tomek-LAHORE

Awatar użytkownika
tomek
Kontaktowanie:

tomek-LAHORE

Post autor: tomek » czw mar 20, 2008 5:29 pm

Witam proszę o ocenę tych samiczek:)
Obrazek[/b]
Obrazek
Obrazek
Obrazek

chwedor93
Kontaktowanie:

Post autor: chwedor93 » sob mar 22, 2008 4:36 pm

ładne ptaki bez zaciągów :)

konik
Kontaktowanie:

Re: tomek-LAHORE

Post autor: konik » śr kwie 08, 2009 8:21 pm

ile takie? około :D

TomekS
Kontaktowanie:

Post autor: TomekS » wt lip 14, 2009 5:10 pm

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć się, czy te Lahory są "prawidłowe" i jak je oceniacie. Chodzi o to, że myślałem by je kupić :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest to 3-letnia parka + tegoroczny młodzik od nich. Jakich pieniędzy wartają te gołębie, bo nie wiem, do jakiej ceny licytować.

Pozdrawiam!

TomekS
Kontaktowanie:

Post autor: TomekS » śr lip 15, 2009 10:14 am

Nie chcę ponaglać ale prosiłbym o oceny przed piątkiem, bo wtedy kończy się licytacja, a ja nie wiem ile można dać max. za takie gołąbki.

Pozdrawiam!

quatro
Kontaktowanie:

Post autor: quatro » śr lip 15, 2009 1:03 pm

gołębie są warte tyle ile chce za nie zapłacić zainteresowany

TomekS
Kontaktowanie:

Post autor: TomekS » śr lip 15, 2009 1:28 pm

Hmmm.... To może spróbuję inaczej. Chodzi o to czy tymi gołębiami można zapoczątkować selekcję, której końcem będzie klasa wystawowa lahorów?

quatro
Kontaktowanie:

Post autor: quatro » śr lip 15, 2009 8:17 pm

TomekS pisze:Hmmm.... To może spróbuję inaczej. Chodzi o to czy tymi gołębiami można zapoczątkować selekcję, której końcem będzie klasa wystawowa lahorów?
nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że jest dużo lepszy materiał do zdobycia niż te, które pokazujesz, rysunek mają dość dobry (nie idealny), barwę mają kiepską, to nie jest czarny kolor, sylwetek, budowy nie widać, ale też mi to nie wygląda za dobrze, jedno ma dość dobrą głowe, dwa pozostałe mają lotniska

TomekS
Kontaktowanie:

Post autor: TomekS » śr lip 15, 2009 8:19 pm

Czyli nie pakować się w te gołąbki?

Awatar użytkownika
zbiter
Kontaktowanie:

Post autor: zbiter » śr lip 15, 2009 9:37 pm

TomekS pisze:Czyli nie pakować się w te gołąbki?
Ważne aby się Tobie podobały czy od razy chcesz kupić championy? ,nie tędy droga .
Szukaj a znajdziesz

TomekS
Kontaktowanie:

Post autor: TomekS » śr lip 15, 2009 10:22 pm

zbiter pisze:
TomekS pisze:Czyli nie pakować się w te gołąbki?
Ważne aby się Tobie podobały czy od razy chcesz kupić championy? ,nie tędy droga .
Nie chciałem by to tak zabrzmiało. Chodzi o to, że jak mówiłem wcześniej, chciałbym aby troszkę gołąbki na siebie dołożyły po do puki nie pracuje to nie mam szans na ich całkowite opłacenie. I dlatego pomysł żeby hodować te "lepsze" gołębie :wink: Hmmm.... a jak wam się podobają te gołębie: http://allegro.pl/item680564353_lahore.html

Pozdrawiam!

quatro
Kontaktowanie:

Post autor: quatro » śr lip 15, 2009 10:30 pm

TomekS pisze:a jak wam się podobają te gołębie: http://allegro.pl/item680564353_lahore.html

Pozdrawiam!
jestem w szoku, że taką cenę osiągają, ale to moze świadczyć o mojej nieznajomości rasy, dlatego nie będę ich już oceniał, dla mnie tamte są lepsze

Awatar użytkownika
zbiter
Kontaktowanie:

Post autor: zbiter » czw lip 16, 2009 4:44 am

Krystian to szwindel ,mozna kupić ładniejsze za mniejsze pieniadze .Ten gościu kwalifikuje sie do zawieszenia konta ,poprostu sam sobie podbija ,Przyjrzyj się jego aukcjom
Szukaj a znajdziesz

quatro
Kontaktowanie:

Post autor: quatro » czw lip 16, 2009 7:55 am

zbiter pisze:Krystian to szwindel ,mozna kupić ładniejsze za mniejsze pieniadze .Ten gościu kwalifikuje sie do zawieszenia konta ,poprostu sam sobie podbija ,Przyjrzyj się jego aukcjom

tak myslałem :D , każdy orze jak może

TomekS
Kontaktowanie:

Post autor: TomekS » czw lip 16, 2009 2:40 pm

No to na razie się skupię na jednej rasie, a na następny rok sobie sprawię krymki białostockie bo przynajmniej mam w głowie jakiś tam wzorzec tych gołębi, a o lahorach zbytniego pojęcia nie mam (oprócz tego że mi się podobają).

Pozdrawiam!

opal
Kontaktowanie:

Post autor: opal » czw lip 16, 2009 4:00 pm

Witam.Dobrze kombinujesz ale nie do końca.Jeżeli chcesz skrócić drogę do dobrych wyników nie kupuj nigdy ptaków od przypadkowych hodowców.MUSISZ kupić ptaki od hodowcy,który w danej rasie jest dobry(osiąga dobrą punktację na wystawach przez kilka sezonów).Jeżeli znajdziesz takiego hodowcę masz pewność,że ptaki u niego nabyte mają "silną krew" tzn.że rodzice kupionych ptaków dają dobre pokrojowo potomstwo i ptaki ,które kupisz też takie dadzą.Jednak gdy chcesz oszczędzić nie bierz tych najładniejszych.Bierz takie na swoją kieszeń.Po bardzo dobrych ptakach nieraz wyjda ptaki gorsze.Jednak silna krew w większości przypadków odezwie się w następnym pokoleniu i mlode po tej parze będą bardzo dobre.Nie znam się na lahore ale zasada przeze mnie podana dotyczy wszystkich ras.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ