Garłacze :) - Garłacze górnośląskie kor.

Garłacze :)
Kontakt:

Garłacze :) - Garłacze górnośląskie kor.

Post autor: Garłacze :) » sob sie 07, 2010 1:29 pm

Na ile pkt byś cie je ocenili ?
Ostatnio zmieniony pt mar 11, 2011 9:27 pm przez Garłacze :), łącznie zmieniany 1 raz.
W.K

Kontakt:

Re: Garłacze :) - Garłacze górnośląskie kor.

Post autor: Garłacze :) » sob sie 07, 2010 1:30 pm

...
Ostatnio zmieniony pt mar 11, 2011 9:27 pm przez Garłacze :), łącznie zmieniany 1 raz.
W.K

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » sob sie 07, 2010 4:59 pm

91-92 :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » sob sie 07, 2010 6:23 pm

...
Ostatnio zmieniony pt mar 11, 2011 9:28 pm przez Garłacze :), łącznie zmieniany 1 raz.
W.K

emas
Kontakt:

Post autor: emas » sob sie 07, 2010 7:02 pm

Kolego Garłacze :) gdzie na wystawie duzo gorsze gołębie od tych miały 94 pk ?? ja tu bym sie przychylił do oceny kolegi Marcina miedzy 91-92

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » sob sie 07, 2010 7:47 pm

hehe na wystawie w Bielsku-Białej i to też były moje garłacze :)
W.K

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob sie 07, 2010 8:44 pm

hehehe Skoro wiesz najlepiej ile te ptaki dostaną w przyszłosci punktów ,to po co pytasz sie ludzi z forum he :D

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » sob sie 07, 2010 8:47 pm

A tak z ciekawości co ludzie powiedzą? :)
W.K

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » ndz sie 08, 2010 1:33 am

Płowy szymel jak to nazwałeś :wink: ,ma tyle ''byków'' ,że według mnie powinien mieć B.O. :wink: .''To jest moje zdanie'' :lol:
mbudniewicz.pl.tl

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » ndz sie 08, 2010 9:46 am

hehe to jakie np. ma " Byki" jak to nazwałeś? :)
W.K

CwAnIaK001
Kontakt:

Post autor: CwAnIaK001 » ndz sie 08, 2010 12:51 pm

Ale za to pocztowy jest WYBITNY; "wybitny" strażnik kukurydzy :lol:

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » ndz sie 08, 2010 2:04 pm

Głowa,korona ,pasy itd. :wink:
mbudniewicz.pl.tl

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz sie 08, 2010 5:03 pm

Witam.Ad. Bubi.Możesz trochę rozwinąc temat.Bo teraz to czuję się jak po ocenie sędziego na wystawie.Odejmie z głowy, odejmie z rysunku,czy nóg ,a ja dalej nie mam pojęcia o co mu chodziło.Sędzia przeważnie też nie ma.Dlatego tak ogólnie ocenia.Pisz o konkretnych błędach i zaproponuj ile pkt karnych byś dał za te błędy.Wtedy policzymy czy BO czy jednak ptak ma jakieś zalety.Pozdrawiam.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » ndz sie 08, 2010 10:42 pm

Co do pasów to jest ich tyle ile powinno być, nie są wyblakłe, a co najważniejsze to od góry do doły pełniutkie i cieniutkie. :)
Korona pełna z wielkimi rozetami (może dobrze tego nie widać na zdjęciu) nie jest za bardzo do tyłu jest tam gdzie ma być,
Głowa? Czyli co jest w niej nie tak ?? jest lekko szymlowata z woskowym dziobkiem czyli wszystko jest ok :)
W.K

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » ndz sie 08, 2010 10:42 pm

Po wystawie w Bielsku napiszę ile dostał pkt :)
W.K

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » pn sie 09, 2010 9:48 am

Wg mnie ocena gołębia jest to słuchanie opinii innych hodowców a nie chwalenie się swoimi wynikami na wystawach i narzucanie innym zalet swojego gołębia. Więcej samokrytyki.
GG: 6973131

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pn sie 09, 2010 11:22 am

Wiesz, myślałem że ktoś kto się zna mi doradzi, a nie że niektórzy się uprą i będą mówić że te gołębie to jest kicz. Umiem krytycznie spojrzeć na własne gołębie, ale znam się na tej rasie i na jej ocenie, i nie dam sobie wmówić że są to gołębie B.O.
W.K

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn sie 09, 2010 12:30 pm

Witam.Każda ocena ze zdjęcia jest narażona na ryzyko błędu.Jeżeli ktoś robi zdjęcia i chce dostac ocenę w miarę wiarygodną to niech zrobi kilka zdjęc i postara się by ptak pokazał na nich wszystkie swoje zalety.Druga sprawa to gdy chcemy ocenic w miarę wiarygodnie to piszmy o konkretnych błędach i jednocześnie odwołajmy się do konkretnego zapisu we wzorcu.Taki a taki błąd a według wzorca jest to błąd duży lub błąd mały i proponuję odjęcie konkretnej ilości punktów.Nie widzę nic złego w fakcie,że hodowca broni swojego ptaka.Jednak trudno jest cokolwiek obronic przy tak ogólnej krytyce.Co innego przy konkretach.Masz zastrzeżenia do danego elementu to ja mogę (np.robiąc lepsze zdjęcie) udowodnic,że się mylisz.Pozdrawiam.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pn sie 09, 2010 3:07 pm

Na tym zdjęciu chyba dość dobrze widać koronę wraz z rozetą, a co do pasów to może tutaj nie wyglądają jakoś super ale są takie jak w miarę powinny być :)
Załączniki
Garłacze 2010 044.JPG
W.K

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pn sie 09, 2010 10:09 pm

Witam,wezwany do tablicy odpowiadam :wink: .Pasy jak dla mnie za szerokie(rozlane) i przerwane(byc może gołąb się pierzy i tak wygląda) :wink: ,korona zbyt płaska i niska(może też wina pierzenia) :wink: ,głowa na pierwszym zdęciu wyglądała niekorzystnie,na drugim już lepiej widać-może być(jak dla mnie) :wink: ,pozatym kolor ''płowy sztmel" niema takiego we wzorcu-to już tylko zależy od sędziego cz oceni takiego ptaka :wink:
Tak to może być wina zdjęć,i
tego że ptak się pierzy.Chciałeś opini to masz :wink:
Ad.opal-napisałem "to moje zdanie" :wink:
Pozdrawiam.
mbudniewicz.pl.tl

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pn sie 09, 2010 10:21 pm

Co do pasów to się zgodzę :) troszkę za szerokie. Co do korony to tu już się nie zgodzę jest naprawdę tam gdzie powinna być i jest odpowiednio wysoka i szeroka. Kolor? Wystawiam 2 rok i zawsze mi oceniają Płowe-Szymle i Płowe, a mój "kolega" który hoduje gołębie ponad 20 lat to wystawia płowe szymle już 10 lat i też zawsze oceniają więc tutaj nie widzę problemu. A z tego co widzę to chyba nie za bardzo znasz się na tej rasie (oczywiście bez obrazy) jak nie znasz koloru płowy-szymel. :)
W.K

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pn sie 09, 2010 10:41 pm

Ja się nie obrażam :lol: ,we wzorcu jest wyrażnie napisane: niebieski,czerwony,żółty szymel :wink: .A ten płowy to myślę z z niebieskiego i czerwonego jest.Troszkę się znam, miałem(wsumie to mam)takie ptaszki i troszke gołębników odwiedziłem :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pn sie 09, 2010 11:04 pm

To dobrze że się nie obrażasz bo to nie jest moim celem. :) Ja hoduję tylko tę rasę ale na innych też się trochę znam. Na garłaczach górnośląskich bardzo dobrze się znam byłem u wielu hodowców, którzy tę rasę hodują i się trochę naoglądałem. Kolor płowy-szymel to taki jakby stalowy szymel :D teraz już jest dość modny. Co do wzorca to nie wiem może go kiedyś zaktualizują pod względem tego koloru ale płowy jest we wzorcu tylko pod nazwą niebiesko-płowy. A po za tym to we wzorcu pisze Garłacz górnośląski koroniaty a u mnie w związku mówią że ma być koroniasty więc wiesz wzorzec wzorcem a czasami gołąb który według wzorca powinien mieć max 91 pkt to jest mistrzem wystawy :) Wejdź sobie na tę stronę: http://www.golebnik.pl/galeria/galeria. ... 72&start=0 tutaj są moje gołębie. A na potwierdzenie że nie tylko ja mam takie kolory to zobacz sobie na foto-album tego Pana :) http://www.golebnik.pl/galeria/galeria. ... 09&start=0
W.K

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt sie 10, 2010 11:05 am

Witam.Tak to bywa z ocenianiem na wystawach.Sędzia w rasach dętych czepia się błędów w rysunku czy kolorze.Gdy wystawiłem hanackie to wygrał żółty chociaż według mojej oceny to był jeden ze słabszych ptaków przeze mnie zaprezentowanych.Jednak miał dobry rysunek.To ,że miał słabsze gardło ,nogi ,łapcie , postawę i figurę jakoś sędziemu nie przeszkadzało.To samo w vorburgerach.2pkt w plecy za błąd w rysunku.A przecież u dętych nie te elementy są najistotniejsze.Bubi to nie chodzi o to czy to Twoje zdanie.Chodzi o to by inni czytając Twoją ocenę coś na tym skorzystali.A wiem,że bardzo dobrze znasz dęte.Pozdrawiam.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » wt sie 10, 2010 12:20 pm

W zeszłym roku w górnośląskich wygrał gołąb który według mnie na to nie zasługiwał. Nie posiadał on rozety, dekla miał szymlowate a powinien mieć białe, więc to trochę zależy od gusty sędziego jednemu podoba się taki drugiemu inny. A na wzorzec przymyka się oko. :)
W.K

ODPOWIEDZ