Re: BUDAPESZTY

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » wt lip 05, 2011 11:26 pm

z tego co wiem to nie jest poprawna wypowiedzi
po pierwsze siwy samiec jest jednym z pierwszym budapesztów sprowadzonych do polski to pierwsza sprawa
druga sprawa tyczy się do pana arbiter jeżeli niema pan zamiaru poprawnie ale bo się pan nie zna lub niema zamiaru oceniać poprawnie i zamierza pan szydzić to proszę się nie wypowiadać
pozdrawiam Łukasz

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » śr lip 06, 2011 4:41 am

kalini pisze:z tego co wiem to nie jest poprawna wypowiedzi
po pierwsze siwy samiec jest jednym z pierwszym budapesztów sprowadzonych do polski to pierwsza sprawa
druga sprawa tyczy się do pana arbiter jeżeli niema pan zamiaru poprawnie ale bo się pan nie zna lub niema zamiaru oceniać poprawnie i zamierza pan szydzić to proszę się nie wypowiadać
jesli jest z pierwszych sprowadzonych do polski to musi miec cos okolo ponad 15 lat ? jedno co sie nauczylem i wiem to rasy lotne nie oceniac na wyglad i oko - owszem jakies proporcje musza byc zachowane ale naprawdze zobaczy sie co jest wart dopiero w locie .

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr lip 06, 2011 7:20 am

kalini----> Rasy lotne ocenia się w locie i wszystko na ten temat. Jeśli Ty tego nie wiesz hodując Budapeszty to zajmij się Pawikami.

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » śr lip 06, 2011 8:38 am

wiem doskonale że rasy lotne sprawdza się w locie ale też muszą mieć postawę a nie jak te koki z targu czy nawet giełd że dzioby mają jak orły, zero postawy a na domiar złego większość to mieszanki, a co do pańskiej arbiter wypowiedzi to jak chce się pan zajmować pawiami to pańska sprawa a co do 8 godzinnego lotu to już dawno takich ptaków w Polsce niema
pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » śr lip 06, 2011 8:46 am

co do wieku tego ptaka to się pan krzysiekR pomylił o rok bo ma 14l, miałem dwie par i niestety już został mi ten samiec
pozdrawiam Łukasz

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » śr lip 06, 2011 9:04 am

Witam. Kol.kalini mógłbyś napisać jakie czasy i wysokości osiagają Twoje budapeszty? i skąd Twoja wiedza że w Polsce nie ma budapesztów które osiągają 8 godzinny czas lotu???. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » śr lip 06, 2011 9:31 pm

na obecną chwilę 1-2h w zeszłym roku w październiku 5.5h później brakowało mi czasu na ich treningi a wysokość czasami muszę się dobrze przyglądać żeby je zobaczyć bo jak wyjdą w górę to punkciki tylko widać, a co do 8 godzinnego lotu to u nas w Polsce nie ma takich ptaków by tyle wykręcił większość to mieszańce z godzę się z panem arbiter że te nawet za przysłowiową 10 zł to tyle nie wykręcą tylko budapeszty które w początkach był sprowadzane z Węgier to wykręcał takie czasy
pozdrawiam Łukasz

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » śr lip 06, 2011 10:04 pm

Witam ponownie.Oficjalny wynik młodych budapesztów osiągnięty w locie konkursowym w 2009r. w P-WKHGW w Polsce to 7h 02min. Przypuszczam że w treningach gołębie osiągały ponad 8h !!! Myślę więc że materiał hodowlany jest na poziomie dobrych wyników europejskich.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » śr lip 06, 2011 10:11 pm

no dobrze tylko pogratulować hodowcy ale czy nie spocznie czasami na laurach a druga sprawa czy jakieś inne młode zbliżył się do 7 godzin
pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » śr lip 06, 2011 10:13 pm

jeszcze jedno po jakich rodzicach były młode, polskie pochodzenie czy zagraniczne
pozdrawiam Łukasz

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » śr lip 06, 2011 10:25 pm

Witam.Kol. kalini nie jestem (jeszcze) hodowcą budapesztów ale chciałbym tylko na tym forum uświadomić że w Polsce są już dobre lotne budapeszty których hodowcy moga się poszczycić dobrymi czasami z lotów konkursowych.Kolego jeżeli masz pytania odnośnie pochodzenia,treningu czy lotów konkursowych budapesztów to zapraszam do P-WKHGW.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ