BigGrzyb - sroka krakowska

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » wt paź 30, 2007 11:38 pm

Co myslicie o tym ptaku ??

Obrazek

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » śr paź 31, 2007 2:10 pm

Witam
Do BigGrzyba:
Niestety swiatlo na zdieciu zostalo wykonane tak, ze nie widac do koĂąca, czy dziob i brew sa cieliste czy tez lekko czerwonawe (chyba, ze mam jakies omamy :wink: ) - zle naswietlenie...
Natomiast ptak zostal ujety ladnie, ma piekna budowe, dlugie (takie powinny byc) nogi, prawidlowy rysunek itp. Ptaszek bardzo ladny, malym przyciemnieniem na koĂącu dzioba sie nie przejmuj, nogi wygladaja na pomaraĂączowe (takie powinny byc), ale w tym swietle nie da sie tego ocenic na 100% - dziob, brew i nogi - musisz zrobic zdiecie przy innym oswietleniu i innym tle.
Ptaszek bardzo mi sie podoba (jesli to co trzeba jest cieliste).
Jesli masz wiecej zdiec, to prosze o kontakt na PW :wink: - szukam ladnej samiczki sroki polskiej, najlepiej czerwonej.
Pozdrawiam
D.l

bodzik
Kontakt:

Re: BigGrzyb - sroka krakowska

Post autor: bodzik » pn gru 23, 2019 9:26 pm

Co Sądzicie o tym ptaku, resztę dopiszę po waszej ocenie
Załączniki
2.jpg

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » pn gru 23, 2019 10:34 pm

Witam. Na podstawie zdjęcia ciężko ocenić, tym bardziej jednego. Ogólnie ciężko o dobre żółte krakusy, ale co do tego ptaka to chyba jest nie porozumienie że znalazł się na wystawie. Dla mnie powinien bez względnie dostać BO. Skoro Pan wstawił to zdjęcie to podejrzewam że ocena była inna. Co do oceny : zła postawa i figura ,ptak niski i długi ,szyja krótka, wyraźnie widoczne podgardle, głowa krótka bym powiedział stoliczkowa, dziób krótki i cienki to tak na szybko. Pozdrawiam

bodzik
Kontakt:

Post autor: bodzik » wt gru 24, 2019 10:07 am

Witam. Dobrze Pan podejrzewa, mam więcej zdjęć, ale są zbyt duże i trzeba zmniejszyć aby mi weszło i tak zrobię jak będzie więcej czasu. Co do Pana opinii to ja zupełnie się zgadzam, ale proszę zwrócić jeszcze uwagę na kolor dzioba i brew.
Proszę o dalsze opinie. Na końcu napiszę czyj i kto oceniał, hodowcy srok będą w szoku. Pozdrawiam i Życzę Zdrowych i Wesołych Świąt wszystkim hodowcom oraz ich Rodzinom

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » wt gru 24, 2019 10:47 am

Co do koloru to mam wrażenie że dziób i brew są zaróżowione, przynajmniej tak widać to na zdjęciu. Mam pewne podejrzenia kto wystawił tego ptaka skoro pisze Pan że będziemy w szoku😉. Pozdrawiam oraz Życzę Zdrowych i Wesołych Świąt.

ODPOWIEDZ