BRODAWCZAK POLSKIi -- proszę o ocene

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

BRODAWCZAK POLSKIi -- proszę o ocene

Post autor: piobar » śr maja 21, 2008 10:43 pm

proszę o ocenę tych ptaków

samiec 04 samica 04
Obrazek
Obrazek

samiec 06 samica 05
Obrazek
Obrazek

samiec 06 samica 05
Obrazek
Obrazek

samiec 06 samica 04
Obrazek
Obrazek

samiec 04 samica 03
Obrazek
Obrazek

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » czw maja 22, 2008 9:45 am

Zajebiste... :D
Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw maja 22, 2008 9:47 am

Witam.Listonosz weż koło i puknij się w czoło.Twoja ocena jest powalająca,adekwatna do poziomu wiedzy.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » czw maja 22, 2008 12:00 pm

chodzi mi raczej o ocenę wyglądu, porównanie do wzorca przez osoby obiektywne bo dla właściciela jego wszystkie ptaki są piękne

u czerwonych wiem że muszę popracować nad kolorem a co z reszta?

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » czw maja 22, 2008 12:03 pm

Cześć piobar.
Nie jestem specjalistą , ale mogę powiedzieć, że możesz być z nich zadowolony, oczywiście jeżeli są one z Twojej hodowli. Kilka jest już z wyższej półki.
Pozdrawiam
leon_k

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » czw maja 22, 2008 2:27 pm

oczywiście ptaki są moja własnością i o bardzo dobrym pochodzeniu

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw maja 22, 2008 4:54 pm

niebieska samica 04 - ładny kolor oprawy, ładna linia czoło-dziób, przyzwoita barwa, natomiast dziób zdecywanie za długi, brew deczko nie równomierna, nogi za szeroko rozstawione i wysokie, ale największym mankamentem są opuszczone skrzydła,
niebieski samiec 04 - typowy konowal, kalafiorowata brew, bez postawy, wiszące skrzydła, nie widać przodu głowy
niebieska samica 05 - za ciemna, słaba oprawa(nie adekwatna do wieku), wyciągnięty dziób, kiepska postawa
niebieski samiec 06 - przyzwoity ptaszek, na nie jego jeszcze przyjdzie czas, choć oprawy już nie będzie miał bardzo dobrej, poza tym niewielkie braki w rysunku
czarne nie głupie, tylko dlaczego wszystkie Twoje ptaki opuszczają skrzydła? przody dobre, profile słabe, samica ma za dużo piór na nogach, a samiec białe piórka, samica ma nie wypudrowane brwi, dzioby krótkie, tępe (plusik), samica za bardzo wyciągnięty dziób
czerwone na pierwszy rzut oka bardzo dobre, ale mankamenty tez mają, samica skrzydła, dziób, kolor brwi, oboje mają brwi zbyt kalafiorowate, samiec ogon, ale czerwone podobają mi się najbardziej
pewnie nie wszystko skrytykowałem ani nie wszystko pochwaliłem, ale tak na szybko i pobięznie wygląda moja ocena, nie masz czego się wstydzić, ale powodów do szczycenia się też nie za wiele, generalnie masz już z czym się bawić.
Dlaczego większość z nich nie ma obraczek?

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw maja 22, 2008 6:31 pm

Witam.Piobar" dla właściciela jego wszystkie ptaki są piękne".Gdy będziesz widział ich wady mimo,że wszyscy dookoła chwalą ,gdy te wady nie będą Ci dawały spokoju.Na koniec gdy po długich przemyśleniach wymyślisz jak te wady zlikwidować w następnym pokoleniu.Dopiero wtedy możesz powiedzieć ,że idziesz dobrą drogą.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » czw maja 22, 2008 7:29 pm

hodowlą brodawczaka zacząłem bawić sie w zeszłym roku i to jest można powiedzieć stado startowe i odpowiednie krzyżowanie mam nadzieje pozwoli mi w przyszłości wyhodować coraz lepsze ptaki

Problem skrzydeł tkwi wrobieniu zdjęć, trudno było mi je ustawić i z wielu zdjęć wybrałem te według mnie najlepsze do oceny

i mała poprawka, czarny z białymi piórkami to samica (po tej pasze idą młode jednolicie białe i czarne)

dzięki quatro za wytkniecie błędów, przyda mi sie krytyczne spojrzenie na moja ptaki

ODPOWIEDZ