Maściuchy polskie

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pn lut 18, 2008 8:09 pm

A ja myśle ze powodem tego że coraz więcej jest mieszanek maściucha takich jak te przedstawione powyżej jest uszlachetnianie go innymi rasami . Myslicie że to potrzebne bo wg mnie nie.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pn lut 18, 2008 8:27 pm

Dispar pisze:Zrobiłem zdjęcia najciekawszych ptaków. Wszystkie trzy miały po 95 punktów a wygrał ostatni :D I to jest dla mnie trochę dziwne bo on ma najwięcej w sobie genów budapesztańskiego w/g mnie

podobnie uważam,ten ostatni to aż w oczy kole, czym się sędzia kierował przy ocenie? znając duże błedy w ocenie maściuchów:
- głowa z wąskim, pochyłym lub niskim czołem
- dziób cienki, długi lub spiczasty i pod złym kątem wstawiony (osadzony).
- pierś wąska, mało wysunięta.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pn lut 18, 2008 8:56 pm

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt lut 19, 2008 6:44 pm

A te ptaszki bardzo mi się podobają:
http://www.golebnik.pl/fotogielda/pictu ... s/2339.jpg
Gby nie to, że ostatnio wydałem trochę za dużo na wywrotki mazurskie to już bym do właściciela dzwonił :D

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt lut 19, 2008 7:12 pm

no, mnie się nie podobają :(

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » śr lut 20, 2008 4:30 am

Mnie tez sie nie podobaja do pozadnych budapesztenskich to im tez daleko

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » śr lut 20, 2008 7:46 am

carbaloy pisze:Mnie tez sie nie podobaja do pozadnych budapesztenskich to im tez daleko
jeśli mówimy o maściuchach pokazanych w ostatnim poście przez Dispara to twierdzę, że nie są to mieszańce węgierskie, a słabej jakości maściuchy polskie, mają wązkie i okrągłe głowy, niskie czoła, słabe koronki, są troszkę za wysokie na nogach, kiepską barwę, ale jak najbardziej są polskie i pomimo wymienionych przeze mnie wad nie są najgorsze, zdecydowanie lepsze od tych po 200 zł z fotogiełdy.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr lut 20, 2008 1:19 pm

I dlatego właśnie mi się podobają, że nie widać w nich krwi maściucha budapesztańskiego. Za słabo się znam jeszcze na gołębiach żebym mógł wychwycić wady w tych maściuchach z Fotogiełdy. Dobrze, że mamy tu kolegów którzy dobrze się znają na tej rasie i podpowiedzą co jest nie tak jak powinno być.

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » czw lut 21, 2008 12:34 am

Mialem na mysli masciuchy pokazane przez ciebie , , te biale nakrapiane :D

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pn lut 25, 2008 10:41 pm

no i w końcu, stało się, mamy doskonałe maściuchy polskie w kraju, a ja nie wierzyłem, że się uda, ponżej przedstawiam fotkę "maściucha polskiego" z wystawy w Radomiu, który jest ptakiem doskonałym - oczywiście według sędziego - Pana Jeglińskiego

Obrazek

Obrazek

jest to ptaszek o idealnej budowie, idealnej brwi, dziób i woskówki również idealne, mał tego, figura, postawa, szyja też idealne, brew zachodząca na ciemię za 1 pkt.

no i co Krzysiek, pewnie Ci teraz głupio, przecież mówiłeś, ze nie ma gładkich maściuchów polskich :wink:

ciekaw jestem co na to sędzia Mirek ...?

fotki dzięki uprzejmości kol. liteon
Ostatnio zmieniony pn lut 25, 2008 11:01 pm przez quatro, łącznie zmieniany 1 raz.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pn lut 25, 2008 10:45 pm

dla porównania, przyzwoita, według mojej oceny, głowa maściucha polskiego (korona oczywiście za nisko)

Obrazek

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lut 26, 2008 1:13 pm

Witam. W niedzielę byłem na wystawie w Gorzowie. Tamtejsi hodowcy, w przeciweństwie do wystawy ubiegłorocznej doszli do wniosku, ze nie ma się co wygłupiać i wystawili tylko maściuchy koroniate, nawet nienajgorsze, była niezła stawka szeków, zwłaszcza ciemnych, no i sporo przyzwoitych mewek. Tradycyjnie na giełdzie z mewkami dopisał Kalisz, mewki z Kalisza zawsze wzbudzają spore zainteresowanie. Niedaleko ode mnie stał pan Kaziu L. i jak zwykle był oblęzony przez spore grono zainteresowanych.

Satynet
Kontakt:

Post autor: Satynet » pt gru 19, 2008 9:26 pm

Witam. Ciekawie czyta się tak zażarte dyskusje. To dobrze, ze zwracacie uwagę na te oczywiste nieprawidłowości. Kiedyś fascynowały mnie maściuchy, ale jak zobaczyłem "w oryginale" budapesztańskie na wystawie w Białymstoku, to już wiem co to piękny krótkodzioby !!!.
satynet

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » sob gru 20, 2008 6:08 pm

według mnie problem tkwi w tym iż maściuchem polskim nazywa się krutkodziobe polskie (a i te są często mylone i krzyżowane z budapesztańskimi krótkodziobym)

już teraz trudno spotkać czysto rasowego maściucha polskiego, krótkodziobego polskiego jednobarwnego <szeki są nadal popularne>, które są wypierane przez budapesztańskie

maściuch polski
http://www.golebierasowe.com/wzorce/gru ... polski.htm

krótkodzioby polski
http://www.golebierasowe.com/wzorce/gru ... polski.htm

krótkodzioby budapesztański
http://www.golebierasowe.com/wzorce/gru ... dzioby.htm

Przemek22
Kontakt:

Post autor: Przemek22 » ndz lut 01, 2009 12:10 pm

Witam! Znalazłem ksiązke z 1996 roku w której mam zdjęcia maściuchów i nazwiska i miejscowości chodowców. Ale na żadnej liscie nie moge ich znajść. moze ktos poda emaila to prześle, bo jakos nie lapie jak to wstawic na forum.

ODPOWIEDZ