ze na zdjęciach pewnie wszystkiego się nie zobaczy, ale proszę chociaż o ogólna ocenę, są to ptaki warte tej ceny?

Pozdrawiam

Re: Pomoc przy ocenie - Motyl Warszawski

: ndz maja 29, 2016 9:25 pm
autor: griszaa-1975v
Witam.Moim skromnym zdaniem dał bym sobie na Twoim miejscu Kolego spokój z tymi Motylami i ich nie kupował.Ta rasa charakteryzuje się tym że ze słabych rasowo gołąbków wyciągnąć coś młodego,fajnego graniczy z cudem.Ja bym nie zakupił tych ptaków bo to takie średniaczki.Może nie są ostatnie ale do fajnych Motyli wiele im brakuje.Ale mamy wolny kraj i sam zadecydujesz co zrobisz,kupisz czy nie.Pozdrawiam.[Nie mogę namierzyć fotek motyli które kiedyś miałem od jednego Pana z Warszawy ale w ten czas 10lat temu dałem 1000zł.za parę ale były o niebo lepsze,bo bez brody,i fajnie nakrapiane nie takie z blachami].Jak znajdę to wrzucę.

Re: Pomoc przy ocenie - Motyl Warszawski

: pn maja 30, 2016 10:58 am
autor: golebiewski
Witam.
Ja powiem Ci trochę inaczej. Na początek są to dobre gołębie, i tak będziesz miał problem z wychowaniem młodych po nich. To byłaby dobra szkoła przed lepszymi ptaszkami. Gdybyś zaczął od dobrych, to mógłbyś się szybko zrazić, chyba że z krótkimi miałeś do czynienia. Motyle to gołębie pstrokate, więc z rysunkiem może być różnie. Poczytaj w starej książce Peterfiego o dziedziczeniu rysunku i pstrokatości i będziesz wiedział jak jest z rysunkiem u motyli. Tam są takie fajne rysuneczki, dla zobrazowania zagadnienia. Ja zaczynałem od gorszych i od razu w 1 roku wychowałem kilka sztuk tej klasy jak na zdjęciach, w 3 roku już miałem motyle, które potrzebowały pół godziny aby zjeść dwa ziarenka, bo nie miały czym dziobać. Oczywiście w normalnym zimnym gołębniku zimy nie przeżyły.
Co do tamtych motyli to jak napisałem na początek mogą być tylko cena 650 nawet za parę to za dużo.

Re: Pomoc przy ocenie - Motyl Warszawski

: pn maja 30, 2016 7:50 pm
autor: BG272
Witam, przede wszystkim dziękuje za odpowiedzi, właśnie miałem wątpliwości co do ich klasy za tą cenę, prawdę mówiąc to nie miałem nigdy krótkodziobych (nie licząc "mewek" w dzieciństwie), dlatego może ma Pan racje golebiewski ze na początek lepiej zacząć od gorszych, spróbować by się nie zniechęcić, nauczyć hodowli tej rasy i małymi krokami dążyć do coraz lepszych. Może ktoś ma jeszcze jakieś wskazówki?
Pozdrawiam

Re: Pomoc przy ocenie - Motyl Warszawski

: pt lip 01, 2016 12:12 am
autor: Masciuch
Ptaszki sredniaczki napewno nie warte tej ceny polecam ptaszki pana A. Grada ma prawdopodobnie najlepsze w polsce motyle nie musisz kupowac najlepszej klasy ptaszkow najlepiej by bylo dogadac sie odkupic odpady tylko w normalnej cenie bo nie ktorzy licza za odpady hodowlane jak za zboze