Ocena samiczki kariera

ALEKSANDRETTA
Kontakt:

Ocena samiczki kariera

Post autor: ALEKSANDRETTA » sob gru 22, 2012 8:13 pm

Witm
Prosze o ocene tej samiczki kariera , dziś dodam takie jutro jeszcze dorzuce więcej . Co sądzicie o niej prosze pisać
Załączniki
S7004230.JPG
S7004229.JPG

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Re: Ocena samiczki kariera

Post autor: Marekjot » sob gru 22, 2012 8:35 pm

Hmmm nieciekawie... Skrzydła skrzyżowane, stoi nisko, ogon dotyka podłoża, gardło powinno być bardziej wcięte, brew wąska, dziób wydaje się cienki (na tym powiększeniu bynajmniej tak to wygląda), szyja zdecydowanie za gruba jak na mlodziaka, postawa też pozostawia wiele do życzenia... Z tyłu masz już przykład ładnych karierów, więc czemu robisz krok w tył? Imponuje mi osadzenie dzioba kariera z prawej strony.

ALEKSANDRETTA
Kontakt:

Post autor: ALEKSANDRETTA » sob gru 22, 2012 8:52 pm

Marekjot ten z prawej to sam nie wiem co to czy samczyk czy samiczka mam go od czerwca i nie sparował się z żadnym samcem ani samiczką choć mam niebieskiego i czarnego po lewej totalnie nić może w przyszłym roku uda mi się go sparować . Jutro postaram się tej siwce zrobić lepsze foto bo dzika jest strasznie i nic więcej nie mogłem zrobić

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob gru 22, 2012 9:30 pm

Wg mnie, niezły jest hiszpan. Co do karierów, to lewy jest w porządku. Ten prawy, może lepiej, że nie chce się łączyć w parę. Przede wszystkim to czerwona i karo brew, a także guz widoczny na szyi. To są duże wady. Brew "karo" jest usunięta z wzorca, bo był to nieudany pomysł. Za granicą nie ma już takich ptaków na wystawach, a u nas też już nie widać u czołowych hodowców karierów.
Co do samicy to możesz się na razie nie przejmować, wcięcie gardła? postawa z tego ujęcia? każdy karier może stanąć lepiej lub gorzej. Kariery są trudne do fotografowania. Muszą być przyuczone do klatki i do aparatu.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

ALEKSANDRETTA
Kontakt:

Post autor: ALEKSANDRETTA » sob gru 22, 2012 9:45 pm

Zjak Ten z prawej właśnie nie wiem czemu ma takie oko z tej strony z drógiej ma normalne takie jak ten z lewej można to jakoś wyeliminować przez połączenie z innym czy bez szans . Jutro może uda mi śię coś więcej fotek zrobić tej samiczce .

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz gru 23, 2012 10:43 am

To zrób fotkę temu z czerwoną brwią z drugiej strony głowy. Czerwona brew może świadczyć o kontakcie z indianem? a jeśli jeszcze ma brew "karo" to tylko muzeum.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz gru 23, 2012 12:53 pm

To nie po indianach, tylko bagdetach arabskich, przodkach współczesnego kariera. Podobną cechą odziedziczoną po przodkach jest karo.

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » ndz gru 23, 2012 12:56 pm

Kariery hoduje 4 sezony i tyleż samo lat je fotografuje. To zdjęcie wystarczy mi żeby powiedzieć, że ta samica prosto nie stanie. Hodowca może starać się ją spłoszyć, ale to nie będzie to. Zobaczymy jak doda nowe zdjęcia. Poza tym ten gołąb jest mały. Młode będą takie same.
Karo. Wzorzec, który mamy na portalu ciągle mówi o karo, jednak temat jest nieaktualny. Podobno karo powoduje ucisk na spojówki i tzw. łzawienie oka i między innymi stąd zmiany we wzorcu. Miałem 2 sztuki gołębi o mocno rozbudowanych brwiach i wystąpiło u nich łzawienie. Obydwie miały karo. Sądziłem jednak, że wina leży po stronie mocnej zabudowy.
Z jednej strony szkoda karo. Niewątpliwie dodaje ono uroku karierom. No i zmiany we wzorcu dosyć drastyczne, bo karierów z karo jednak trochę jest i owa cecha będzie się czasem przenosić na młode w następnych pokoleniach.

ALEKSANDRETTA
Kontakt:

Post autor: ALEKSANDRETTA » ndz gru 23, 2012 5:58 pm

Dziś przyjrzałem się jeszcze raz czarnemu karierowi i jednak się myliłem z drugiej strony też ma dużo mniejsze ale jednak karo jest . A co do czerwonego oka to dostał od jakiegoś i oko łzawi dlatego jest takie czerwonawe z drugiej strony normalna biała brew wstawie fotke z drugiej strony niestety bardzo słabe robione telefonem . I próbowałem siwke dać do klatki żeby zrobić foto niestety bez szans dzikus okropny . Więc wpusciłem ją do gołębnika i pare tak zrobiłem choć za wiele chyba nie widać
Załączniki
SAM_0017.JPG
SAM_0016.JPG
SAM_0015.JPG
t_1349694867450_116[1].jpg
t_1349694867450_116[1].jpg (26.59 KiB) Przejrzano 4143 razy

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » pn gru 24, 2012 1:48 pm

Witam. Podtrzymuje swoje zdanie. Przedstawiony czarny ma największą wartość hodowlaną spośród zamieszczonych gołębi. Nie widzę do końca postawy drugiego czarnego, ale wydaje mi się być zbliżona. Oczywiście ma też tzw. duże wady, ale ich nie brakuje w tej rasie... Jeśli oko mu łzawi to zakrop mu Dicortineffem. Kropelka dziennie wystarczy.
Zgłębiłem temat karo, ponieważ nie dawał mi spokoju. Obecnie kariery posiadające karo są w dużej mierze krzyżówką z karierami niemieckimi (często nazywanymi w naszym karierowym żargonie "grubodziobami"). Owe niemieckie kariery posiadały grubą na kilka mm (zwaną również tłustą) brew, a w niej karo. I tu pojawia się problem łzawiących oczu. Jeżeli brew jest tak jak podaje wzorzec "płasko przylegająca" to mimo jej szerokości i karo łzawienie nie występuje.
Przez lata selekcjonowaliśmy kariery pod katem pokroju, budowy jak również karo. Jak podają starsze wzorce i książki karier karo mieć po prostu musi. Zmiany moim zdaniem są niepotrzebne i bezpodstawne. Jest to upraszczanie wzorca. Jeżeli chcemy go zmieniać to powoli. Drobnymi krokami. I powinniśmy go udoskonalać, a nie iść na łatwiznę.

ODPOWIEDZ