Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 12:33 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciepła woda

WItam wszystkich forumowiczów.W związku ze jest zima to kazdy wie ze woda w golebnikach zamarza .I moje pytanie jest takie czy mogę podawac gołebią ciepłą wodę?

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Witam najlepsza temperatura wody dla golebi jest 20 stopni pozdrawiam

Możesz, ale naukowcy z Centrum Nauki "Kopernik" udowodnili, że na mrozie im cieplejsza woda, tym szybciej zamarza.Najpóźniej zamarza woda mająca nieco powyżej 0 stopni. Poza tym później zamarza woda zakwaszona lub słona. Tej ostatniej dla gołębi nie polecam, ale na przykład ja w okresie mrozów daję wodę z serwatką.Powyżej -6 do wieczora nie zamarzło.

A ja daje podgrzewacz do wody za 22 zł i do -17 nie zamarza(oczywiście nie bańka 10l) tylko takie 3,5l i wlewam zimną wode z kranu.

Naukowcy z "Kopernika" tylko zademonstrowali, że woda gorąca zamarza szybciej niż zimna, po raz pierwszy zaobserwował to gimnazjalista Mpemba z Tanzani w 1963 r. i ten efekt nosi jego imię. Ciekawa historia, spytał o to naukowca, który odwiedził ich szkołę (nauczyciel fizyki stwierdził, że gada głupoty) a naukowiec, że to mało prawdopodobne, ale zbada i odpowie. Sorry, że nie o gołębiach, najwyżej moderator usunie.

Nie o gołębiach ale informacja przydatna w hodowli.Sprawę naukowcom z centrum "Kopernik" nadał Janusz Weiss w swojej audycji "Wszystkie pytania świata". Słuchałem tego jadąc kiedyś na trasie samochodem. Tez kiedyś dawałem podgrzana wodę, nie mając pojęcia, że prędzej zamarza. Co do podgrzewacza, niezła sprawa, ale trudno by mi było zamontować tyle podgrzewaczy w kilkunastu gołębnikach i kilku kurnikach. Mam podgrzewacz tylko w jednym pomieszczeniu i nie narzekam, od trzech lat spisuje się niezawodnie.

Bardzo ciekawa informacja, admin niech nie usuwa

dominik1234109 pisze:
WItam wszystkich forumowiczów.W związku ze jest zima to kazdy wie ze woda w golebnikach zamarza .I moje pytanie jest takie czy mogę podawac gołebią ciepłą wodę?

nie chciał bym wyskoczyć jak filip z konopi, ale od "rady starszy" można usłyszeć, że nie powinno sie używać żadnych podgrzewaczy a nie daj boże dać w zimie ptakom ciepłą wodę, woda naturalna kranówa z niezamarzniętego kranu. Powinno sie dac pić rano, wode wylać zeby nie zamarzła, to samo zrobić wieczorem. Tyle płynów w zupełności wystarcza.

Awatar użytkownika

Kilka lat hoduję gołębie, nigdy nie stosowałem w zimie żadnych podgrzewaczy i gołębie bardzo dobrze sobie z tym radzą. Poza tym w zimie pobierają mało wody, także zanim gdy zdąży ona zamarznąć, gołębie napiją się tyle ile potrzebują. Moje zdanie jest takie, aby nie podgrzewać wody, ponieważ na chwilę rozgrzewa ona organizm, a potem jest jeszcze bardziej zimno niż przed wypiciem. To tak jak z ciepła kawą na mrozie

Ciekawy temat dla mnie bo teraz codziennie dowożę wodę do gołębi z domu bo nie mam jej na działce. Dziś zastosowałem się do rady Krzyśka i zakwasiłem dwa pojniki Soft-Acidem a w dwóch dałem zwykłą zimną wodę z kranu.
Temperatura mi popsuła szyki bo przez cały dzień woda nie zamarzła w żadnym pojniku. Ale muszę to sprawdzić koniecznie bo mam kłopot z tą wodą w zimie.

Awatar użytkownika

Ja zakwasiłem dziś octem winnym. Zamarzła (troche), ale po zdecydowanie dłuższym czasie niż zwykła.

Awatar użytkownika

Jan pisze:
...woda gorąca zamarza szybciej niż zimna, po raz pierwszy zaobserwował to gimnazjalista Mpemba z Tanzani w 1963 r. i ten efekt nosi jego imię.

A ja myślałem, że w Tanzanii jest tak gorąco, że woda tam nigdy nie zamarza. :mrgreen:
:idea:
A wracając do tematu wątku to podpisuje się pod opiniami tych, którzy uważają, że w zimie gołębiom wystarczy dać się napić raz w ciągu dnia.
Ponieważ mam gołębnik na działce 3 km od domu już od kilku zim podczas karmienia gołębi wstawiam poidła na pół godziny po czym wylewam wodę, płuczę poidła i odstawiam do następnego dnia. :)

Jarek Siedlecki pisze:
Jan pisze:
...woda gorąca zamarza szybciej niż zimna, po raz pierwszy zaobserwował to gimnazjalista Mpemba z Tanzani w 1963 r. i ten efekt nosi jego imię.

A ja myślałem, że w Tanzanii jest tak gorąco, że woda tam nigdy nie zamarza. :mrgreen:
A wracając do tematu wątku to podpisuje się pod opiniami tych, którzy uważają, że w zimie gołębiom wystarczy dać się napić raz w ciągu dnia.
Ponieważ mam gołębnik na działce 3 km od domu już od kilku zim podczas karmienia gołębi wstawiam poidła na pół godziny po czym wylewam wodę, płuczę poidła i odstawiam do następnego dnia. :)

witam kolege co do picia wody jaka i ile to raczej lepiej zapytac o TO gołebie co chca i kiedy , chyba ze sa niepełnoletnie jeszcze to wtedy musimy sami za nie decydowac . Ja w duze mrozy stosuje podgrzewacz wody i gołebie moga pic kiedy tego potrzebuja a jeszcze jedno w mrozy gołebie jedza wiecej karmy w ciagu dnia i dobrze zeby miały czym popic i wtedy pojenie raz na dzien np. tylko rano to za mało

Awatar użytkownika

krzysiekR pisze:
witam kolege co do picia wody jaka i ile to raczej lepiej zapytac o TO gołebie co chca i kiedy , chyba ze sa niepełnoletnie jeszcze to wtedy musimy sami za nie decydowac . Ja w duze mrozy stosuje podgrzewacz wody i gołebie moga pic kiedy tego potrzebuja a jeszcze jedno w mrozy gołebie jedza wiecej karmy w ciagu dnia i dobrze zeby miały czym popic i wtedy pojenie raz na dzien np. tylko rano to za mało

Sympatyczny kolego Krzyśku :D , ponieważ nieuchronnie zbliżają się święta to będzie okazja, żeby w noc wigilijną porozmawiać z naszymi pupilami a w szczególności wysłuchać ich życzeń co do najogólniej pojętego dobrostanu gołębi. :wink:
Natomiast jeśli chodzi o zaspokajanie apetytu gołębi to u mnie obecnie dostają jeść też raz dziennie - około 25 gram zróżnicowanej karmy na gołębia (dopóki temperatura w dzień nie spadnie poniżej -10C). Karmę zjadają w ciągu kilku minut i potem mają jeszcze prawie pół godziny, żeby zaspokoić pragnienie. :mrgreen:

Sympatyczny kolego Krzyśku :D , ponieważ nieuchronnie zbliżają się święta to będzie okazja, żeby w noc wigilijną porozmawiać z naszymi pupilami a w szczególności wysłuchać ich życzeń co do najogólniej pojętego dobrostanu gołębi. :wink:
Natomiast jeśli chodzi o zaspokajanie apetytu gołębi to u mnie obecnie dostają jeść też raz dziennie - około 25 gram zróżnicowanej karmy na gołębia (dopóki temperatura w dzień nie spadnie poniżej -10C). Karmę zjadają w ciągu kilku minut i potem mają jeszcze prawie pół godziny, żeby zaspokoić pragnienie. :mrgreen:[/quote]
dzis od czasu wpisu zrobiłem test na swoim gołebniku dałem gołebiom juz 2 raz jesc i pija zaraz po jedzeniu a i pozniej podchodza do picia co jakis czas a na drugim ojca gołebniku dałem karme i wode i odczekałem az sie wszystkie napiły i zabrałem poidło a po paru godzinach widac ze maja mocne pragnienie bo wychodza pod krate i jedza snieg by sie napic . Mysle ze bez jedzenia mozna wytrzymac jakis czas ale bez wody to juz gorzej i moze to odbic sie na kondycji

Witam. Gołębie wyczynowe dostają odpowiednią ilość odpowiedniej karmy raz dziennie i wodę pół godziny po zjedzeniu (przez cały rok). Pozdrawiam.

:oops:

Ostatnio zmieniony pt gru 14, 2012 8:41 pm przez krzysiekR, łącznie zmieniany 1 raz

Jarek Siedlecki pisze:

Może mają coś ze sprzętu AGD :wink: . Panie Jarku proszę o wybaczenie, ale ten tekst skojarzył mi się z kawałem.
Na ekskluzywnym przyjęciu opowiadają dowcipy i pada pytanie.
- Gdzie jajkom najcieplej?
Panie hi, hi, hi, panowie ha, ha,ha, w końcu pytający sam odpowiada.
-Na patelni.
I tu pada komentarz emerytowanego pułkownika.
-Wot idiot, kto słyszał gołą dupą na patelni siadać.

dobre

Jest do tego jeszcze jedna bardzo wazna uwaga.
Dokładnie chodzi mi o rase gołebie jaką hodujecie, ponieważ dobrej klasy gołąb krótkodzioby przy karmniku siedzie prawie godzine zanim sobie poje i dopiero wtedy idzie sie napic(u kol. Jarka Siedleckiego za dwa dni ten gołąb zdycha bo woda po 30 min znika z gołębnika)
Ja hoduje różne kolorowe gołębie, srebniaki lepsze i gorsze, pantoflarze większe i mniejsze oraz znajdzie sie też kilka pocztowych na mamki.
Zauważyłem że pocztowe i gorszej jakości srebniaki szybo sobie pojedzą, później popija i leca na swoje siodełka. Lepsze ptaki zawsze puźniej odchodzą od korytka. Każdy dobrze wie ze gołębiowi naprawde dobrej klasy nie duzo brakuje zeby zdechł(utropki zawsze przeżyją).
Następna spawą bardzo wązną gdzie zauważyłem to u mnie, sa nowe gołebie na gołebniku. Kupiłem srebniaka bardzo dobrej klasy i juz któryś dzień z kolei męczę sie z nim żeby poszedł do karmnika coś pojeść a potem sie łaskawie napić wody(o której jest ten temat)
Ja nadal jestem za podgrzewaczem bo wiem że gołebiowi jej nie zabraknie.(ten co używa podgrzewacza na pewno mnie poprze a ten co nie uzywa będzie trwał przy swoim zdaniu).
Pozdrawiam, byle by jak najszybciej wiosna nastała.

Awatar użytkownika

Od kilku lat używam podgrzewaczy w gołębnikach i uważam że jest to najlepsze rozwiązanie. Taki podgrzewacz podtrzymuje temperaturę wody na plusie (niedużym) i gołębie mają cały dzień dostęp do wody, a krótkodzioby i karmik też mają cały dzień pełny :D

Witam. Do krzysiekR:
Cytuj:
widze ze z pana coraz wiekszy kat sie robi ......
Uważaj kolego co piszesz, bo przypuszczam że albo nigdy nie hodowałeś ptaków na działce, albo nie masz pojęcia o karmieniu gołębi. Wyraźnie napisałem gołębie wyczynowe - o których nie masz pojęcia.Zarzucasz mi, że katuje swoje ptaki podając im karmę raz dziennie??? Zastanów się co piszesz? Gołębie dostają odpowiednią ilość karmy + wodę + oczywiście wszystkie dodatki które powinny znajdować się na gołębniku.Pozdrawiam.

Zima dla ptaków to nie eldorado.
To czas gdzie jest zawsze mniejsza dostępność pokarmu i wody.
Pokarm i woda raz dziennie jest wystarczające, żeby zapewnić im wystarczające warunki do życia.
Zima dla zwierząt to nie łatwy okres i słabe osobniki same się wyeliminują,nie ma co się z nimi pieścić, bo później zdechlaki chowają kolejne zdechlaki.

chyba zdecyduje sie na podgrzewacz

:oops: było poza tematem

Ostatnio zmieniony pt gru 14, 2012 8:41 pm przez krzysiekR, łącznie zmieniany 1 raz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.