Ciepła woda

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Re: Ciepła woda

Post autor: Jarek Siedlecki » śr gru 12, 2012 8:28 pm

turkot1989 pisze: Każdy dobrze wie ze gołębiowi naprawde dobrej klasy nie duzo brakuje zeby zdechł
Ja nie wiedziałem. :shock: :mrgreen:
Dirko

Pedro75
Kontakt:

Post autor: Pedro75 » śr gru 12, 2012 9:04 pm

żeby wiedziec trzeba miec gołebie dobrej klasy :lol: :lol:

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » śr gru 12, 2012 9:28 pm

turkot1989 pisze:Każdy dobrze wie ze gołębiowi naprawde dobrej klasy nie duzo brakuje zeby zdechł(utropki zawsze przeżyją).
Nie jest to do końca prawda - zależy w czyje ręce trafi taki gołąb, jakiej profilaktyce był wcześniej poddany itp.
Co prawda krótkodzioby są delikatniejsze (ze względu na budowę anatomiczną), ale w dobrym gołębniku (mikroklimat) i pod opieką doświadczonego hodowcy, będą chorować bardzo rzadko - widziałem hodowle "krótkich", gdzie gołąbki tryskały wręcz wigorem - wszystko zależy od tego, kto się tymi gołąbkami zajmuje.
Wracając do tematu - gołębie w zimie wystarczy karmić (i poić) raz dziennie (długo i średniodziobe) - i nic im nie będzie - aczkolwiek dłuższy dostęp do wody na pewno nie zaszkodzi.
Krótkodziobe to inna para kaloszy - i tu napisał w zasadzie wszystko kol. Lewap125.
Kaszanka forever !!

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr gru 12, 2012 11:13 pm

Mam kolegę który pojenie swoich gołębi przez cały rok robi etapowo. Pojnik wstawia rano na półgodziny w trakcie karmienia a następnie po tym jak gołebie się napiją zabiera go, wylewa wodę i wstawia do suszenia. Po drugim karmieniu robi tak samo. Twierdzi, że gołębie przy tej metodzie piją na raz dużo więcej wody i ma też spokój z trichomadozą.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw gru 13, 2012 9:17 am

Hmm. Coś w tym jest. Stosowałem w tym sezonie taką metodę przy karmieniu stad lotnych gołębi młodych odsadzonych w kit-boxach ( gołębnikach lotowych). Rzeczywiście nie było problemów z rzęsistkiem. Zastanawiam się jednak, czy taka metoda sprawdzi się na przykład w stadach mamek karmiących ptaki ras delikatnych, chociażby krótkodziobych. Mam co do tego wątpliwości.Zresztą i tak uważam, że w stadach lęgowych obojętnie jakiej rasy ptaki powinny mieć wodę przez cały dzień. No ale odeszliśmy od tematu, miało być o pojeniu zimą.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » czw gru 13, 2012 10:38 am

Pedro75 pisze:żeby wiedziec trzeba miec gołebie dobrej klasy :lol: :lol:
Rzeczywiście, mam tylko takie gołębie, które latają - długo i wysoko i nie zamierzam zakładać hospicjum dla tzw. gołębi dobrej klasy. :mrgreen:
Dirko

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » czw gru 13, 2012 6:01 pm

Używam też podgrzewacze i jestem z nich zadowolony bo spełniają to do czego są zaprojektowane ,jeżdze do gołębi codzień 15km w jedną strone więc woda zamarzła by im przez 20 godzin więc mają wode i żarcie do oporu bo może coś przydarzyc się że nie będe mógł pojechać i co wtedy ani wody ani jedzenia

Awatar użytkownika
akiss
Kontakt:

Post autor: akiss » czw gru 13, 2012 6:42 pm

Stasiek w takim przypadku daj im ze 2 łopaty śniegu i może cię nie być 2 dni.To nie jest żart jak będą mieć karmę to nic im nie będzie podziobią sobie śniegu i to im wystarczy.

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » czw gru 13, 2012 8:31 pm

Witam.
Pokarm i woda raz dziennie jest wystarczające, żeby zapewnić im wystarczające warunki do życia.
Wracając do tematu - gołębie w zimie wystarczy karmić (i poić) raz dziennie (długo i średniodziobe) - i nic im nie będzie.
A wracając do tematu wątku to podpisuje się pod opiniami tych, którzy uważają, że w zimie gołębiom wystarczy dać się napić raz w ciągu dnia.
To parę cytatów tylko z tego forum.I co na to krzysiekR ? Czy według Twoich kryteriów to następni kaci na forum? Moim zdaniem kolego zamiast krytykować innych czytaj posty doświadczonych hodowców.Na naukę nigdy nie jest za póżno. Na początek proponuję lekturę o żywieniu ( nie koniecznie zimą) gołębi wyczynowych. http://pigeons.phorum.pl/viewtopic.php?t=16
Pozdrawiam.

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » czw gru 13, 2012 10:05 pm

:oops: było poza tematem
Ostatnio zmieniony pt gru 14, 2012 8:44 pm przez krzysiekR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ARES
Kontakt:

Post autor: ARES » pt gru 14, 2012 2:27 pm

Co do doswiadczenia.. To ja chyba jestem starszy ? Jest cos pod tym linkiem napisane moze i dobre to jest lub bardziej dobre wydaje sie temu co napisał? ale to bardzo stare artykuły a nowe badania jak wiadomo obalaja zawsze te stare pisane teorie.. Mozemy zmuszac zwierzeta do tego CO nam wydaje sie dobre i ze powinno tak byc jak nam sie widzi i tu akurat jest przykładowa rocznica 13 grudnia ze mozna napierdzielac ludzi pałkami i pisac ze to wszystko jest robione dla ich dobra . Odbiegamy od tematu wiec niech kazdy robi sam jak mu pasuje i daje to i tyle ile chce . koniec pozdrawiam[/quote]
AMEN

lukasz
Kontakt:

Post autor: lukasz » pn gru 31, 2012 12:08 pm

Jan pisze:
Jarek Siedlecki pisze: A ja myślałem, że w Tanzanii jest tak gorąco, że woda tam nigdy nie zamarza. :mrgreen:
:idea:
Może mają coś ze sprzętu AGD :wink: . Panie Jarku proszę o wybaczenie, ale ten tekst skojarzył mi się z kawałem.
Na ekskluzywnym przyjęciu opowiadają dowcipy i pada pytanie.
- Gdzie jajkom najcieplej?
Panie hi, hi, hi, panowie ha, ha,ha, w końcu pytający sam odpowiada.
-Na patelni.
I tu pada komentarz emerytowanego pułkownika.
-Wot idiot, kto słyszał gołą dupą na patelni siadać.
panie kochany jestes pan z mojego miiasta masz pan wyksztalcenie podstawowe i uczysz pan tu ludzi
Łukasz Nowakowki

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pn gru 31, 2012 1:26 pm

Tobie ta nauka przydała by się najbardziej :oops: .

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » wt sty 01, 2013 7:36 pm

lukasz
Co sylwester zaszkodził ? Alkochol działa, chyba ci sie bardzo nudzi co !!!!!

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » śr mar 13, 2013 10:49 pm

Mamkom w zime daję łopate śniegu i to im starczało + wstawka wody w południe i wylewka po południu.
Całkiem inna sprawa jest u garłacza pomorskiego.
Gdy damy ciepłą wodę to ma tendencje do zawieszania się. Także gdy będziemy podawać im wodę raz dziennie przez krótki czas lub nieregularnie też będą się zawieszać.

kiwi1234
Kontakt:

Post autor: kiwi1234 » śr paź 29, 2014 9:41 am

a czy ktoś z was stosuje termostaty do podgrzewaczy?
bo w nich temperatura w sumie jest stała, a myślałem o tym żeby ją sobie regulować w zależności od tego jak silne mrozy są...znalazłem taki termoregulator ale on jest do płyt grzewczych i nie wiem czy z podgrzewaczem w ogóle zadziała tak jakbym tego chciał?
Myślał ktoś o czymś takim?

zebra998
Kontakt:

Post autor: zebra998 » czw paź 30, 2014 1:47 pm

Poszukaj przewodu grzewczego termoregulatora od akwarium.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw paź 30, 2014 6:09 pm

kiwi1234 pisze:a czy ktoś z was stosuje termostaty do podgrzewaczy?
bo w nich temperatura w sumie jest stała, a myślałem o tym żeby ją sobie regulować w zależności od tego jak silne mrozy są...znalazłem taki termoregulator ale on jest do płyt grzewczych i nie wiem czy z podgrzewaczem w ogóle zadziała tak jakbym tego chciał?
Myślał ktoś o czymś takim?
Możesz kupić gotowe podgrzewacze z termostatem kosztują coś ok. 50 zł tylko według mnie to strata kasy bo przy 20-30 stopni mrozu to w nie ogrzewanym gołębniku i tak woda będzie zamarzała w około ścianek pojnika, a letnia wypływa tylko ze środka i nie zamarza w podstawie która stoi na podgrzewaczu.

christec
Kontakt:

Post autor: christec » wt lis 11, 2014 2:47 pm

Bardzo ciekawy temat dla mnie bo ja jeśli już będę miał gołębnik to tez będę musiał dojeżdzać 4 km i raczej raz dziennie w zimie gołębie dostaną jeść i pić. Dla doświadczonych hodowców to pewnie będzie dziecinne pytanie ale powiedzcie mi dlaczego jak te gołębie już się napiją to trzeba przed pójściem do domu tę wodę wylać ? Co się stanie jak ta woda tam zostanie i zamarznie ?

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » ndz gru 14, 2014 11:31 am

Lód może rozsadzić plastikowe poidło. :mrgreen:
Dirko

ODPOWIEDZ